Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як розтопити вершкове масло?

Як розтопити вершкове масло?

Додано: 02.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як розтопити вершкове масло?
У досвідчених кулінарів питання про те, як розтопити вершкове масло, швидше за все, викличе посмішку, так як в процесі топления немає нічого складного. Але, крім досвідчених кухарів, є ще новачки, які роблять перші кроки, освоюючи премудрості готування їжі. Для початківців кулінарів важливо розуміти, що є топлене масло, є масло розтоплене. Масло одне, а процес і підсумок приготування різний. Топлене масло - масло, готове до вживання, а розтоплене масло - продукт необхідний для випічки в кулінарії.

Розтопити вершкове масло можна кількома способами. Візьміть необхідне для вашого страви кількість олії (щоб процес йшов швидше, розділіть його на невеликі шматочки) і виберіть найбільш зручний для вас метод із перерахованих нижче.
  1. Над вогнем. В залізну каструлю (кухлик, турку) з дном невеликого розміру покладіть масло. Чим менше діаметр дна ємності, тим краще - масло не буде розтікатися і горіти. Відрегулюйте конфорки плити, щоб вогонь був невеликим, піднесіть до нього кухлик, але не ставте на решітку плити. Тримайте ківш висіти над вогнем, одночасно помішуючи масло виделкою або ложкою. Масло не повинно кипіти, інакше воно втратить всі свої корисні властивості. При перших ознаках закипання, віднесіть ківш подалі від вогню. Так, перемішуючи, і по черзі то наближаючи ківш до вогню, то забираючи від нього, ви розтопіть масло.
    На паровій бані. Налийте в каструлю води (досить невеликої кількості), доведіть її до кипіння. На каструлю покладіть ґрати, поверх якої поставте ємність з маслом (дрібно порізаним). Пар від киплячої води нагріє ємність з маслом і розтопить його. Тільки не забувайте постійно помішувати. Процес цей нешвидкий, але масло, растапливаясь на пару, гарантовано не закипить.
    На водяній бані. Процес розтоплення на водяній бані схожий з парової. Різниця тільки в тому, що ємність з маслом знаходиться не на пару, а в киплячій воді. Закип'ятіть воду в глибокій сковорідці або будь-якої іншої посуді діаметр якої більше ємності з маслом. Поставте ємність в воду і розмішуйте масло до повного танення».
    В мікрохвильовій печі. Процес розтоплення масла може стати хвилинною справою, якщо на вашій кухні є мікрохвильова піч. В цьому випадку вам буде потрібно тільки ємність для мікрохвильової печі, спеціальна кришка (щоб не забризкати піч) і саме масло. У спеціальну ємність поміщаємо розрізане на шматочки масло, ставимо в піч, закриваємо кришкою, виставляємо час - 10-15 секунд і отримуємо розтоплене масло. Розтоплювати масло можна на різних режимах: в режимі розігріву (10-15 секунд) і в режимі розморожування (від 2 до 25 хвилин). Кулінари радять використовувати режим розморожування, так олія зберігає більше своїх корисних властивостей.


    І ще один невеликий секрет - якщо розтоплене масло потрібно швидко охолодити, додайте в нього кілька ложок молока. В цьому випадку масло не застигне.