Корисні поради
на всі випадки життя
» » Які церковні свята відзначають у жовтні

Які церковні свята відзначають у жовтні

Додано: 09.09.14
Рубрика: Цікаве
Які церковні свята відзначають у жовтні

Загальна кількість церковних свят значно перевищує кількість днів у році, тому практично щодня доводиться по кілька святкових подій. Вони поділяються на урочистості на великі, середні і малі, а також по об'єкту прославляння - на Богороднические, Господні і в честь святих.
Найзначнішим святом жовтня є Покров Богородиці

Головне церковний свято жовтня

Найзначнішим святом жовтня-Покров Пресвятої Богородиці, який відноситься до розряду великих. У церковному календарі за Покровом закріплена дата 14 жовтня.

В основу цього свята лягло мало місце подія - явище Богородиці в 910 році в Константинополі у Влахернському храмі, де, рятуючись від ворогів, які сховалися жителі міста. За чинним церковним переказами, Діва Марія з'явилася перед віруючими, простягла над ними омофор - біле покривало - і піднесла молитву про порятунок світу від страждань і негараздів.

У народі Покрив вважається найбільш сприятливим часом для сватання та весіль.

На Русі це свято почали відзначати через два з половиною століття. Він прижився і став мати таке велике значення завдяки тому, що Богородиця вважалася покровителькою землеробів. Тому Покрив широко святкувалося в селянському побуті, увібравши в себе багато обрядів стародавнього слов'янського свята в ознаменування закінчення осінніх польових робіт.

Інші православні свята жовтня

8 жовтня згадують одного з найшанованіших православних святих - Сергія Радонезького. Його діяння і заслуги широко відомі завдяки Житію, написаному проповідником Єпіфаній Премудрим. Він багато років перебував у монастирі Сергія Радонезького і був свідком його християнських подвигів.

Сергій Радонезький заснував Троїцький монастир, що став згодом знаменитої Троїце-Сергієвої лаврою. Будучи ігуменом монастиря, він відновив на Русі чернечий гуртожиток, став ідейним натхненником збирання питомих земель навколо Москви і перемоги руських військ у Куликовській битві.

9 жовтня вшановують Івана Богослова. Близький учень Ісуса Христа - він разом з Петром проповідував вчення Христа в Єрусалимі. У Римі Івана схопили, піддали тортурам і заслали на пустельний острів Патмос в Егейському морі. Там він пережив жорстокі позбавлення, багато працював і написав своє знамените «Одкровення», яке також називають «Апокаліпсисом».

31 жовтня - день пам'яті апостола і євангеліста Луки. Лікар і художник, Лука був одним з найосвіченіших учнів і послідовників Ісуса Христа і вхосм в число перших 12 апостолів. Під керівництвом Павла він написав своє Євангеліє і Діяння святих апостолів.

За церковними переказами, євангеліст Лука першим написав на дошці образ Богоматері зі Спасителем на руках. Він також є автором ще 2 ікон Пресвятої Богородиці. Вважається, що саме з цих 3 ікон почалася іконописна традиція.

Лука проповідував вчення Христа в Лівії і Єгипті. У Фівах у віці 84 років він прийняв мученицьку смерть, будучи повішеним язичниками на оливковому дереві.