Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як носити тісне взуття? Поради та рекомендації фахівців

Як носити тісне взуття? Поради та рекомендації фахівців

Додано: 09.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як носити тісне взуття? Поради та рекомендації фахівців
Досить часто ми стикаємося з ситуацією, коли вже куплена пара взуття виявляється мала. Повернути в магазин її або немає можливості, або вона настільки сподобалася, що повертати просто не хочеться. Давайте розберемося, як розносити тісне взуття в домашніх умовах.

[b] Спобличчя розношення взуття: [/b]

Не впадайте у відчай, є спобличчя, які допоможуть вам у цьому.

[b] Мило, спирт, свічка [/b]

Для початку натріть тісні місця змоченим у воді милом, парафінової (воскової) свічкою або спиртом. Надягніть на ноги вовняні шкарпетки і походіть деякий час у взутті по квартирі. Такий метод досить ефективно допомагає швидко розносити тісне взуття.

[b] Пластир [/b]

Як варіант, можна наклеїти пластир на внутрішню поверхню взуття в тій частині, де вона тисне і походити. Не варто цілий день носити тісне взуття, по годині-дві в день вистачить: і взуття розтягнеться, і ноги не постраждають.

[b] Розтяжка [/b]

В будь-якому взуттєвому магазині продається спеціальна розтяжка для взуття, зазвичай вона має форму спрею. Сбризгиваете нею внутрішню поверхню туфель або чобіт і ходіть півгодини по дому.

[b] Газети [/b]

Цікавим способом розтягнути взуття є використання газет. Для його здійснення доведеться запастися терпінням: порвіть на шматки як можна більше газет і замочіть їх у воді. Туго заштовхуйте їх у взуття, намагаючись помістити якомога більше, адже від цього залежить кінцевий результат ваших зусиль. Коли справа закінчена, залишається тільки чекати, поки вологі газети висохнуть. Це займе близько доби (одна важлива умова - ні в якому разі не сушіть взуття феном або біля батареї). Потім дістаньте газети з взуття і насолоджуйтеся ефектом. Правда, такий спосіб не у всіх випадках діє: буває і так, що волога, випарувавшись, ще більше звужує взуття.

[b] Окріп [/b]

Дуже часто для розтягування взуття використовують крутий окріп: їм обшпарюють внутрішню поверхню взуття і носять, надівши товсті вовняні шкарпетки. Під дією окропу взуття розтягується.

[b] Звернутися до фахівця [/b]

Якщо немає бажання самому возитися з розтягуванням тісного взуття, вам допоможуть у взуттєвій майстерні, де є спеціально призначений для цього обладнання.

[b] Шкіряна і замшеве взуття [/b]

Ви придбали взуття зі шкіри, а вона виявилася тісною? Не турбуйтеся, можна розносити її. Використовуйте 3% - ний оцет або одеколон із вмістом спирту. Обробіть першим або другим засобом внутрішню поверхню взуття і трохи поносіть (до того ж спирт не залишає плям на взуття). Такий спосіб підійде, як для взуття з натуральної шкіри, так і для взуття зі штучної шкіри. До речі, ефективною буде і горілка, адже вона також містить спирт. Але будьте уважні: для взуття із замші ці спобличчя не підходять.

[b] Інші популярні методи [/b]

Великою популярністю користується спосіб заморожування взуття в холодильнику. Під впливом низької температури вона розширюється, і розношувати її стає набагато легше. Не застосуємо цей метод лише до літнього взуття, так як вона в принципі не розрахована на низькі температури.

Не так давно на взуттєвому ринку з'явилася досить цікава і головне дуже корисна новинка. Правда, коштує вона недешево, але в господарстві знадобиться. Мова йде про спеціальному манекені людської ноги. На ньому можна регулювати довжину і ширину деяких граней, що дає можливість розтягувати тісне взуття.