Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що зробити, щоб взуття не ковзало? Рекомендації фахівців

Що зробити, щоб взуття не ковзало? Рекомендації фахівців

Додано: 09.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Що зробити, щоб взуття не ковзало? Рекомендації фахівців
Наближення холодів напружено чекають як комунальні служби, так і пересічні громадяни. На жаль, і тих, і інших зима зазвичай застає зненацька. І головною проблемою щороку стає ожеледь. Щоб не ковзати і не падати, потрібно дуже ретельно вибирати взуття, віддаючи перевагу моделям на рельєфній підошві. Не кажучи вже про те, що сьогодні існує взуття на підошві з морозостійкої гуми, здатної витримувати температури до -50°С.

У багатьох моделях передбачена особлива захист, щоб взуття не ковзала взимку. Для цього на підошву не просто наносять рельєфний малюнок, але і забезпечують її особливими трансформирующимися вставками і навіть металевими вмонтованими шипами. Словом, як і у зимових автошин, все це покликане забезпечувати найкраще зчеплення з дорогою.

Але якщо немає можливості придбати таку модель, то можна і самим зробити так, щоб взуття не ковзала. Що для цього потрібно?

[b] Як не ковзати взимку: прості спобличчя [/b]

Найпростіший спосіб - це час від часу проводити по підошві чобіт або черевик наждачним папером. Однак цей прийом спрацює тільки для взуття з досить товстою підошвою. В іншому випадку є ризик просто її пошкодити.

Є ще один цікавий народний спосіб. Щоб підошва чобіт не ковзала, її можна натерти картоплиною, обов'язково сирої.

Недорогий варіант - наліпити на підошви звичайний пластир. Досить одного шматка для п'яти і одного для носка. Правда, цей спосіб самий недовговічний, його доведеться оновлювати кожен день.

[b] Антигололед: другий рівень складності [/b]

Звернемося до більш складних способів. Звичайно, самий надійний (але і найдорожчий) - це віднести чоботи або черевики в майстерню і поставити там поліуретанову рельєфну захист. Однак можна спробувати впоратися своїми силами. Наприклад, в домашніх умовах нанести на підошву (але тільки товсту) рельєфний малюнок. Зробити це можна за допомогою добре розігрітого металевого стрижня.

[b] Радикальні методи [/b]

Якщо чоботи або черевики не дуже нові, і ви не боїтеся їх зіпсувати, можна скористатися наступним методом. Підошву чобіт потрібно як слід очистити, потім протерти ацетоном (знежирити), висушити, нанести на неї клей «Момент» у вигляді акуратної «змійки» і посипати крупним піском. Після цього взуття повинна сохнути хоча б добу. Дешевий варіант, дієвий, проте модельне взуття просто шкода обробляти таким методом.

У деяких найбільш радикальних рецепти радять нагріти великий пісок на деку в духовці, причому не менше години і при максимальній температурі. Потім деко виймають і ставлять взуття на пісок так, щоб той тримався підошві. Зрозуміло, зовнішній вигляд чобіт від цього постраждає.

[b] Повсть [/b]

Якщо ви боїтеся зіпсувати взуття, можна просто приклеїти невеликий шматок повсті на каблук або п'яту чобіт. Це допоможе не ковзати. Замість повсті також можна приклеїти маленький шматочок наждачного паперу, тільки на тканинній основі.

[b] Спеціальні пристосування [/b]

Крім того, сьогодні у взуттєвих магазинах можна знайти спеціальні гумові прокладки, які також можна використовувати під час ожеледиці. Їх перевага полягає в тому, що після закінчення сезону їх можна зняти.

І не забувайте, що взуття необхідно регулярно мити, використовуючи для цього жорстку щітку і соду. Це допомагає позбутися від скам'янілих шматочків бруду, адже саме вони стають причиною того, що ми починаємо ковзати.

Що зробити, щоб взуття не ковзало? Рекомендації фахівців