Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як поливати заміокулькас: секрети правильного догляду

Як поливати заміокулькас: секрети правильного догляду

Додано: 09.09.14
Рубрика: Сад і город
Як поливати заміокулькас: секрети правильного догляду
Серед кімнатних рослин заміокулькас вважається одним з найпоширеніших. Правда, не всі знають цю екзотичну назву. Адже це тропічна рослина родом з жаркої Африки також називають каладиумом. Тим не менш, якщо у вашому будинку з'явився квітка з товстими листям загостреної форми, у вас неминуче виникне питання, як поливати заміокулькас і як за ним доглядати?

[b] Загальні відомості [/b]

У кімнатних умовах ця рослина має середні розміри, а цвіте досить рідко. Але при відповідних умовах може цвісти білими квітками, зібраними у суцвіття, за формою нагадує початок. Воно потребує яскравому світлі, і тому прекрасно переносить прямі сонячні промені. А при недоліку природного освітлення може витягуватися вгору.

Заміокулькас відноситься до теплолюбних рослин, але в домашніх умовах з весни і до самої осені йому достатньо температури 20-25 ° С, взимку ж потрібно як мінімум 16 ° С. Полив повинен бути помірним, в основному від весни до осені, взимку треба бути обережніше - у цей час настає період спокою, коли рослина краще тримати у світлому, але прохолодному місці. Вологість повітря для заміокулькаса часто не відіграє принципової ролі. А ось підгодовувати його необхідно: для цього використовуються ті ж добрива, що і для інших сукулентів і кактусів.

[b] Особливості поливу навесні і влітку [/b]

Замиокулькасу необхідний різний режим поливу в залежності від часу року. Це пояснюється тим, що і в домашніх умовах йому потрібно створити обстановку, близьку до тієї, в якій він росте в природі. І навесні, і влітку, і на початку осені його потрібно поливати дуже обережно. Адже, незважаючи на те, що це тропічна рослина, надлишку вологи він не любить.

Земля в горщику з квіткою повинна стати вологим, але при цьому потрібно стежити за тим, щоб волога не просочилася на піддон. Якщо це все-таки сталося - нічого страшного, просто акуратно злийте її. Справа в тому, що заміокулькас не любить застояну воду. Від підвищеної вологості його корені можуть загнивати. Тому навіть якщо вам здається, що земля в горщику почала підсихати, не поспішайте. В середньому його поливають кожен день або з перервами, але тільки тоді, коли грунт стане зовсім сухий.

Не варто побоюватися, що рослина засохне. Цікаво, що в умовах живої природи заміокулькас при посухи просто скидає верхню частину листя, і це захищає його від зайвого випаровування рідини. А ще він володіє природним резервуаром для води - це нижня частина його черешка, по суті ж великий запас рідини утворюється в підземній частині, у великій картоплині.

[b] Зимовий полив [/b]

Взимку у цієї рослини в період спокою, тому не варто поливати його кожен день. Регулярно перевіряйте землю. Якщо висох тільки верхній шар, почекайте з поливом ще якийсь час. Якщо грунт зовсім висох, на всю глибину горщика, тоді рослина можна трохи полити. Для цього використовується м'яка і неодмінно відстояна вода. У прохолодну пору року також потрібно стежити за тим, щоб вона не накопичувалася в грунті - на користь це не піде.

[b] Вологість повітря [/b]

Оскільки заміокулькас не потребує високої вологості повітря, його не потрібно часто обприскувати водою. Але, звичайно, як і у будь-яких інших рослин, пори листя можуть легко забиватися пилом, тому їх слід періодично мити. При цьому миючі засоби застосовувати не потрібно. Миють листя рослини за допомогою м'якої губки, змоченої в теплій воді. Це можна робити і взимку, і влітку. Втім, якщо спекотні місяці виявилися дуже посушливими, можна періодично злегка обприскувати листя водою. Це стосується також квартир, яких з центрального опалення взимку повітря дуже сухе.