Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як в'язати рукавички спицями: поетапний опис

Як в'язати рукавички спицями: поетапний опис

Додано: 09.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як в'язати рукавички спицями: поетапний опис
Теплі рукавички - аксесуар, просто необхідний взимку. Звичайно, сьогодні цілком можна купити в магазині. Проте речі, зроблені своїми руками, будуть набагато більш теплими і красивими. Тим більше, що освоїти в'язання дитячих рукавичок не так вже й складно.

[b] Вяжем дитячі рукавиці [/b]

Для того, щоб зв'язати дитячі рукавиці не потрібні складні візерунки. З таким завданням впорається будь-який новачок, який освоїв два основних види петель - лицеві та виворітні. Що для цього знадобиться? Не так вже й багато - моток пряжі і спиці. Тут варто відзначити один нюанс: якщо ви хочете знати, як зв'язати рукавички спицями, то потрібно вибрати один з двох способів. Перший - це в'язання на п'яти спицях. Другий - всього на двох. І той, і інший варіант передбачають володіння виключно базовими навичками, так що вибір залежить від ваших обличчястих переваг.

[b] Кругова в'язка [/b]

Якщо ви вибрали в'язання на 5 спицях, то робота буде виконуватися по колу. Для початку в'яжеться гумка. Можна вибрати найбільш простий варіант - чергування лицьових і виворітних петель (це називається гумка 1х1). Але можливі й комбінації - дві лицьові, одна виворітна, або по дві лицьові і виворітні в кожному ряду. Переходячи на наступну спицю, не забудьте, якими петлями ви закінчили роботу на попередній.

Ширина смуг залежить від розміру виробу. В середньому через 5 см від початку в'язання можна переходити на лицьові петлі. Обов'язково приміряйте рукавичку на дитину. Коли останній провязанний ряд буде перебувати на рівні великого пальця, перші п'ять петель треба буде зняти на велику англійську шпильку.

Після цього в'язання можна продовжувати. Будьте уважні - у наступному рядку потрібно буде над знятими окремо петлями набрати на спиці ще п'ять петель. І так продовжувати в'язання до тих пір, поки не досягнете кінчика вказівного пальця.

[b] Закінчення роботи [/b]

Закінчують роботу таким чином. Перші дві петлі зі спиці, розташованої над отвором для пальця, потрібно провязать разом. В кінці наступного спиці також потрібно зробити зменшення. Аналогічно - на третій і четвертій.

У наступних рядах також необхідно збавляти петлі, поки не залишиться одна, яку треба пров'язати і затягнути. За таким же принципом в'яжеться палець. Готові рукавиці можна прикрасити вишивкою, аплікацією, намистинами або вишити їх стрічками і зробити невеликі помпони.

Як в'язати рукавички спицями: поетапний опис[b] Як зв'язати рукавиці двома спицями? [/b]

Для дорослих рукавичок, знадобиться близько 100 г вовняної або акрилової пряжі, спиці, голка з великими вушками, щоб зшити деталі. Також потрібно взяти трохи пряжі нейтрального кольору. Попередньо вимірявши зап'ястя, щоб зробити розрахунок. Щоб перевірити щільність в'язання, краще зв'язати контрольний зразок. Візерунок можна вибрати будь-який, хоча часто вибирається платочна або панчішна в'язка. Вся справа в тому, що коси і більш складні ажурні мотиви потребуватимуть більше часу і вправності.

При виборі варіанту на двох спицях спочатку в'яжуться деталі долонь. Як і при круговій в'язці, починають з резинки. Потім всі петлі поділяють на три частини. На одній з них буде в'язатися великий палець. Точно так само петлі, призначені для пальця, треба зняти на шпильку. Тут послідовність операцій буде інша - спочатку провязиваются пальці, а потім інші деталі. Крім того, дещо інакше збавляються петлі.

В цілому ж технологія залишається такою ж. Тільки по закінченні деталей їх потрібно зшити. Це можна зробити прямо по лицьовій стороні, використовуючи шов через край - для того і береться контрастна пряжа. Готові рукавиці можна прикрасити вишивкою або аплікацією.