Корисні поради
на всі випадки життя
» » Абажур своїми руками: різні способи з докладним описом і Відео

Абажур своїми руками: різні способи з докладним описом і Відео

Додано: 09.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Абажур своїми руками: різні спобличчя з докладним описом і Відео
Якщо вам хочеться якось освіжити інтер'єр, то найбільш простим способом буде трохи переставити меблі, замінити штори і обридлу люстру. Можна самостійно виготовити абажур для настільної лампи або торшера.

Пропонуємо три простих спобличчя як зробити абажур своїми руками.

[b] Красиво і оригінально виглядає абажур з паперу [/b]

Звичайний офісний папір (ватман без спеціальної обробки для абажура не підходить) - її необхідно покрити канцелярським силіконовим клеєм. Можна використовувати вогнестійкі шпалери. Підійде і скловолокно, приклеєне на папір (краще картон), що забезпечить щільність.

[b] Приступимо до роботи [/b]

Вирізаємо квадрат (приблизно 50x50 залежить від того, якого розміру вам потрібен абажур). Визначаємо його центр, потім середину кожної сторони, з'єднуємо її непомітною лінією з серединою протилежної.

По лініях, що з'єднують середини сторін, робимо надрізи до центру, довжина надрізу до 40см.

Вирізаємо в центрі коло, діаметр якого на 15-2см менше, ніж диск над лампочкою, на який будемо кріпити абажур (потрібний запас для фіксування, зайве можна буде зрізати).

Утримуючи папір за центр, дозволяємо утворився «крилам» вільно повиснути: виходить щось, що нагадує дзвіночок. Вирівнюємо, надавши потрібну форму, зрізаємо зайві трикутники, і закріплюємо краю степлером або клеєм внапуск. Ваш абажур з паперу готовий!

Якщо цей процес видався вам занадто складним, можна просто згорнути прямокутний трикутник в конус: так, як робили кульочки з паперу в продуктових магазинах. Склеюємо, робимо отвір у верхівці - і все!

[b] Тканинний абажур [/b]

Абажур з тканини виготовити кілька складніше, так як вам знадобиться дротяний каркас. Оскільки натхнення на таку роботу відвідує в основному представниць прекрасної половини, то підкажемо, де роздобути цю дріт. У продажу є дуже довгі бенгальські вогні. Так от, не викидайте їх металеві стрижні після свята: обтираем, шліфуємо наждачним папером або навіть жорсткої кухонних мочалкою - легкий, гнучкий майбутній каркас майже готовий.

Згинаючи і з'єднуючи дріт так, як побажаєте, ви можете зробити і сферу, і дзвоник, і лілію, і асиметричну «абракадабру». Тканина теж потрібно опрацювати з метою запобігання загоряння. Для цього потрібно закріпити весь клапоть на дерев'яній рамці за допомогою звичайних канцелярських кнопок, (як на п'яльцях) і покрити шаром клею, краще силікатної.

Давши тканини висохнути, вирізаємо фігури потрібної форми. Краще скористатися лекалом з газети, приміряючи її до каркаса і переносячи контури на тканину.

Кріпити тканину на каркас досить складно, особливо, якщо це лілія. Для цього краще вирізати кожен фрагмент з запасом по краях в 1-15 см для склеюваного шва. З'єднувати можна, зшиваючи, або з допомогою канцелярського степлера.

Абажур своїми руками: різні спобличчя з докладним описом і Відео
[b] Абажур з ниток [/b]

Гарний абажур своїми руками можна виготовити з звичайних міцних ниток, клею типу ПВА і надувної кульки.

Знадобиться кулька великого розміру. Надуваємо його не повністю, щоб залишався ідеально круглим і не лопнув під час роботи.

Закріплюємо бобіну з нитками на штатив, так, щоб вона вільно оберталася.

Змащуємо клеєм весь куля з допомогою широкою м'якою художньої кисті.

Кінчик нитки фіксуємо за «хвостик» кулі і обмотуємо куля так, як би смативаем нитки в клубок. Але, щоб шар був ажурним, нитки не повинні лягати щільно. Стежте, щоб нитка не зісковзувала. Якщо поверхня підсихає, змастіть клеєм повторно, але не дуже рясно, так як виріб буде довго сохнути.

Коли шар висохне, обережно проколюємо його і виймаємо через акуратно зроблений отвір.

Якщо лампочка не дуже велика, можна закріпити кулястий абажур - лише б не було загрози його перегрівання. Клей захищає нитки від загоряння. Якщо вам потрібно більш інтенсивне освітлення, варто обрізати куля, надавши йому форму півсфери, до того ж це забезпечить вентиляцію вироби.