Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як очистити склокерамічну плиту? Особливості догляду

Як очистити склокерамічну плиту? Особливості догляду

Додано: 09.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як очистити склокерамічну плиту? Особливості догляду
Склокерамічні кухонні плити виглядають стильно і сучасно, їх досить легко містити в чистоті, і тому сьогодні ці прилади настільки популярні. Дійсно, їх звичайна щоденна чистка - заняття просте і не вимагає особливих навичок. Але як очистити склокерамічну плиту від плям пригорілої їжі або википевшей рідини?

[b] Особливості щоденного догляду [/b]

Природно, кращий спосіб тримати поверхню плити в чистоті - це очищати її кожен раз після приготування їжі. Набагато простіше видалити свіжі плями. Коли вони засохнуть, на прибирання ви витратите набагато більше часу, ніж планували.

Перед тим як приступити до очищення, потрібно переконатися, що плита повністю охолола. Температуру визначають за допомогою індикатора залишкового тепла. І справа навіть не в тому, що в іншому випадку можна обпектися, просто гарячу поверхню легко пошкодити.

Чим очистити плиту в такому випадку? Звичайним засобом для миття посуду, нанесеним на вологу губку або тканину. Після цього поверхню промивають чистою водою, а потім витирають насухо будь м'якою тканиною. Якщо з першого разу не вдалося очистити, можна ще раз нанести засіб для миття посуду, залишити його на 20-30 хвилин, а потім знову промити.

[b] Позбавляємося від плям пригорілої їжі [/b]

Плями пригорілої їжі неприємні тим, що вони досить погано очищаються, а поверхня склокерамічних плит чутлива до подряпин. Саме тому тут не можна застосовувати ніяких абразивних миючих засобів.

Чим очистити плиту із склокераміки? В магазинах можна знайти спеціальні скребки для таких плит. Працювати з ними потрібно акуратно. Скребок тримають під невеликим кутом і обережно очищають плиту, щоб не залишити подряпин. Після того, як більша частина забруднення буде видалена, треба нанести на нього звичайний засіб для миття посуду і далі мити як зазвичай. Якщо пляма попалося особливо тверде, можна попередньо нанести на нього оливкову олію, приблизно на 10 хвилин. Це пом'якшить його і дозволить видалити забруднення.

[b] Боремося з особливо стійкими плямами [/b]

Хоча абразивні засоби для таких плит не підходять, харчову соду використовувати можна. Вона діє дуже м'яко і не залишає подряпин. Перевага такого засобу полягають також у тому, що вона допомагає позбутися від неприємного запаху, яким часто володіють ці плями. Харчову соду потрібно змішати з водою до появи рідкуватий пасти, яку потім наносять на область плями і залишають на деякий час, не даючи їй висохнути. Потім забруднення з поверхні очищають за допомогою губки. Залишки соди ретельно змивають. Якщо пляма повністю не відійшло, рекомендується налити на нього лимонний сік, а потім скористатися звичайним засобом для миття посуду. Можна повторно використовувати і пасту з соди, але залишити не більше ніж на 10 хвилин.

[b] Корисні поради [/b]

Крім перерахованих засобів, для очищення плити можна використати водний розчин оцту в пропорції 1:1. Така суміш має дезінфікуючу дію, вона вбиває бактерії і видаляє жир. Крім того, вона абсолютно нешкідлива для склокерамічних поверхонь.

У магазинах є і спеціальні миючі засоби для таких плит. Однак перед тим як їх купити, потрібно уважно прочитати інструкцію і переконається, що даний продукт підходить для таких поверхонь.

Ніколи не рухайте сковороди або каструлі на плиті, вони можуть її подряпана. Обов'язково перевіряйте дно такого посуду перед покупкою.

Для чищення плити із склокераміки не можна використовувати абразивні миючі засоби, але і металеві мочалки, оскільки вони можуть серйозно пошкодити поверхню. Для видалення плям можна використовувати не тільки шкребок, але і пластикову ложку. Але пам'ятайте: плита повинна охолонути, інакше пластик розплавиться і прилипне.