Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити арбалет своїми руками? Основні правила виготовлення

Як зробити арбалет своїми руками? Основні правила виготовлення

Додано: 09.09.14
Як зробити арбалет своїми руками? Основні правила виготовлення
Арбалет відноситься до стрілецької виду зброї, принцип його роботи такий самий, як і лука зі стрілами. Давно канули в лету ті часи, коли арбалет застосовували як бойову зброю. Незважаючи на це, стрільба з арбалета - досить затребуваний вид спорту в наші дні.

Для покупки арбалета немає необхідності отримувати спеціальний дозвіл і реєструвати його. Вартість арбалета різна в залежності від торгової марки, матеріалів виготовлення та інкрустації. Освоїти навички стрільби з арбалета значно легше, ніж з лука.

[b] Як зробити арбалет своїми руками? [/b]

Багатьох цікавить питання, чи реально зробити арбалет в домашніх умовах. Природно, тим людям, які мають певний досвід теслярської роботи, не складе особливо праці виготовити саморобний арбалет з дерева. Тим же, хто навичок у роботі з деревом не має, можна порекомендувати одну з технологій самостійного виготовлення, описану нижче.

[b] Процес виготовлення саморобного арбалета [/b]

Перед тим, як приступити безпосередньо до процедури виготовлення арбалета, потрібно ознайомитися з тим, як влаштовано зброю і з чого воно складається. Основні елементи арбалет - це лук з тятивою, пуск, стремено, приціл, механізм натягу і дерев'яне підставу (ложі).

Безумовно, арбалет, виготовлений самостійно, буде мати більш простий дизайн, ніж заводський, але принцип дії його буде аналогічним.

Спочатку слід виготовити підстава арбалета, яке є одним з головних його компонентів. Для цього потрібні такі породи дерева, як горіх або береза. Необхідно зробити заготовку з товщиною не менше 3 сантиметрів, спроектувати на неї форму майбутнього заснування і вирізати її.

Тепер можна приступити до виготовлення лука. Для цього можна використовувати старі дуги від спортивного лука.

Далі слід з'єднати ложі арбалета і цибулю. Щоб виконати це, необхідно прикріпити цибулю до основи. Інший варіант більш складний: виготовляється металевий каркас, на якому будуть розміщуватися цибулю і ложе.

[b] Робимо тятиву [/b]

Основне правило полягає в тому, що вона не повинна сильно розтягуватися. В якості матеріалів для його виготовлення ідеально підійде фастфлайт або лавсан. Необхідно обмотати нитки, натягнувши їх між двома цвяхами. Також слід виготовити петлі для надягання тятиви. Тятива натягається завдяки стремена, яке виготовляється із сталевих тросів або дроту. Один кінець троса кріпиться до основи арбалета, а до іншого фіксуються ручки. Стрілець утримує зброю у землі за допомогою ноги, а руками тягне за ручки, тим самим тятива натягається. Зафіксувавши тятиву необхідно налаштувати рівень натягу. Виконати це нескладно, можна відрегулювати її безпосередньо на арбалете.

[b] Спусковий механізм [/b]

Після цього можна зайнятися спусковим механізмом. В якості такого механізму в нашому арбалете виступить важіль, який виконує функцію «штовхача» тятиви. Даний важіль можна зробити з дерева і вбудувати його в арбалет, а потім змонтувати прицільне пристрій. Для механічного прицілу можна використовувати мушки.

[b] Стріли [/b]

Стріли для арбалета також можуть бути саморобними. Їх можна вирізати із звичайних дощок, а потім обстругать. Важливо при цьому використовувати легку деревину. Для виготовлення наконечника на стрілах цвяхи забивати не рекомендується, тому що при досягненні мети стріла може разломиться.

Процес виготовлення цього древнього зброї нескладний. При цьому саморобний арбалет практично нічим не поступається заводському виробу.