Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити гойдалку для дітей? Поетапний процес виготовлення

Як зробити гойдалку для дітей? Поетапний процес виготовлення

Додано: 09.09.14
Як зробити гойдалку для дітей? Поетапний процес виготовлення
Діти дуже люблять кататися на гойдалках. А адже змайструвати їх не так складно. Треба тільки розібратися, як зробити гойдалки для дітей. І на дачі з'явиться це чудове розвага.

[b] Заготовки для дачних гойдалок [/b]

Найпоширеніші гойдалки для дітей відрізняються простою конструкцією. Основою гойдалок служать дві труби, які потрібно підібрати по висоті і діаметру. Для сидіння береться проста дерев'яна дошка 3-5 см завтовшки. Однак треба мати на увазі, що для дітей молодшого віку, особливо до року, такі гойдалки не підходять. Малюкам потрібно безпечне сидіння. Тому краще знайти товсту фанеру або дошку квадратної форми приблизно 40х40 см Добре, якщо дошка буде з міцної берези або дуба. Крім того, треба зробити п'ять дерев'яних планок, що мають довжину квадратної дошки. Планки кріпляться по периметру і служать частиною опори і спинки гойдалок.

Ще потрібні чотири трубки, кожна по 30 см завдовжки і 5 см діаметром. Це будуть з'єднання для сидіння і планок. Нарешті, потрібні два ременя (краще шкіряні) або міцні мотузки довільної довжини.

Якщо в якості сидіння обрана дошка з грубого дерева, то вона потребує обробки рубанком. Також слід обробити бічні планки.

[b] Процес виготовлення [/b]

Тепер у сидінні потрібно дрилем просвердлити отвори: на кожен кут по одному отвору. Тут треба проявляти акуратність і свердлити не до кінця. Металеві трубки повинні вставлятися в ці отвори, не випадаючи, а тісно заходячи і виходячи в підставі. Далі отвори свердляться в бічних планках, які прикріплюються до сидіння по його краях. Попереду сидіння прибивають п'ята планка, щоб дитина тримався за неї руками.

Обидва ременя простягаються під сидінням і знизу закріплюються невеликими цвяхами. Далі ремені перекидаються через приготовану поперечину, яка прибивається між стовпами або трубами, закопаними в землю.

[b] Додатковий комфорт і дизайн гойдалок [/b]

В наш час можна купити будь-красиві і надійні гойдалки. Але набагато цікавіше те, що зроблено своїми руками. До того ж можна проявити фантазію і, наприклад, зробити над гойдалкою навіс. Для цього по кутах закопати чотири трубки або стовпа. На них прикріплюється навіс. В якості матеріалу можна вибрати пластик, шифер, дерево та інші. Можна і не закопувати стовпи, а прикріпити навіс до тих опор, які тримають гойдалки.

Щоб дитині було цікавіше, гойдалки можна розмалювати будь-яким малюнком або на планках вирізати візерунки. Також можна планки обмотати красивою тканиною.

Вуличні гойдалки найзручніше розміщувати між деревами в саду.

[b] Виготовлення «гойдалки» [/b]

Великою популярністю користуються домашні гойдалки у вигляді «гойдалки».

Як зробити гойдалку для дітей? Поетапний процес виготовлення
Для їх виготовлення знадобляться такі дерев'яні заготовки, як багатошарова фанера 18 мм товщини і дерев'яний брус з квадратним перетином. Крім того, треба підготувати саморізи, водостійкий клей, кольоровий емаль.

Перед тим, як робити підлогові гойдалки для дітей, необхідно запастися кресленням. На ватмані слід намалювати всі елементи в потрібному масштабі.

Як зробити гойдалку для дітей? Поетапний процес виготовлення
Тепер всі розміри слід перенести на лист фанери, і електролобзиком по контурах випиляти деталі. По крайках деталей потрібно пройтися наждачним папером. Рубанком обробляється найбільший елемент.

Збірка гойдалок проводиться саморізами і водостійким клеєм по макету:

Як зробити гойдалку для дітей? Поетапний процес виготовлення
Виготовлені гойдалки потрібно покрити кольоровою емаллю.

Так своїми руками виготовляється одне з найулюбленіших дитячих розваг. Гойдалки служать не тільки забавою, вони приносять користь. З їх допомогою розвиваються вестибулярний апарат і м'язова система. Не кажучи вже про величезний заряд енергії.