Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як утеплити підлогу в дерев'яному будинку? Опис технологій і їх переваги

Як утеплити підлогу в дерев'яному будинку? Опис технологій і їх переваги

Додано: 09.09.14
Рубрика: Ремонт
Як утеплити підлогу в дерев'яному будинку? Опис технологій і їх переваги
Все більшу популярність набувають дерев'яні будинки, адже це не тільки красиво, але і корисно. Погодьтеся, жити в такому будинку, вдихати аромати лісу і відчувати деяке єднання з природою - це так здорово! Однак взимку існує ризик замерзнути, якщо не утеплити підлогу в дерев'яному будинку.

[b] Утеплюємо стать: корисні поради [/b]

Плануючи внутрішню обробку будинку, подбайте про утеплення не тільки підлоги на першому поверсі, але і міжповерхових перекриттів. Це дозволить значно заощадити на оплаті за опалення і, що важливо, продовжити термін служби основних конструкцій будівлі. До того ж добре утеплена підлога є запорукою комфорту довгими зимовими вечорами.

Актуальне питання утеплення підлог особливо в тих приміщеннях, де спостерігається підвищена вологість. Вона сприяє гниттю матеріалу і значно скорочує термін його придатності. Тому, ладу або купуючи заміський будинок або котедж, заздалегідь подумайте про те, як утеплити підлогу в дерев'яному будинку. В даний час існує маса способів і матеріалів зробити це, в тому числі і своїми руками. Вибираючи певну технологію, враховуйте ступінь її ефективності саме для вашого конкретного випадку.

[b] Основні нюанси [/b]

Найбільш поширений спосіб теплоізоляції проводиться по лагах. Простота цієї технології не заважає добиватися якісного результату. Особливо хороший цей спосіб для перших і цокольних поверхів, тобто для тих, які розташовані близько до грунту. Але відмінно підійде утеплення по лагам і для мансарди і для верхніх поверхів. Єдиним обмеженням можуть стати невисокі стелі, так як для розглянутої технології потрібно досить багато простору.

Схожа з утепленням по лагам і технологія утеплення за чорновим підлог: вона також нескладна і ефективна. Її суть полягає у створенні каркасів з дерев'яних поздовжніх лад, між якими укладається утеплювач (він може бути з різних матеріалів, зараз на ринку представлений досить широкий асортимент).

Теплоізоляція починається з того, що на підставу (яке слід покрити гідроізоляційним матеріалом) укладається жорстке покриття (наприклад, плити ОСП або дощатий настил).

Далі відбувається укладання лагів, а між ними щільно розміщується утеплювач (один з найбільш популярних варіантів - мінвата).

Тепер поверх утеплювача укладає гідроізоляцію підлоги, після чого настилаємо безпосередньо підлогу на каркас з дерев'яних лагів.

Утеплення краще всього проводити за чорнових підлог, які влаштовані під балками підлоги. Спочатку поверхню чорнової підлоги покривається гідроізоляційними матеріалами, а потім на нього треба накласти утеплювач (також як і в попередньому випадку, можна використовувати мінвату). Утеплювач зверху підлягає гідроізоляції і тільки потім настеляється підлога.

[b] На закінчення [/b]

Простота, доступність та ефективність описаних технологій дозволяє кваліфікованим майстрам в короткі терміни провести теплоізоляцію і добре утеплити підлогу в дерев'яному будинку. При цьому немає необхідності вдаватися до допомоги складної техніки, відповідно, зменшується вартість всієї процедури. Ще один величезний плюс даних технологій полягає в тому, що утеплення можна проводити навіть при близькому розташуванні підлоги до грунту і в умовах значного перепаду температур на якість теплоізоляції це не позначиться.

Не економте на досвідчених фахівцях і хороших матеріали для утеплення, і тоді у вашому домі завжди буде тепло і затишно.