Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як утеплити балкон? Основні методи, їх переваги і недоліки

Як утеплити балкон? Основні методи, їх переваги і недоліки

Додано: 09.09.14
Рубрика: Ремонт
Як утеплити балкон? Основні методи, їх переваги і недоліки
З наближенням холодів все актуальнішим стає питання утеплення балкона. Як правильно і законно це зробити? Чому законно? Все дуже просто: багато мешканці в пошуках зайвих квадратних метрів вдаються до розширення квартирної площі шляхом знесення перегородки під вікном між балконом і кухнею або намагаються утеплити балкон за допомогою батареї. Але подібні дії незаконні. У нашій статті ми розповімо про те, як утеплити балкон своїми руками і при цьому не порушити закон.

[b] Наш вибір: скління [/b]

Одним з найпопулярніших, зручних і вигідних варіантів стане скління. До цього процесу слід ретельно підготуватися. Для початку визначтеся, на що будуть встановлюватися скла. Так, наприклад, якщо у вашого балкона він представляє міцну залізобетонну конструкцію, то це вже полегшує завдання і допомагає уникнути додаткових робіт. У разі якщо в основі балкона металеві прути, потрібно буде зводити додатковий парапет. Насправді це звичайна кладка з піноблоку або полегшеного керамічної цегли шириною в 10 сантиметрів.

Переваги цегляної кладки полягають у її міцності та естетичному поєднанні з металевими прутами. В цьому випадку не доведеться ламати голову над питанням: що краще всього обшити балкон з зовнішньої сторони.

Але, на превеликий жаль, хороші роботи з металу зустрічаються все рідше, тому досить часто перевага віддається піноблоків. Переваги даної кладки полягають у невеликій вазі і низької теплопровідності, але є і недоліки: схильність до впливу вологи. Щоб уникнути цього, вам буде потрібно використовувати зовнішню обробку балкона. Одним з варіантів може стати використання пластикового сайдингу або гофрованого оцинкованого заліза.

Приймаючи рішення про склінні балкона, проконсультуйтеся з професіоналами, адже в цій справі є багато нюансів. Так, старі балкони не можуть нести велике навантаження, тому при їх склінні слід уважно поставитися до використовуваному матеріалу. Якщо стінка з сусіднім балконом зроблена з асбоцементного листа або кріплення бетонного парапету недостатньо міцні, можуть знадобитися кладочні роботи.

[b] Хороші скла - теплий балкон [/b]

Ось чому збираючись засклити балкон, зверніть увагу на надійні і практичні вікна з хорошими показниками теплозбереження: ПВХ профілі з двокамерним склопакетом і орними стулками. Крім самих вікон і комплектуючих вам знадобляться додаткові профілі для розширення (їх встановлюють з боків рами і зверху). Це необхідно для того, щоб не закрити частину скління, адже утеплювач і разом з ним вся необхідна для обробки конструкція потребують значного простору. У зв'язку з цим, в залежності від розмірів розширювальних профілів, буде враховуватися і товщина утеплювача, і внутрішня обробка балкона.

Чим утеплити балкон зсередини? Адже з зовнішнім простором він все ще пов'язаний численними щілинами між стінами, підлогою і парапетом. Для їх «нейтралізації» використовуйте мастики і поліуретанові герметики.

Навіть після завершення скління потрібно подумати, чим можна утеплити балкон зсередини. І чим краще вам вдасться утеплити балкон, тим комфортніше буде в холодну пору. І, звичайно, не забувайте утеплити підлогу на балконі, тоді і зимові стужі вам не страшні: сміливо можете пити чай в компанії друзів з прекрасним видом на місто.

[b] Скільки коштує задоволення мати теплий балкон? [/b]

А ось цей факт вже залежить від обраних вами матеріалів і майстрів. Але хочемо звернути вашу увагу: не економте на якісних конструкціях, і тоді вони ще багато років будуть гріти всю вашу сім'ю.