Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити сабвуфер своїми руками? Основні стадії виготовлення

Як зробити сабвуфер своїми руками? Основні стадії виготовлення

Додано: 09.09.14
Як зробити сабвуфер своїми руками? Основні стадії виготовлення
Багато мріють про надійне сабфувере і колонках, щоб насолоджуватися якісним звуком. Крім того, цей акустичний аксесуар нерідко встановлюється в машину.

Якщо ви не володієте достатніми коштами для того, щоб придбати промислову модель даного пристрою, то можна зробити сабфувер своїми руками. При цьому не слід думати, що ця процедура складна і трудомістка. Щоб виготовити сабфувер самому, потрібні матеріали, наявні практично в кожному будинку. З практичної точки зору найбільш оптимальний варіант - це зробити сабфувер неактивного плану, тому що такий виріб немає необхідності оснащувати підсилювачем.

Для тих, кого цікавить питання про те, як зробити сабфувер, ще раз підкреслимо, що весь процес виготовлення даного пристрою досить простий.

[b] Стадії виготовлення [/b]

1. Проектування і складання короби.

2. Установка динаміка в короб.

Матеріали

• фанера;

• динаміки;

• програма WinISD 044;

• засоби герметизації.

[b] Вибираємо динамік [/b]

При виборі динаміка слід пам'ятати про те, що чим могутніше динамік ви встановите, тим голосніше буде ваш майбутній сабфувер. Обов'язково ознайомтеся з його технічними характеристиками, які вказані в паспорті виробу. Це має першорядне значення, так як саме від цих даних буде залежати майбутній корпус для сабфувера, а точніше, його параметри. Ви повинні володіти необхідними відомостями про еквівалентному обсязі динаміка і про частоті резонансу вироби. Оптимально придбати динамік не на ринку радіоапаратури, а в спеціалізованому магазині. При цьому немає необхідності купувати дорогу модель динаміка.

[b] Проектуємо короб [/b]

Щоб спроектувати короб, необхідно задіяти спеціальну комп'ютерну програму WinISD 044. Дана утиліта просто необхідна для складання корпусу сабфувера. Щоб робота була коректною, програма WinISD 044 повинна знати параметри динаміка. Можна розглянути дану ситуацію на прикладі короби з максимальним ступенем ККД, а саме бандпасс шостого порядку.

Цей короб представлений у вигляді прямокутного кубічного об'єкта. Всередині короба є перемичка, за допомогою якої і встановлюється динамік. Крім того, бандпасс шостого порядку повинен мати два отвори, за допомогою яких встановлюється фазоінверторна камера. Корпусу необхідно забезпечити максимальну герметизацію. Робиться це за допомогою поролону, войлоку або вати. Ширина внутрішнього шару повинна бути не менше двох сантиметрів. Крім іншого, необхідно забезпечити високий рівень щільності на стику знімною даху сабфувера. Зробити це можна за допомогою додаткового шару поролону.

[b] Використовуємо комп'ютерну програму WinISD 044. [/b]

В домашніх умовах виготовити сабфувер не становить особливих труднощів, проте ця процедура має свої нюанси і тонкощі. Так як всі габарити виробу визначає комп'ютерна програма WinISD 044., то всі обчислення, які будуть проведені утилітою для виявлення потрібних показників, повинні співвідноситися з можливостями придбаного динаміка. Тільки ви можете задати бажаний звук, тому для того, щоб з колонки долинало якісне звучання, вам потрібно ретельно прорахувати всі розміри виробу.

Також необхідно володіти елементарними поняттями про акустичних системах, знати деякі особливості роботи по дереву, вміти поводитися з гайками, саморізами і засобами герметизації.