Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити газон своїми руками і за всіма правилами

Як зробити газон своїми руками і за всіма правилами

Додано: 09.09.14
Рубрика: Сад і город
Як зробити газон своїми руками і за всіма правилами
Багато хто вважає, що зробити газон дуже легко: скопав ділянку і засіяв його насінням газонної трави. Однак це не зовсім те, що називається справжнім газоном. Щоб зрозуміти, як зробити газон своїми руками, треба крок за кроком пройти через всі стадії.

[b] Підготовчі роботи [/b]

Спочатку ранньою весною потрібно очищення ділянки від природного та будівельного сміття (побутового сміття, старих пнів дерев, каменів, гілок). Далі йде стадія знищення бур'янів. Краще почекати кілька тижнів, щоб бур'яни проросли і розгорнули лист. Після цього вся ділянка обробляється спеціальною рідиною. Фахівці радять застосовувати гербіциди із суцільним дією, оскільки навіть маленький корінець обов'язково дасть бур'яну зростання.

Тепер потрібно підготувати рельєф, тобто вирівняти земельну ділянку по горизонталі. На газоні не повинні перебувати ями або купини. Допустимо лише невеликий загальний нахил з метою дренажу. Процес вирівнювання здійснюється з використанням кілочків, шнура, рівної дошки і гідрорівня.

Родючий грунт повинен мати рівномірний шар не менше 10-15 см. Інакше на газоні проявляться некрасиві світлі плями.

[b] Підготовка дренажної ями [/b]

Якщо після дощів на ділянці часто застоюється вода, потрібно поспостерігати і точно виявити ці місця. Така неприємність обов'язково повинна бути усунена, інакше через деякий час відбудеться погіршення загального вигляду газону.

Потрібна дренажна яма. У тому місці, де скупчується вода, необхідно викопати яму. Потім засипати її гравієм, битою цеглою, піском. Далі утрамбувати і все це засипати шаром грунту. Тепер вода буде накопичуватися в дренажній ямі, просочуючись через грунт.

[b] Обробляння і трамбування землі [/b]

Тепер настав час копати ділянку лопатою, вилами або мотокультиваторів. Грудки землі потрібно обов'язково розбивати. Тоді в процесі осідання земля буде рівномірно розподілятися по всій ділянці.

При підвищеній жирності землі в неї слід всипати пісок. А якщо, навпаки, вона надто піщана, тоді потрібно додати чорнозем або торф.

Тепер вскопанний ділянку треба утрамбувати, причому до такої міри, щоб не залишався слід від ноги. Цього можна домогтися, якщо пройтися маленькими кроками по всій ділянці. Потім ще раз перевірити за рівнем горизонту майбутній газон. Нарешті, граблями розпушити поверхневий шар землі.

[b] Посів насіння [/b]

Перед засівом слід на час залишити свою дільницю на випадок наявності сплячих насіння бур'янів, що залишилися в землі. Пророслі бур'яни необхідно викопати або витравити хімією.

Як зробити газон, щоб він мав прекрасний вигляд? Потрібно правильно засівати траву. Щоб засів стався рівномірно, необхідно насіння змішати з піском. Для засіву використовуються спеціальні ручні сівалки, також забезпечують рівномірний розподіл насіння. Зазвичай висівається на квадратний метр землі 30-50 г насіння.

Тепер висіяні насіння присипаються сумішшю сухої землі з піском. Це робиться, щоб птахи не виклевали насіння.

Закінчивши посів, слід його ущільнити катком і полити.

[b] Догляд за газоном [/b]

Через пару тижнів з'являються сходи. Газон має зрости на 6-8 см. Тепер його потрібно підстригти на 1 см, не порушуючи точки росту молодих рослин. В подальшому стрижку треба здійснювати систематично не менше 2-3 см. А потім поливати.

Навесні і влітку газон удобрюється азотними добривами, а восени - фосфорними і калійними.

До весни грунт, як правило, ущільнюється. Коріння рослин потрібен доступ повітря, який можна забезпечити аерацією. Для цього використовуються машинки-аератори або звичайні вила.

Газон зроблений. Тепер можна насолоджуватися гарним, рівним, смарагдовим куточком.