Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати LED-телевізор? Основні переваги та відмінності моделей, рекомендації фахівців

Як вибрати LED-телевізор? Основні переваги та відмінності моделей, рекомендації фахівців

Додано: 09.09.14
Як вибрати LED-телевізор? Основні переваги та відмінності моделей, рекомендації фахівців
Телевізори стали незамінною частиною нашого життя. Складно уявити тепер, що коли-то цього виду техніки в принципі не існувало, і люди спокійно обходилися без нього. Але часи змінюються, а з ними змінюються потреби. Тому виробники, намагаючись йти в ногу з часом, розробляють нові технології для вдосконалення якості звуку і зображення.

[b] Правильно вибираємо LED-телевізор [/b]

Зараз дуже багато людей хочуть купити саме LED-телевізор. У чому його відмінність від інших? Різниця полягає в принципі роботи. LED-телевізор по суті - це той же LCD, але замість люмінесцентної лампи з холодним катодом використовується світлодіодне підсвічування задньої частини, що використовує діоди високої яскравості. Так як технологія роботи LCD перевірена роками, розробники LED-телевізорів вирішили не винаходити велосипед, а лише вдосконалити її. Діагональ екрану при цьому не зменшується, а залишається такою ж.

Переваги нової технології полягає у виключно високій якості передачі кольору, чого не вдалося домогтися розробникам РК-телевізорів. Заковика полягала в довжині хвилі денного світла, затруднявшей передачу багатьох колірних відтінків, що, як наслідок, вело до погіршення якості та сприйняття переданого зображення.

[b] Найкращі технології [/b]

Якісне зображення можна отримати, використовуючи одну з двох технологій: Direct LED або Edge LED. Перша з них, так звана пряма підсвічування, створюється за допомогою великої кількості діодів, розташованих над матрицею екрану. Така система дозволяє досягти насиченого і дуже чіткого зображення, однак і коштує вона чимало, адже для її створення необхідна велика кількість світлодіодів.

При другому способі підсвічування (Edge LED) джерела світла розташовані по всьому периметру матриці, в зв'язку з чим світ від них розсіюється по поверхні рівномірно. Цей ефект досягається за допомогою спеціального пластикового покриття, що має високий коефіцієнт відбиття. Телевізори на базі технології Edge LED коштує значно дешевше телевізорів, виготовлених за технологією Direct LED, і до того ж вони дуже тонкі.

[b] Екологічність [/b]

На цьому переваги LED не закінчуються. Продовжує список їх екологічність: відсутність люмінесцентних ламп підсвічування, для виготовлення яких використовується багато шкідливих речовин (зокрема, ртуть, створює своїми парами потік ультрафіолету і змушує таким чином світитися люмінофор). Через кілька років, коли знадобиться заміна люмінесцентних ламп, і вже непридатні зразки будуть утилізуватися, це може стати справжньою проблемою, тому як ртуть, що міститься в них, може завдати чималої шкоди навколишньому середовищу.

[b] Товщина екрана [/b]

Зверніть увагу на товщину екрану: виробники намагаються стрибнути вище власної голови, створюючи все більш тонкі варіанти. Виявляється, справа не тільки в естетичному вигляді (погодьтеся, приємно повісити на стіну тонку панель, а не купувати модель, яка займе багато простору): хитрість полягає в тому, що чим менше важить техніка, тим менше коштів і матеріалів йде на виробництво і, відповідно, тим дешевше буде вартість для кінцевого покупця.

[b] Що ще слід враховувати при покупці телевізорів, виготовлених з LED-технології? [/b]

Зверніть увагу на їх динамічну контрастність. Виробники змогли досягти високого рівня контрасту, що робить якість картинки практично таким же, як і на плазмових моделях. Цього вдалося досягти завдяки тому, що яскраві ділянки зображення висвітлюються максимально, а для зображення чорного кольору повністю вимикаються світлодіоди. При використанні люмінесцентних ламп такого ефекту не виходило, так як лампа висвітлювала матрицю по всій горизонталі, виключаючи можливість приглушення світла на окремих її ділянках.

Ми розглянули питання, як правильно вибрати LED-телевізор, і це виявилося не так складно, як могло здатися на перший погляд. Вивчайте новинки в світі технологій, і вибір техніки перестане бути для вас проблемою.