Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати ЖК телевізор? Рекомендації фахівців щодо вибору техніки з Відео

Як вибрати ЖК телевізор? Рекомендації фахівців щодо вибору техніки з Відео

Додано: 09.09.14
Як вибрати ЖК телевізор? Рекомендації фахівців щодо вибору техніки з Відео
Хочете купити рідкокристалічний телевізор, але не можете вирішити який? Які параметри необхідно врахувати, щоб не помилитися у виборі? У цій статті ми постараємося відповісти на ці питання. Найважливіші параметри, на які варто звернути увагу, це:

• Розмір діагоналі

• Дозвіл

• Контрастність і яскравість

• Звук

Як вибрати ЖК телевізор

[b] Діагональ [/b]

Розмір діагоналі - дуже важлива деталь, яку варто приділити особливу увагу при виборі телевізора. Якщо площа кімнати, у якій буде стояти телевізор, дозволяє вам придбати модель з великим екраном - так і робіть: об'ємне і якісне зображення ще довго буде радувати вас. Наприклад, якщо ви вирішили придбати телевізор діагоналлю 32 дюйма, відстань до екрана має бути не менше 35 або 4 метрів для комфортного перегляду. Перед тим, як купити той або інший телевізор, проведіть невеликий експеримент. Попросіть менеджера включити кілька моделей від різних виробників з однаковою діагоналлю, відійдіть на відстань чотирьох метрів і посміться, зображення якого з них приємніше для ваших очей.

[b] Дозвіл [/b]

Зверніть увагу на дозвіл телевізора, воно повинно бути не менше 800*600. Це за умови, що в основному ви будете смитися телепередачі. Якщо ж ваша основна мета - перегляд фільмів - тоді дозвіл повинен бути як можна більше (наприклад, 1366x768). Більшу роздільну здатність стане у нагоді, якщо сигнал буде цифровим, а не аналоговим.

[b] Контрастність [/b]

Один з найбільш значущих і важливих параметрів - контрастність, адже при невеликому її значенні ви не зможете насолодитися всією палітрою кольорів і відтінків. Але останнім часом якість цього параметра помітно покращився. Здебільшого контрастність рк-телевізорів досягає 600:1. Що це означає? Найбільш темні ділянки відрізняються від найбільш світлих шістсот разів, і чим більше буде різниця у співвідношенні, тим яскравіше і чіткіше зображення. Деякі виробники йдуть на хитрість і вказують дуже високу контрастність (наприклад, 12000:1). Присміться уважно, десь поруч дрібним шрифтом буде написано, що це динамічна контрастність. Вона досягається шляхом застосування спеціальних адаптивних алгоритмів (додаткове регулювання зображення). Тому на дане значення не варто звертати особливої уваги.

[b] Який РК-телевізор вибрати [/b]

Ще одним важливим параметром є яскравість зображення, від якої залежить, чи будете ви напружувати зір при перегляді чи будете почувати себе абсолютно комфортно. Її значення повинно бути не менше 450 кд/м2 (нормальне значення для перегляду телепередач). Якщо значення на придбаної моделі вище - ще краще.

Деякі моделі РК-телевізорів розташовують спеціальним вбудованим детектором, який визначає рівень освітленості в робочому приміщенні. І вже у відповідності з отриманим значенням автоматично змінюється яскравість зображення для того, щоб досягти максимально комфортного рівня для перегляду.

[b] Звук [/b]

При покупці не забувайте також ретельно вивчити стереофонічної систему. У випадку з РК-телевізорами вона повинна мати як мінімум двухполостную акустичну систему і складатися з твиттеров і 4 динаміків (розмір не менше 6 см). Якість звуку визначається по потужності динаміків акустичної системи. Але кількість ват грає не настільки важливу роль в якості звуку, як кількість децибел (інтенсивності звучання). Чим інтенсивніше буде звук, тобто, чим більше в ньому децибел, тим голосніше і чіткіше буде звучання.

Вибираючи рідкокристалічний телевізор, керуйтеся нашою статтею, і ви не помилитеся у купівлі правильної техніки.