Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати цифровий фотоапарат? Основні нюанси при виборі, поради фахівців

Як вибрати цифровий фотоапарат? Основні нюанси при виборі, поради фахівців

Додано: 09.09.14
Як вибрати цифровий фотоапарат? Основні нюанси при виборі, поради фахівців
На сьогоднішній день цифрові фотоапарати міцно увійшли в наше життя, практично повністю витіснивши з ринку плівкові. Однак як вибрати цифровий фотоапарат? На які параметри звернути увагу при покупці? Ось ті питання, які хвилюють людей, вперше стикаються з проблемою вибору.

[b] Основні критерії вибору [/b]

Насамперед, багато в чому вибір такої техніки залежить від того, в яких, власне, метою ви плануєте її використовувати. Одна справа - зйомка сімейних свят, відпочинку на природі або туристичних визначних пам'яток. Тоді цілком можна придбати компактну цифрову фотокамеру, нескладну в експлуатації. Інша справа, якщо ви збираєтеся спробувати свої сили в якості фуд-фотографа або хочете освоїти професійну зйомку в студії, на весіллях або банкетах. Втім, мети використання не єдиний критерій вибору. Важливо також звернути увагу на розміри і вага фотоапарата, на якість зйомки, яку він забезпечує, на його функції, а також на ціну.

[b] Вибір мети використання [/b]

Отже, який вибрати цифровий фотоапарат? Якщо вас цікавить виключно аматорська зйомка, то вирішальним фактором для вас буде компактність. Таку камеру повинно бути зручно носити в сумці, так що як раз тут розмір і вагу мають значення. До функцій і основним технічним параметрам тут не настільки суворі вимоги. Тим не менш, важливо, щоб у нього була функція Zoom - «збільшення». Насправді цей параметр показує різницю між максимальною і мінімальною фокусною відстанню. Щоб зручніше було працювати з камерою, наявність цієї функції обов'язково.

До речі, Zoom повинен бути оптичним, цифровий дає гірші результати. Що ж стосується кількості пікселів на матриці, то для аматорських цифрових фотоапаратів воно не має принципового значення. Важливіше сама якість матриці. В принципі достатньо і 6 мегапікселів, хоча сьогодні виробники пропонують моделі з 8 і з 10 мегапікселів.

Якщо ж ви хочете займатися фотографією професійно, вам знадобиться дзеркальний цифровий фотоапарат. Він не може похвалитися компактністю, зате у нього висока швидкість фокусування, є можливість супершвидкісний зйомки і ви можете міняти об'єктиви. І це не кажучи вже про наявність безлічі функцій, які не надто потрібні любителю, але точно знадобляться професіоналу.

[b] Технічні характеристики: матриця [/b]

Якість матриці є вирішальним чинником для вибору будь-якого фотоапарата. Під матрицею в даному випадку розуміється ціла сукупність світлочутливих елементів, які називаються пікселями. Про дозвіл матриці (тобто кількості пікселів) ми вже говорили - чим їх більше, тим більша кількість дрібних деталей зможе відобразити камера. Проте гнатися за ними не стоїть, для аматорської друку фотографій (аж до розміру 20х30 см) вистачить дозволу 3-6 мегапікселя.

Лінійні розміри матриці також важливі. Чим вона більше, там більше зможе передати відтінків при рівному дозволі. І, нарешті, остання характеристика - чутливість матриці, яка позначається літерами ISO. Чим вона вище, тим більше можливостей робити чіткі знімки в сутінках або при недостатньому освітленні.

[b] Технічні характеристики: об'єктив [/b]

Як відомо, саме завдяки об'єктиву відбувається процес попадання світла в камеру і формування зображення на матриці. Від нього багато в чому залежить і якість отриманого зображення. Тому слід звертати увагу і на лінзи (тільки фірмова оптика), і на світлосилу (чим вона більше, тим краще). Також у камери повинні бути високі показники фокусної відстані і кута огляду.