Корисні поради
на всі випадки життя
» » Конверт для новонародженого своїми руками: опис, викрійка, варіанти

Конверт для новонародженого своїми руками: опис, викрійка, варіанти

Додано: 09.09.14
Конверт для новонародженого своїми руками: опис, викрійка, варіанти
Конверт для новонародженого - річ необхідна. У літній час він полегшує життя в тих випадках, коли ви не плануєте брати з собою коляску. У зимовий - забезпечить дитині комфортну температуру. Можна, звичайно, купити готову модель. Але якщо ви любите підходити до кожного питання творчо, то можна зробити конверт для новонародженого своїми руками.

[b] Вибір матеріалів [/b]

Перша вимога, яке завжди пред'являється до всіх дитячих речей - це екологічна безпека. У відповідності з цим потрібно підбирати і матеріали. Наприклад, зимовий конверт зовсім необов'язково повинен бути зроблений з вовни - вона може викликати алергію у дитини. Якщо ви хочете шити конверт - вибирайте в якості наповнювача матеріал типу синтепону, а верх можна зробити з бавовняної тканини.

В'язаний конверт може бути виготовлений і з якісного акрилу. Річний конверт шиють з легкої тканини, без утеплення, можна вибрати той же бавовна або бязь. Зв'язати таку модель можна з бавовняної пряжі. Кольори можна вибирати будь-які. Тільки пам'ятайте, що на світлій тканині або пряжі краще видно кожне, навіть сама крихітна цятка.

[b] Яка модель краще? [/b]

Самі по собі конверти для новонароджених своїми руками - завдання не надто складна. Крім матеріалів для них, важливо правильно вибрати викрійку. Вибирати потрібно такий конверт, який був би функціональним. Наприклад, він може перетворюватися в теплу ковдру або затишний в'язаний плед. Є також моделі, які призначені спеціально для перевезення дитини в автомобільному кріслі.

Не забувайте про те, що застібка теж грає важливу роль. Вона повинна бути достатньо тугою, але і не занадто складною. Краще віддати перевагу «блискавки».

[b] Як зшити конверт? [/b]

Якщо ви хочете зшити літній варіант - вам знадобиться бавовняна тканина (два прямокутника розміром 90х85 см і ще два менших - 25х55 см). Якщо конверт демисезонним, то верхню частину можна робити з бавовни, а нижню - з м'якого і теплого флісу. Розмір прямокутників залишиться тим же. В зимову модель потрібен ще синтепон або інший наповнювач. Також вам потрібні будуть дві «блискавці» (для рознімної - довжина 50 см, для другої, нероз'ємної, 25 см). Не забудьте, що до зазначених розмірів додадуться припуски на шви - до 15 см.

Викроїти прямокутники з тканини нескладно. «Блискавці» будуть розташовуватися на бічному шві (роздільні) і зверху (нераз'емна).

Спочатку пришивають «блискавки», потім складають половинки ковдри (тобто викроєні прямокутники) лицьовими сторонами всередину і виконують сходинку по периметру. Внизу залишають невеликий отвір для вивертання. Коли все буде готово, ковдру вивертають, розправляють кути, отвір зашивають потайним швом. Коли «блискавці» застебнуті, це конверт, а коли розстебнуті - ковдру або килимок для ігор.

Конверт для новонародженого своїми руками: опис, викрійка, варіанти


[b] Як зв'язати конверт для новонародженого? [/b]

Щоб пов'язати цю необхідну для малюка річ знадобиться 03 кг пряжі (суміші вовни з акрилом або бавовняної нитки), а також застібка-«блискавка» (50 см), спиці і гачок (№4 і №2).

[b] В'яжемо спинку [/b]

Складаємо допоміжний кінець нитки вдвічі, потім набираємо на спиці 77 петель, пров'язуємо 5 рядів гумкою 1х1. Робимо 4 петлі для гудзиків (1 петля, накид, 2 петлі разом). Потім пров'язуємо гумкою 6 рядів. Далі в'яжемо по рис. 1 до пройми 45 см. Закриваємо по 5 петель пройми з кожної сторони і далі в'яжемо ще 17 см. Закриваємо 21 петель плеча, а петлі горловини залишаємо відкритими, попередньо знявши їх на шпильку.

[b] Поличка [/b]

Спочатку набираємо на спиці 39 петель, з подвійним допоміжним кінцем. Пров'язуємо їх 11 рядів гумкою 1х1 потім орієнтуючись по рис. 1 пров'язуємо строго по лінії застібки гумку 1х1 на трьох петлях. Далі в'яжемо до пройми 3 см і закриваємо 5 петель пройми, пров'язуємо до горловини 10 см. Саму горловину в'яжемо укороченими рядами за наведеною схемою, залишаючи всі петлі відкритими. Потім закриваємо 21 петлі плеча. Іншу поличку в'яжемо симетрично.

[b] Рукава з рукавичкою [/b]

Набираємо від лінії пройми 63 петлі. В'яжемо 48 рядів, поступово зменшуємо по 1 петлі з двох сторін в кожному четвертому ряду. Пров'язуємо кожні другу і третю петлі разом, перейшовши на гумку 1х1 (зменшити загальну кількість петель на 1/3). 12 рядів пров'язуємо гумкою 1х1. Потім 10 рядів по малюнку 1 зменшуємо по 4 петлі в кожному ряду, продовжуємо в'язати 6 рядів по малюнку 1. Всі залишилися петлі закриваємо.

[b] Виготовлення капюшона [/b]

Зшиваємо плечові шви. Потім відкриті петлі горловини надягаємо на спицю і далі пров'язуємо 20 рядів гумкою 1х1. В останньому рядку додаємо по 1 петлі через кожні 4 петлі. В'яжемо 20 см, орієнтуючись на рис. 1. Ділимо всі петлі на 3 частини. Потім закриваємо петлі в середній частині, крайні частини в'яжемо по рис. 1(8 см.). Далі зшиваємо їх трикотажним швом за відкритими петлями. У висновку зшиваємо верхній шов.

[b] Зборка деталей [/b]

Зшиваємо всі бічні шви рукавів, поличок і спинки, наклавши гумку спинки на саму нижню гумку переду. Потім обв'язуємо краю капюшона та застібки гачком і пришиваємо блискавку. В кінці вшиваємо рукава.

[b] Вушка як у зайчика [/b]

Набираємо 15 петель і в'яжемо їх рис.1 4 ряди прямо, потім зменшуємо в кожному четвертому (4-му) ряду по 1 петлі з кожної сторони і останні 3 петлі пров'язуємо разом. Потім пов'язуємо чотири деталі різного кольору, причому лицьові деталі (блакитну і рожеву) в'яжемо лицьової в'язкою. Далі складаємо нитку завдовжки 2 м вдвічі і потім скручуємо шнур, складаємо його ще раз і протягуємо через всі петлі резинки горловини. Пов'язуємо 4 гудзики гачком: накручуємо на палець нитку 20 разів, обв'язуємо 24-ма стовпчиками без накиду, з'єднуємо полустолбиком, залишаючи кінець нитки близько 30 см, яким потім знімаємо середину гудзики, а потім пришиваємо до конверту.

Конверт для новонародженого своїми руками: опис, викрійка, варіанти