Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому жовтіє листя юки: основні причини

Чому жовтіє листя юки: основні причини

Додано: 09.09.14
Рубрика: Сад і город
Чому жовтіє листя юки: основні причини
Юкка - оригінальна і красива кімнатна рослина, яка буде чудово виглядати як в житловій квартирі, так і в офісі. Однак, не рідкісні випадки, коли його листя без всяких на те причин починають жовтіти. Чому жовтіє листя юки, і які заходи можуть допомогти у вирішенні цієї проблеми?

[b] Перша причина [/b]

Нерідко власники подібних рослин стикаються з проблемою пожовтіння листя внаслідок зміни місця розташування. Це відбувається, наприклад, якщо протягом усього літа ви тримали юку на відкритому балконі або лоджії, а восени занесли в квартиру. З-за такого переміщення та пов'язаних з ним змін навколишнього середовища рослина відчуває стрес, що і проявляється пожовтінням листя. Хочете допомогти своїй юкке? У такому разі зміцніть її імунітет, щоб рослині було легше адаптуватися до змін.

[b] Друга причина [/b]

Буває, що у юки жовтіють листя з-за того, що температура навколишнього повітря занадто висока для неї. Найчастіше це відбувається в осінній і зимовий час року, коли рослина знаходиться в закритих приміщеннях - якщо повітря занадто сухий і гарячий, юкке некомфортно, і вона починає жовтіти. Крім того, це явище може бути пов'язане з недоліком світла.

Якщо ви хочете, щоб юка завжди виглядала гарно і відчувала себе добре, постарайтеся розмістити її в прохолодному, свіжому і світлому приміщенні. Регулярно провітрюйте кімнату, в якій будете утримувати рослина, і не бійтеся, що воно замерзне - оптимальна температура його існування в період спокою варіюється в межах 10 - 12 градусів Цельсія.

[b] Третя причина [/b]

Поливаючи рослина, дотримуйтеся розумну обережність - юкке, звичайно, потрібна вода, проте якщо ви будете регулярно заливати її, то вона також почне жовтіти. Пам'ятайте, що розміщувати юку слід у самих прохолодних приміщеннях, і не зловживайте поливом, щоб не викликати перезволоження грунту. В ідеалі, в період спокою рослина слід поливати один або два рази протягом восьми днів. Причому після кожного поливу ви повинні дочекатися, поки земля повністю не просохне - тільки так можна захистити коріння від перегнивання. А якщо характерні ознаки гниття все-таки з'явилися, негайно обробіть кореневища рослини фунгіцидом.

[b] Зверніть особливу увагу [/b]

Окремо необхідно відзначити, що якщо мова йде про дорослого юкке, то пожовтіння листя є цілком природним явищем, яке не повинно викликати тривоги у власників. Справа в тому, що подібним чином формується стовбур рослини.

[b] Як доглядати, щоб не допустити пожовтіння листя? [/b]

В принципі, юку не можна назвати примхливим рослиною - якщо ви будете правильно за нею доглядати, то рости і розвиватися вона стане цілком нормально, постійно радуючи своєю красою вас і гостей вашого будинку. Варто зазначити, що краща температура: 20 - 25 С влітку і 10 - 12 С - взимку. Крім того, цій рослині необхідний світло, і чим більше його буде, тим краще.

Юку потрібно в будь-який час року захищати від протягів і переохолодження. Втім, для неї небезпечні будь-які перепади температур і якщо значне підвищення температури повітря призводить лише до пожовтіння листя, то сильне її зниження практично завжди стає причиною загибелі рослини.

Рясно поливати її слід тільки влітку - в зимовий час року, як вже говорилося вище, з поливом треба бути максимально обережними. Обприскувати ж більшість різновидів цієї рослини немає необхідності - вони не надто чутливі до вологості повітря. Але якщо ви тримаєте рослина в літню пору року на балконі або лоджії, можете сміливо обприскувати листя - шкоди від цього не буде.