Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому жовтіє листя фіалок: найчастіші причини

Чому жовтіє листя фіалок: найчастіші причини

Додано: 09.09.14
Рубрика: Сад і город
Чому жовтіє листя фіалок: найчастіші причини
Фіалки - надзвичайно красиві квіти з ніжними пелюстками. Сьогодні налічується більше сотні їх сортів, які розрізняються і формою пелюсток, і їх забарвленням. Однак ці рослини вимагають досить ретельного догляду. Тому у тих, хто вирощує домашні рослини, часто виникає питання, чому жовтіє листя фіалок? І що робити в таких випадках?

[b] Питання вибору [/b]

Слід зазначити, що дуже важливо правильно вибрати рослину при покупці. Неважливо, купуєте ви держак або молоду розетку, обов'язково зверніть увагу на стан листя. Якщо на них є якісь цятки, то краще такий квітка не купувати - він буде хворіти. Здорові листя завжди яскраво-зелені. Якщо ж у них інший відтінок, то згодом у фіалок жовтіє листя.

Якщо ви купуєте держак, то не варто брати його з самого нижнього ряду. Як правило, такі листочки старше, вони дають більш слабке потомство, у якого згодом може початися процес пожовтіння.

Не забувайте, що фіалку краще садити або в новий горщик, або в добре вимитий і продезінфікований старий контейнер, оскільки ці рослини дуже чутливі до шкідників і хвороб.

[b] Природні причини [/b]

Найбільш поширена природна причина - це поважний вік рослини. На жаль, рано чи пізно листя починає відмирати, як і у більшості рослин. І їх відтінок говорить про це. Насправді нічого страшного в цьому немає. Адже рослина - це живий організм, в якому відбуваються природні процеси. Головне в цьому випадку - вчасно видаляти пожовкле листя. Розетку при цьому бажано обкласти мохом. Тоді сам квітка буде розвиватися і далі, радуючи вас новими зеленими листочками і чарівними квітами.

[b] Сонце: шкода чи користь? [/b]

Ще однією причиною може бути елементарне вигорання на сонці. В принципі фіалки можна вирощувати і на світлих підвіконнях, але тільки не на південних, оскільки там вони перегріваються і вигоряють на сонці. Якщо це все-таки відбулося, потрібно трохи збільшити полив, а сама рослина злегка затінити. В кімнатах, що виходять вікнами на південь, краще закривати скло спеціальної сонцезахисною плівкою. В такому випадку рослина отримає достатньо світла, але не перегріється. Крім темних плівок, можна закривати листя фіалок калькою або пергаментним папером - обидва матеріалу прекрасно себе зарекомендували.

Сьогодні у продажу є сорти фіалок зі світлими листям. Їх краще розміщувати на північних вікнах. Якщо у сорту листочки темні - то фіалку краще поставити на західному або східному вікні.

[b] Субстрат і добрива: важливі умови [/b]

Якщо листя фіалки жовтіють, можливо, це відбувається в результаті того, що їм не підходить склад субстрату (особливої суміші, заеняющей звичайний грунт). В такому випадку краще замінити субстрат на новий, який спеціально призначений для цих квітів. Тільки робити це потрібно до початку цвітіння, бажано навесні. Як правило, в такому субстраті достатня кількість азоту і калію. Крім того, важлива кислотність суміші - в готових складах вона підібрана саме для цих рослин.

Зазвичай те, що субстрат підібраний неправильно, показує не тільки пожовтіння листя, але і відсутність цвітіння. Виправити ситуацію можна за допомогою добрив. Зазвичай вважається, що сполуки, що містять фосфор, можна застосовувати раз на тиждень. Але краще використовувати готові добрива для фіалок не тільки з фосфором, але і з азотом. Вони захистять листя рослин і забезпечать цвітіння.

Слід пам'ятати, що фіалки - рослини дуже ніжні. Будь-які помилки у догляді дуже швидко відбиваються на їх зовнішньому вигляді.