Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як викрутити лампочку: практичні рекомендації

Як викрутити лампочку: практичні рекомендації

Додано: 09.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як викрутити лампочку: практичні рекомендації
У багатьох читачів це питання викличе зсмування. Дійсно, що може бути простіше? Але на практиці трапляються різні випадки. Наприклад, лампочка перегоріла і намертво приварилась до патрона. Бувають і інші проблеми. І тоді з'являється необхідність дізнатися, як викрутити лампочку в тій чи іншій ситуації.

[b] Що робити? [/b]

Якщо лампочка просто застрягла у втопленому патроні, її доведеться розбити. Після цього можна спробувати обережно викрутити пластмасова основа патрону, на якому знаходиться різьблення. Коли ця деталь буде у вас у руках, ви зможете спокійно викрутити цоколь. Після цього підставу патрона укручується на колишнє місце, а ви можете замінити лампочку.

Інша справа, якщо мова йде про встраиваемом стельовому світильнику. Він досить просто виймається, причому вже разом з лампою. І вам не доведеться розбирати для цього стелю. Світильник легко витягти завдяки двом опорним пружинам. Все, що потрібно, це підчепити освітлювальний прилад за край і акуратно потягнути вниз. Пружини віджимаються, і лампочка легко виймається. Тільки будьте обережні, оскільки пружини можуть діяти як мишоловка.

[b] Раціоналізаторська пропозиція [/b]

Якщо ви не шукаєте легких шляхів, скористайтесь народним ноу-хау. Для цього вам знадобиться звичайна пластикова пляшка. Відкручуємо пробку, потім краю горловини оплавляем запальничкою. Тоді горловина стане м'якою. Пробувати її на дотик не варто - можна запросто обпектися. Тим більше, що ви і так побачите, чи потрібний ефект. Горловину пляшки ми вставляємо в цоколь тієї лампочки, яку потрібно замінити, тримаємо не більше 10-15 секунд, а потім викручуємо. Електрика відключати не обов'язково.

[b] Народні засоби [/b]

Отже, вам необхідно викрутити лампочку з патрона. Але що робити, якщо вона вже встигла розбитися? В такому випадку, це практично неможливо без допоміжного інструменту, наприклад, плоскогубців. А в ситуації, коли їх немає під рукою, можна вдатися до народного способом. Розрізаємо навпіл сиру картоплину (робиться поперечний розріз), потім нанизуємо отриману половину на залишки лампочки, після чого легко і просто викручуємо її з патрона. І головне - це абсолютно безпечний спосіб. Втім, слід пам'ятати, що розбита лампочка може розсипатися на скалки. Щоб потім не витрачати багато часу на прибирання, просто постеліть поліетиленовий пакет або газету. Будьте обережні!

[b] Корисні поради [/b]

Існують і інші методи, які допоможуть витягнути розбиту електричну лампочку. Це можна зробити, використовуючи банальну нитяную котушку, заздалегідь підігнані по розмірах цоколя.

Якщо ж перегоріла лампочка розбилася вщент, і в патроні стирчать лише залишки скла, то викрутіть його за допомогою звичайного шматка туалетного мила. Принцип тут точно такий же, як і з картоплиною.

І, нарешті, можна спробувати зробити так - акуратно вбийте в денце цоколя викрутку. Вона повинна бути гострою і тонкою. За допомогою інструменту, званого качконісами, спробуйте викрутити цоколь.

Не забувайте про техніку безпеки. Якщо лампочка перегоріла не одразу після її включення, вона може бути гарячою. Перш ніж намагатися замінити, почекайте, поки вона охолоне. Після цього скористайтеся рушником або любо ганчіркою, щоб захистити руки. Не забудьте відключити джерело світла від електромережі.

Пам'ятайте, що лампи бувають різних видів. І поводитися з ними теж треба по-різному. Якщо ви міняєте перегорілу галогенну лампу, ні в якому разі не можна торкатися руками скляної колби. В таких лампах вона виготовляється з плавленого кварцу. І ви напевно залишите жирний відбиток пальця на поверхні. Це погано не з естетичної, а з технічної сторони - жир викликає кристалізацію кварцу. Колба в результаті може бути зруйнована. Щоб цього не сталося, нову галогенну лампу угвинчують, притримуючи її паперової або тканинної серветкою. Ніколи не сміться на колбу і по можливості надягайте захисні окуляри при роботі з електрикою.

І не забувайте про найпростіших правилах, розказаних ще в школі. Не працюйте з лампочками і електрикою, якщо у вас мокрі руки. Всі прилади, лампи та інструменти купуйте в перевірених магазинах.