Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити вішалку для одягу: інструкція, варіанти, оформлення

Як зробити вішалку для одягу: інструкція, варіанти, оформлення

Додано: 09.09.14
Як зробити вішалку для одягу: інструкція, варіанти, оформлення
У наші дні в меблевому салоні можна купити будь-який предмет інтер'єру. Тим не менш, іноді наявний асортимент щось не влаштовує - не той розмір, дизайн або колір. І виникає закономірне питання, як самостійно зробити вішалку для одягу? Адже тільки в цьому випадку ви отримаєте ексклюзивну річ, яка повністю відповідає всім запитам.

[b] З чого почати? [/b]

Перш за все, потрібно вибрати матеріал для вішалки. Ідеальний варіант - це натуральне дерево. Також підійде соснова дошка або інша порода. Головне, щоб дерево було сухим. Непогано зарекомендували себе липа і горіх. Зрозуміло, кількість матеріалу безпосередньо залежить від розміру виробу. Адже вішалку можна зробити як на 2-3 так і на 4-6 гачків. Форма підстави може бути будь - необов'язково зупинятися на класичної прямокутної. Однак слід пам'ятати, що форма виробу також вплине на розкрій, а значить, і на кількість матеріалу.

[b] Крім перерахованого, вам знадобляться: [/b]

- саморізи;

- столярний клей;

- гачки.

[b] З інструментів потрібні: [/b]

- дриль (неодмінно зі свердлами по бетону);

- хрестова викрутка;

- наждачний папір;

- рулетка;

- ножівка по дереву;

- рівень.

[b] Приступаємо до справи [/b]

Робимо розмітку матеріалів. Візьмемо найпростіший варіант - вішалку, зібрану з декількох планок, до яких прикріплюються гачки і невелика полиця для головних уборів. Планки розмічаємо і обрізаємо до необхідної довжини. Для цього можна скористатися торцевій пилкою. Полку зазвичай тримають кутові деталі-стійки. Вони можуть бути фігурними. У такому випадку їх необхідно випиляти лобзиком за шаблоном. Збираємо всі деталі вішалки - вертикальні ламелі закріплюємо на двох горизонтальних: верхній і нижній. Робиться це за допомогою саморізів. Потім акуратно встановлюємо кутові фігурні деталі. Зверху на них кріпиться полиця для головних уборів. Її, до речі, краще закріпити не на дерев'яних, а на металевих кутиках. Такий варіант вважається більш надійним.

[b] Оздоблювальні роботи [/b]

Після того, як підстава буде готове, вам залишиться тільки прикріпити гачки для одягу. Однак ще є оздоблювальні роботи. Перевага дерева як натурального матеріалу полягає в тому, що воно красиво саме по собі. Ваше завдання - тільки підкреслити його унікальну фактуру. Спочатку дерево змочується водою, обробляється спеціальною грунтовкою, висихає, шліфується, покривається морилкою. Всі поверхні потрібно відшліфувати наждачним папером. Потім вішалка лакується в три шари. Перед нанесенням наступного попередній повинен висохнути. Таким чином, самі оздоблювальні роботи можуть забрати більше часу, ніж весь процес виготовлення вішалки. Проте результат того вартий!

[b] Оригінальні ідеї [/b]

Якщо ви не боїтеся сміливих експериментів, можете зробити вішалку для одягу своїми руками з найбільш незвичайних матеріалів. Для інтер'єру, витриманого в еко-стилі, можна виготовити вішалку з сухих гілок. В якості основи для неї береться звичайна соснова дошка, гачки роблять безпосередньо з гілок. Тільки з ними доведеться трохи попрацювати - зайві обрізати сучки, гілку почистити, пройтися по ній наждачним папером. Іноді дерево покривають лаком, проте врахуйте, це нівелює природний ефект матеріалу.

Як зробити вішалку для одягу: інструкція, варіанти, оформлення


Як гачків можливе використання не тільки гілок, але і різних предметів, що вийшли з ужитку: від малярних пензлів, яким надали відповідну форму за допомогою лаку і просочення, до гайкових ключів, вилок або навіть пластикових пивних пляшок. Хоча, звичайно, для того, щоб використовувати таку ідею в інтер'єрі, потрібно бути повністю впевненим у власному смаку.

Як зробити вішалку для одягу: інструкція, варіанти, оформлення


Можна зробити вішалку, відповідну до стилю лофт або хай-тек. Її основою служить лист металу, до якого кріпляться по горизонталі дерев'яні планки. Вони можуть бути як одного кольору, так і декількох відтінків. До цих планок, попередньо залакированним, кріпляться металеві гачки для одягу.