Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як почистити клавіатуру комп'ютера правильно?

Як почистити клавіатуру комп'ютера правильно?

Додано: 09.09.14
Як почистити клавіатуру комп'ютера правильно?
На комп'ютерній клавіатура в процесі використання неминуче накопичується багато пилу і бруду. Рано чи пізно актуальним стає питання, як почистити клавіатуру комп'ютера і які кошти для цього використовувати.

[b] Загальні рекомендації [/b]

Перш ніж приступити до очищення, необхідно ознайомитися з інструкцією виробника. Якщо в ній дано вказівки щодо цього процесу, потрібно строго дотримуватися. Якщо ж нічого конкретного там не сказано, можна керуватися загальними правилами.

Для очищення клавіатури знадобляться наступні засоби:
м'яка тканину без ворсу;

очищаюча рідина (краще придбати спеціальну, яка продається в комп'ютерному магазині або замінити її ізопропіловим спиртом);

суха ганчірка і ватні тампони;

для внутрішніх робіт» - балончик зі стисненим повітрям або пилосос зі спеціальною плоскою насадкою.
Комп'ютер слід вимкнути, а потім відключити клавіатуру і перевернути її догори дном. Після цього треба постукати по ній кілька разів або натискати кнопки, щоб витрусити сміття, застряє між клавішами. Значно полегшує процедуру балончик зі стисненим повітрям.

[b] Чистка клавіатури зовні [/b]

Коли з видаленням сміття буде покінчено, можна приступити до очищення клавіш. Для цього нанесіть кілька крапель очищувальної рідини на тампон і акуратно протріть зовнішні і бічні сторони кожної клавіші.

Візьміть приготовану тканину без ворсу, змочіть рідиною і витріть всю поверхню клавіатури. Пам'ятайте, що тут дуже важливо дотримуватися міри. Тканина ні в якому разі не повинна бути мокрою, користуватися можна тільки вологому. Також ви можете застосовувати спеціальний спрей для побутової техніки. Його потрібно використовувати згідно з інструкцією.

Після цього необхідно протерти клавіатуру приготовленої сухою ганчіркою, а ще краще - серветкою з мікрофібри.

[b] Ретельне чищення внутрішньої поверхні [/b]

Як почистити клавіатуру комп'ютера всередині? Для цього вам знадобиться невелика викрутка, з допомогою якої можна буде зняти всі клавіші. Попередньо запам'ятайте розташування, щоб потім було простіше їх збирати. Акуратно підсовуємо викрутку під клавішу, діємо цим інструментом як важелем, а потім піднімаємо і знімаємо кнопку. Будьте обережні і не докладайте надмірних зусиль, інакше кріплення можуть зламатися.

При наявності інсмідуальних мембран під клавішами, ці гумові ковпачки потрібно зняти і скласти окремо. Потім промити їх очищувальну рідиною - так само, як і пластикові кнопки. Щоб вони не пересихали, скористайтесь силіконовою змазкою.

Після того, як клавіатура буде розібрана, видаліть сміття за допомогою пилососа або балончика зі стисненим повітрям. Клавіші миють очисній рідиною, висушують, а потім поміщають на їх законні місця.

[b] Як почистити клавіатуру ноутбука? [/b]

До ноутбуків необхідно підходити з більшою обережністю. Перед очищенням не забудьте вимкнути його і витягти акумулятор - так буде безпечніше. Слід врахувати, що тут всі клавіші оснащені важільним механізмом, який може зламатися у випадку дуже сильного натиску. Очищення всередині для ноутбука не проводиться. А з зовнішньої сторони для видалення сміття використовується балончик зі стисненим повітрям. Клавіші протирають тканиною без ворсу, злегка змоченою в очищувальної рідини. Натиск повинен бути зовсім легким, щоб не пошкодити важільний механізм.