Корисні поради
на всі випадки життя
» » Малюємо нову реальність з 3D-ручкою

Малюємо нову реальність з 3D-ручкою

Додано: 09.09.14
Малюємо нову реальність з 3D-ручкою
Ще кілька століть тому люди малювали, чим доведеться. У справу йшли підручні матеріали самого різного роду. Археологи досі знаходять різноманітні сувої, наскальні малюнки, глиняні таблички. Згодом були винайдені фарби та чорнило, а в двадцятому столітті з'явилися і перші кулькові ручки, які зараз представлені і у вигляді гелевих ручок, і у вигляді ролерів, і в інших варіантах. Проте, прогрес ніколи не стоїть на місці, а людям хочеться мати можливість створювати все більш реальні зображення і моделі. Нещодавно з'явилися 3D-ручки саме таку можливість надали.
[b] Новинка світі 3D [/b]
У наші дні позначення «3D» можна зустріти досить часто. По суті, воно означає тривимірність. Нам вже звичні 3D-телевізори, 3D-відео і кінотеатри, комп'ютерні ігри, малюнки та багато іншого. Кілька років тому були винайдені 3D-принтери, а слідом за ними і ручки.

3D-ручка являє собою інструмент, що дозволяє будь-якому охочому створювати тривимірні малюнки. Віддалено такі ручки нагадують клейовий пістолет. Принаймні, технологія того і іншого схожа, тільки ручки працюють не з клеєм, а зі спеціальним PLA або ABS-пластиком.

Малюємо нову реальність з 3D-ручкою[b] Як це працює [/b]
Ручки для створення об'ємних форм чимось схожі з звичайними, тільки корпус у них набагато більшої товщини. Вони мають витягнуту форму, схожу на циліндр, який трохи звузили в нижній частині і розширили в середній. Зверху можна знайти гніздо для підключення блоку живлення, а також спеціальний отвір для подачі пластикових картриджів. У самому низу розташоване металеве сопло, схоже на друкарську частина кулькової ручки. Саме з нього і виходить розплавлений пластик, яким можна малювати не тільки на будь-яких поверхнях, але і в повітрі.

У нижній частині корпусу можна знайти дві кнопки. Перша відповідає за подачу пластику при створенні зображень, за допомогою другої можна отримати невикористану до кінця картридж. Крім того у ручки є регулятор швидкості подачі розплавленого пластикуКрім самої ручки в надрах коробочки з написом «3D PEN» можна виявити:
блок живлення;

інструкцію і гарантійний талон;

набір трафаретів для малювання;

набір пластикових прутків.
Перед початком малювання ручку прогрівають, а потім вставляють пруток з пластику вибраного кольору. Як тільки картридж перестане рухатися всередині, слід затиснути кнопку, що відповідає за подачу пластику до сопла, і підштовхнути пруток ще трохи вперед. Через пару миттєвостей з металевого наконечника з'явиться розплавлений пластик, а значить можна сміливо приступати до малювання.

Малюємо нову реальність з 3D-ручкою

[b] Вчимося малювати [/b]
Освоїти ручку досить легко. З цим впорається як дорослий, так і дитина. Для початку варто намалювати малюнок на площині, наприклад, обвести простий трафарет. Вже через кілька хвилин ви звикнете до швидкості подачі пластику і зрозумієте основні принципи роботи з інструментом.

Як правило, для того, щоб навчитися малювати прості об'ємні фігурки, потрібно не більше однієї-двох годин. Втім, більшість опробовавших ручку в дії, стверджує, що вистачило менше півгодини.

Деякі для створення складних форм використовують попередньо намальовані на папері шаблони, а то і склеєні каркаси. Інші - сміливо проводять у повітрі лінію за лінією. Тут все залежить від ваших цілей і творчих навичок.

Малюємо нову реальність з 3D-ручкою[b] Кому стане в нагоді, і де купити [/b]
Звичайно, про доцільність придбання смо-ручок ходять суперечки. Втім, так буває з усіма нововведеннями, що пропонуються споживачам.

Крім того, що цей інструмент дозволяє просто цікаво провести час, займаючись чимось творчим, він є неоціненним помічником, коли потрібно навчитися відчувати обсяг. Особливо це порадує початківців архітекторів.

Але ручки по достоїнству оцінять не тільки ті, хто осягає ази архітектури. Ручка 3D доведеться за смаком і дизайнерам і художникам, і флористів, і навіть модельєрам і ювелірам. Адже смо-інструмент дозволяє втілювати безліч креативних задумів, не вимагаючи при цьому особливих фінансових і тимчасових витрат.

Ручка може стати відмінним варіантом для подарунка. Особливо це актуально при виборі презенту для дитини. Адже користь від занять творчістю неоціненна. Тут, правда, варто врахувати, що дитина не повинна бути зовсім маленьким. Оптимально починати знайомство з ручкою років з дванадцяти і під пильним наглядом батьків. Обрадує подарована ручка і тих, у кого вже все є.

Малюємо нову реальність з 3D-ручкою
Перша партія ручок розлетілася з конвеєра подібно гарячим пиріжкам, і вже скоро про інструменті заговорили по всьому світу, в тому числі і в Росії. Так, наприклад, представники компанії Трикветра, які одними з перших надали жителям столиці можливість придбати 3D-ручку , досі відзначають великий інтерес до новинки. На сьогоднішній день купити у Москві смо-винахід не становить великої праці, а завдяки інтернету замовити ручку можуть і жителі віддалених регіонів.

Деякі вважають, що ручка не потрібна, адже вже кілька років, як можна придбати принтер, який роздрукує будь 3D-об'єкт, при цьому всі лінії будуть чіткими, рівними і точно вивіреними. В якійсь мірі це так. Але варто відзначити, що принтер коштує набагато дорожче і займає чимало місця. У той же час ціна ручки цілком прийнятна навіть для бідного студента. Про таку перевагу, як компактність, не варто й говорити, воно наявності. Крім того принтер не дає можливості так добре відчути обсяг. А головне - те, що людина створює за допомогою ручки 3D, являє собою ручну роботу, яка часто цінується набагато більше, ніж ідеальність ліній.