Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як перемогти тлю на кімнатних рослинах: перевірені поради

Як перемогти тлю на кімнатних рослинах: перевірені поради

Додано: 09.09.14
Рубрика: Сад і город
Як перемогти тлю на кімнатних рослинах: перевірені поради
З проблемою появи попелиці на кімнатних квітах може зіткнутися абсолютно будь-квітникар, як любитель, так і професіонал в розведенні рослин.

[b] Що з себе являє попелиця [/b]

Попелиця - це дуже маленьке комаха, яка живиться соком рослин. Причому вражає вона і вуличні і кімнатні рослини. Попелиця має дуже маленькі розміри, а завдяки своїм зеленим кольором майже сливається з листям. Як правило, ці комахи оселяються на рослинах досить великими групами. З настанням осені попелиця відкладає яйця, а навесні, відчувши тепло, починає досить активно розмножуватися. Оселяється шкідник переважно на нижній частині листочків, а також на квітконіжках і бутонах.

Як перемогти тлю на кімнатних рослинах: перевірені поради
[b] Як тля потрапляє у ваш будинок [/b]

Потрапити в будинок попелиця може або через відкриті двері та вікна, або з свіжонабутими іншими рослинами, які можуть виглядати абсолютно здоровими. Якщо не розпочати боротьбу з цією напастю вчасно, то дуже швидко шкідники поширюються, заразивши всі рослини.

[b] Плюси і мінуси хімікатів для знищення попелиці [/b]

Боротися з попелиць на кімнатних рослинах можна різними способами. Деякі для того, щоб вапна дрібних шкідників, вдаються до допомоги спеціалізованих хімічних препаратів, яких існує чимало. Ці речовини діють досить швидко і напевно. Недоліком їх є, насамперед, токсичність. Саме тому люди, у яких вдома є маленькі діти або домашні тварини, воліють спочатку випробувати народні методи для боротьби з попелицею.

Як перемогти тлю на кімнатних рослинах: перевірені поради
[b] Народні рецепти для знищення попелиці [/b]
Одним з популярних способів знищення попелиці є обприскування рослин слабким водним розчином вапна і мідного купоросу.

Не менш популярний і інший рецепт для обприскування. П'ять-сім грамів сухої риб'ячої луски змішують з п'ятнадцятьма грамами подрібненої ріпчастої цибулі і наполягають в одному літрі води не менше п'яти годин, після чого проціджують і приступають до обприскуванню.

Найпростішим варіантом боротьби з попелиць є покупка запашної герані. З якоїсь причини дрібні зелені шкідники дуже недолюблюють це квітка. Варто лише завести герань у себе вдома, а вже через пару-трійку днів попелиця на кімнатних рослинах, що стоять по сусідству, повністю зникне.


[b] Профілактика появи попелиці в будинку [/b]

Варто відзначити, що боротися з попелиць складніше, ніж не допустити її появи. Саме тому найкраще прийняти профілактичні заходи, щоб не допустити появи комах на своїх улюблених квіточках. Щоб у вас не завелася попелиця, потрібно, перш за все, регулярно провітрювати приміщення будинку. Крім того, не варто перегодовувати рослини добривами, своєчасно видаляти всі засохле листя , звертати увагу на будь-які зміни в стані квітів.

При купівлі нових рослин необхідно ретельно їх вивчити на предмет наявності шкідників. Якщо дотримуватися всі ці нехитрі правила, то, найімовірніше, шукати кращі спобличчя боротьби з поселилася в будинку попелиць просто не доведеться.