Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вивести жирні плями: перевірені народні методи видалення плям

Як вивести жирні плями: перевірені народні методи видалення плям

Додано: 09.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Як вивести жирні плями: перевірені народні методи видалення плям
Багатьом з нас доводилося не раз погодувати улюблену блузку або куртку морозивом або капнувшим майонезом. Та й плями від пасти, супу, соусу і багатьох інших продуктів містять у собі компоненти жиру. В силу свого складу, жир швидко проникає в структуру тканини, і позбутися від такого плями стає вкрай складно.

Існує чимало способів вирішення даної проблеми, але при цьому варто враховувати деякі моменти:
Вид і структура забрудненого матеріалу.

Як довго пляма знаходиться на тканини.

Як можна доглядати за виробом. Так для деяких виробів можлива тільки чистка, інші можна легко прати в машині а деякі речі, наприклад трикотажні вироби з вовни, можливо тільки прати вручну.
Безумовно, самим простим способом для видалення жирних плям з речей є спеціальний засіб для виведення плям, але якщо і це виявилося не ефективним або ви боїтеся зіпсувати сильнодіючими хімікатами річ, цілком можна скористатися менш радикальними народними радами і методами.

Розберемо спобличчя видалення жирних плям з найбільш складних в домашній обробці тканин і виробів: замші, чиненої шкіри і виробів з наповнювачем з пуху .

Перш ніж почати виводити пляму, необхідно трохи обробити місце забруднення трохи вологою щіткою. Також бажано перевірити засіб для виведення на запасному або схожому шматочку матерії, пам'ятайте, завжди краще починати з малої концентрації розчину, щоб уникнути пошкодження тканини. Обробку слід проводити з вивороту, розташувавши вироби поверх добре вбирає вологу тканини. Для чищення використовуйте білу тканину, щоб уникнути фарбування, і, так як практично всі пятновиводящим розчини складаються з отруйних і вогненебезпечних речовин, проводите видалення жирних плям в добре провітрюваних приміщеннях.

[b]
Як вивести жирні плями: перевірені народні методи видалення плям
Як вивести жирну пляму з замші? [/b]

Це не так складно, незважаючи на те, що замша дуже примхливий матеріал і при неправильному догляді швидко втрачає свій привабливий зовнішній вигляд.

Вивести пляму з замшевих виробів можна за допомогою звичайного тальку, купленого в аптеці, яким варто посипати пляму і залишити на кілька годин. Тальк за цей час вбере в себе жир, після чого його просто зчищають з поверхні. Але, цей спосіб підходить для свіжих плям.

Застарілі плями на замші можна видалити за допомогою бензину, просто протерши їм забруднення.

[b] Тепер приступимо до виведення жирного плями на дублянці! [/b]

Якщо можливості не дозволяють скористатися послугами хімчистки, не біда. Найбільш простим і доступним способом видалити пляму з дублянки є шкільний ластик. Потрібно просто потерти їм місце забруднення. В продажі, до речі, існують спеціальні резинки для чищення замші, які теж можуть вирішити нашу проблему.

У разі якщо нічого не вийшло, можна скористатися знайомим засобом для миття посуду, тим самим що розчиняє жир навіть у холодній воді. І не забудьте після обробки і висихання трохи розпушити ворс.

[b]
Як вивести жирні плями: перевірені народні методи видалення плям
І, нарешті, як вивести пляму жирне з пуховика. [/b]

Для пошиття пуховиків найчастіше використовують поліестер, отже, необхідна обережність у виборі засобу для виведення плям жиру.

На допомогу прийде картопляний крохмаль. Слід насипати крохмаль на пляму і, накривши чистою тканиною, відпрасуйте на середній температурі. Пляма з пуховика має відійти. При необхідності процедуру повторити, тільки всякий раз беріть свіжий крохмаль. І незабаром від плями не залишиться і сліду.