Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно пересаджувати кімнатні рослини?

Як правильно пересаджувати кімнатні рослини?

Додано: 09.09.14
Рубрика: Сад і город
Як правильно пересаджувати кімнатні рослини?
Рослини, як і всі живі істоти, з часом потребують оновлення. Кімнатним рослинам для цього необхідна регулярна пересадка. Хоча пересадити квітка в новий горщик не так вже й важко, краще перед початком уточнити всі необхідні нюанси. Спробуємо розібратися з усім, що необхідно, щоб правильно пересаджувати кімнатні квіти.

[b] Коли найкраще пересаджувати рослини? [/b]

Весна - найкращий час для пересадки більшості рослин, що живуть в будинках і квартирах. Також пересаджувати кімнатні квіти можна в кінці літа або ранньої осені.

Під час цвітіння або спокою пересаджувати квіти не можна. Щоб не сумніватися зайвий раз можна звіритися з календарем пересадки рослин.

[b] Для чого необхідна пересадка? [/b]

Переселення в новий горщик потрібно в двох випадках:
якщо ви тільки що придбали квіточка;

якщо в старому горщику рослина відчуває себе не надто комфортно.
Пересаджувати квіти після покупки потрібно, не затягуючи. Справа в тому, що в магазинах рослини часто продаються не в землі, а в торфі або іншому вигляді ґрунту, який, хоч і містить дуже багато поживних речовин, все ж, не призначений для постійного проживання квітки.

Як зрозуміти, коли потрібно буде пересаджувати квітка? Для того щоб зрозуміти, чи необхідно пересаджувати квітка, треба зробити огляд землі, в якій він знаходиться і вивчити сам квіточку.

Не варто відкладати пересадку в наступних випадках:
Якщо ви побачили, що коріння вилазять з дірочки для дренажу. У такому випадку потрібно замінити горщик, бо цей вже малий для рослини, яким пора переїжджати в більш комфортний і просторий горщик.

Коль скоро під час огляду, ви помітили, що грунт скисла або від неї йде не надто приємний запах.

У випадках, коли ви давно не пересаджували рослина, і воно стало втрачати свій привабливий вигляд. Справа в тому, що з часом грунт виснажується і втрачає всі поживні властивості. При такому розкладі квітці важко бути гарним і здоровим. Добривами ж вирішити проблему не вдасться.

Якщо в рослині завелися паразити або воно вражене, якоюсь хворобою.
[b] Як же правильно пересаджувати кімнатний квітка? [/b]

Пересадження квітів відбувається в кілька етапів:

Етап перший - підготовчий:
Необхідно підготувати робоче місце. Застеляємо робочу поверхню плівкою і папером. Поруч ставимо воду, температура якої не повинна бути нижче кімнатної, для того щоб полити квіточки перед тим, як пересаджувати.

Підбираємо новий горщик. Він повинен бути на пару сантиметрів більше, ніж колишній. Новий горщик перед посадкою потрібно обробити окропом. Якщо ви вибрали горщик з глини, його необхідно замочити на кілька годин у воді, щоб видалити всі шкідливі речовини.
Як правильно пересаджувати кімнатні рослини?


Формування сприятливих умов кімнатної квітки:
Готуємо дренаж, який може складатися з гравію, жаринок чи черепків. Дренажний шар повинен бути близько трьох сантиметрів, у деяких випадках роблять його ще вище.

Готуємо земельну суміш. Для того щоб вибрати землю потрібно відштовхуватися від наступних параметрів:здатність пропускати повітря до коріння;

поживність;

кислотність, відповідна рослині;

відсутність шкідливих речовин і паразитів;

здатність не затримувати зайву воду.
Як правильно пересаджувати кімнатні рослини?


Заключний етап - пересадка квітки:

Для того щоб витягти квітка зі старого горщика перевертаємо його догори дном, тримаючи при цьому сам квітка, щоб не зламати його випадково.

Відокремлюємо землю від горщика шляхом акуратних постукувань по ньому. Акуратно витягуємо квіточка з горщика.

У разі якщо відбувається неповна пересадка, то грудку землі намагаємося не руйнувати, а видаляємо грунт лише частково.

При повній пересадці рослини, потрібно дуже акуратно відокремити від нього землю. Для цього можна скористатися гострою паличкою. Після слід ненадовго опустити коріння у воду, щоб прибрати таким чином залишилася грунт.

Також корінці потрібно акуратненько розплутати. Корені, які вже висохли або згнили, потрібно видалити. Ті ж, які ще можна врятувати, слід обробити спеціально підібраним лікарським складом.

Квіточка поміщають в новий горшк з невеликою кількістю землі, присипати зверху і полити.