Корисні поради
на всі випадки життя
» » Переваги і недоліки ПЗК

Переваги і недоліки ПЗК

Додано: 09.09.14
Переваги і недоліки ПЗК
Лише кілька десятиліть тому про те, щоб друкувати документи в домашніх умовах, ніхто не міг і подумати. Так що говорити про десятки років? Ще зовсім недавно, коли слово «принтер» було вже на слуху, багатьом доводилося робити роздруківки в спеціалізованих документальних центрах, віддаючи за подібні послуги чималі гроші. У деяких щасливчиків був доступ до апаратури на робочому місці в офісі. Як правило, до них раз зверталися знайомі з проханнями надрукувати заяву, реферат або щось не менш важливе. В обличчястому користуванні у себе вдома принтер мали одиниці. А все тому, що цей агрегат коштував недешево.

Поступово все стало змінюватися. Технології просунулися вперед, принтери стали доступнішими за своєю вартістю, і люди стали все частіше купувати їх для тих друку чи інших документів. Трохи пізніше недорогим і стало таке чудо техніки, як кольоровий принтер.

На сьогоднішній день для купівлі непоганого принтера, що дозволяє друкувати не тільки документи, але і кольорові фотографії досить хорошої якості, не потрібно особливих затрат. Багато хто, приходячи в магазин, радісно смляться на цінник і тут же оформляють купівлю.

Деякий час новоспечені власники принтера радіють можливості економити час і гроші на походи в фотолабораторії, друкують різноманітні красиві фотографії. А потім, через місяць-другий, раптом з'ясовується, що в оригінальних картриджах, які були встановлені принтери в момент його придбання, закінчилася фарба. Людина, природно, відправляється в магазин, щоб купити нові. І тут доводиться зіткнутися з неприємним сюрпризом. Виявляється, вартість комплекту оригінальних картриджів принтера цілком порівнянна з витратами на придбання нового апарату.

В даній ситуації опиняються багато. Деякі з зітханням відкладають покупку картриджів на невизначений час, а то й зовсім відмовляються від можливості використовувати вдома принтер, інші, скриплячи серцем, викладають пристойну суму. Але є й ті, хто шукає альтернативні шляхи. А, як кажуть, хто шукає, той обов'язково знаходить.

Одним з популярних на сьогоднішній день варіантів істотного здешевлення вартості друку є покупка ПЗК для принтера. Це дозволяє скоротити витрати на друк в 50 і більше разів.

Переваги і недоліки ПЗК
[b] ПЗК. Що це? [/b]

Розберемося, що таке ПЗК. Даною абревіатурою позначають багаторазові перезаправні картриджі для принтерів. Якраз через можливість перезаправки чорнилом придбання ПЗК багато вважають досить вигідним.

По своїй конструкції перезаправні картриджі схожі з оригінальними. Але є і принципова різниця, яка полягає в можливості досить простий і швидкої їх заправці. Як правило в ПЗК є спеціальний отвір, через який, скориставшись звичайним шприцом, можна залити всередину чорнило.

В оригінальних картриджах вбудовані спеціальні чіпи, які відстежують рівень чорнил і, як тільки ті підходять до кінця, подають сигнал принтера, який, у свою чергу повідомляє про необхідність відправлятися в магазин за новими картриджами. Саме із-за цих чіпів і не виходить заправити повторно картриджі, що йдуть в комплекті з принтером. У ПЗК також стоять чіпи, але вони обнуляються. Тобто при спустошенні картриджа принтер не отримує сигнал про те, що ресурс чорнила вичерпаний. Завдяки цьому ПЗК можна заправляти багаторазово.

[b] Вважаємо економію [/b]

Купуючи оригінальний комплект картриджів, споживач платить за самі картриджі, чіп, який на них встановлено, упаковку, а також за відомий бренд, який на упаковці вказано. І це при тому, що потрібні з цього списку лише чорнило.

Ємність стандартного картриджа до кольорового принтера складає в середньому від 5 до 15 мл Як правило, вистачає такого картриджа трохи більше, ніж на півсотні фотографій. Потім, доводиться йти в магазин. У той же самий час вартість 100 мл чорнила для ПЗК приблизно в три, а то і більше разів нижче вартості оригінального картриджа. Таким чином, легко порахувати, що, один раз встановивши ПЗК, а далі купуючи лише чорнило, можна економити цілком пристойні суми грошей.

Переваги і недоліки ПЗК
[b] Як заправляти? [/b]

Як правило, хороші ПЗК виготовлені з досить якісної пластмаси. Корпус у цих картриджів прозорий, що дозволяє контролювати рівень чорнил і робити своєчасну заправку. У нижній частині ПЗК є клапан, а у верхній розташовано повітряний отвір, а також отвір для заправки з невеликою гумовою пробочкой.

Для заправки дуже зручно користуватися звичайними медичними шприцами об'ємом 10-15 мл

Проводити дозаправку просто:
в шприц необхідно набрати необхідну кількість чорнила;

потім слід відкрити отвір для заправки; в отвір вставляється кінчик шприца, після чого картридж починають заповнювати чорнилом;

заповнивши картридж не більш, ніж на 90%, шприц витягують;

отвір, через яке заливалися чорнило, закривається пробкою.
Після установки заправлених картриджів рекомендується зробити тестовий друк, а потім залишити апарат у спокої на кілька годин, щоб максимально знизити ймовірність попадання в друкувальну головку повітря.

У деяких моделях ПЗК відсутній отвір для дозаправки. Їх слід заправляти через розташоване внизу клапан.

Деякі вважають за краще заправляти картриджі, протикаючи голкою шприца плівку на ПЗК. Такий варіант хороший, але вимагає акуратності, щоб не пошкодити голкою картридж.

Переваги і недоліки ПЗК
[b] Недоліки ПЗК [/b]

У тому, що ПЗК дозволяє істотно заощадити фінансові кошти, що витрачаються на друк, сумнівів майже не виникає.

Але застосування заправляють картриджів має і свої недоліки:
по-перше, чорнило для ПЗК бувають різні. Купивши не надто якісні чорнило, можна одержати на виході фотознімки низької якості. В деяких випадках виходить налаштувати передачу кольору, змінюючи ті чи інші параметри друку. Іноді цього зробити не виходить. Вирішити проблему можна лише знайшовши хорошого постачальника високоякісних чорнила. З цією метою можна порадитися з ким-небудь із знайомих, почитавши відгуки в інтернеті або ж методом проб і помилок;

по-друге, не встеживши за рівнем чорнила і пропустивши момент, коли потрібно заправка, можна зіпсувати друкуючі голівки, а значить і сам принтер. Оскільки чіп, встановлений в ПЗК, не повідомляє про те, що рівень чорнила підходить до кінця, стежити за цим необхідно самостійно. Благо, прозорий корпус дозволяє легко побачити, скільки чорнила в картриджі залишилося. Втім, згодом користувач починає орієнтуватися в тому, скільки фарби він витрачає і як часто потрібна дозаправка;

по-третє, процедура заправки, хоч і не є дуже складною, але вимагає певної обережності і вправності. Крім того, це досить «брудний» процес. Заправляючи картриджі, можна не тільки забруднити руки, але і залишити плями на одязі і меблів. Втім, вирішити проблему простіше простого. Потрібно всього лише покривали поверхню, над якою заправляють картриджі, клейонкою або папером. Руки легко захистять самі звичайні гумові рукавички, а одяг можна захистити за допомогою фартуха або просто надіти те, що не шкода. Згодом же ви придбаєте навички і «бруду» буде значно менше, а то й зовсім не буде;

по-четверте, у разі використання ПЗК на принтер не поширюється гарантія. Так, якщо ви, приміром, не встеживши за рівнем чорнила, забудете їх вчасно додати, то ніякий сервіс не відшкодує витрати на ремонт і не замінить пошкоджений апарат. Бувають, звичайно, випадки, коли експертиза не підтверджує факт використання нерідних картриджів, але все-таки, наважуючись на відмову від оригінальних витратних матеріалів, ви берете всю відповідальність за техніку на себе.
[b] Визначаємося з вибором [/b]

Зрештою кожна людина самостійно приймає рішення про те, чи використовувати оригінальні картриджі для принтера або ж купувати ті, які можна багаторазово заправляти.

Можна прислухатися до порад тих, хто друкує приблизно стільки ж документів за обсягом, скільки плануєте ви. Варто зважити, наскільки важлива для вас економія, оцінити, чи готові ви відстежувати рівень чорнила, а також регулярно заправляти картриджі.

Прикиньте, чи ви готові переплачувати за те, щоб не робити цих маніпуляцій. Визначте наскільки важливо для вас гарантійне обслуговування. Якщо друкувати досить багато, то економія буде вельми і вельми істотною. Так, якщо ви будете друкувати півсотні кольорових фотографій щомісяця, то менше ніж за рік, зможете заощадити суму, що значно перевищує вартість самого принтера, а значить, з легкістю купіть новий при необхідності.

Коль скоро ви плануєте друкувати набагато менше і рідше, можливо, вважаєте непотрібним відмова від оригінальних картриджів. Хоча, в більшості випадків, людина, який встиг обзавестися принтером, завжди знайде, якою роботою його завантажити і що б ще надрукувати.

У тому випадку, якщо ви припускаєте, що вашому принтеру доведеться працювати зі значно більшими обсягами документів і фотографій, варто задуматися про те, щоб замість ПЗК придбати СНПЧ , а то і зовсім лазерний принтер. Втім, у цих варіантів також знайдуться не тільки плюси, але й мінуси, в тому числі і пов'язані з вартістю. Як правило, тих, хто використовує свою техніку лише в обличчястих цілях, а не для навчання або роботи, варіант із заміною оригінальних комплектуючих на ПЗК цілком підходить.