Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити гарний і зручний щоденник?

Як зробити гарний і зручний щоденник?

Додано: 09.09.14
Як зробити гарний і зручний щоденник?
Щоденник може стати в нагоді будь-якій людині. Ділова людина може вносити туди розклад зустрічей і дати заходів, студент запише графік занять і дати іспитів, юній дівчині зручно позначити час чергового побачення, походу в солярій або на розпродаж, мама зі стажем занесе в щоденник інформацію про роботу дитячої поліклініки, гуртків та секцій. Та й іншим щоденник стане відмінним помічником в організації і планування обличчястого часу.

У наші дні придбати щоденник не становить особливої праці. Але бажаючі мати ексклюзивну річ можуть спробувати зробити щоденник своїми руками. Це не так вже складно.[b] Збираємо сторінки [/b]
Підготовка паперу
Перший етап створення основи для щоденника - це виготовлення сторінок, з яких він буде складатися. Для цього відмінно підійде звичайна офісний папір. При бажанні можна взяти кольорові листочки. Також можна попередньо роздрукувати або вручну розлініяти на аркушах схему, в яку можна внести дати і інші необхідні речі.
Робимо заготовки
Для початку необхідно кожен листочок скласти навпіл, і отримані половинки акуратно зібрати в зошити. Одна приготовлена зошит це приблизно 3-5 складених аркушів паперу. Необхідно підбирати кількість листочків, орієнтуючись на щільність паперу. Так, якщо її щільність приблизно дорівнює 80 грамів на квадратний метр, то зошит має складатися з п'яти листів. Якщо ж щільність обраної вами папери вище, то краще збирати зошити з двох-трьох листочків.

Як зробити гарний і зручний щоденник?
Тепер слід викласти зібрані зошити один на одного, попередньо вирівнявши їх, постукавши об стіл. Всю стопку потрібно позначити вод прес, щоб всі згини зафіксувалися і стали більш чіткими. Для зручності можна використовувати два аркуші щільного картону і канцелярські кліпси. Склавши між картонками всю стопку, потрібно акуратно зафіксувати конструкцію кліпсами. Буде добре, якщо заготівля пролежить у такому вигляді ніч, але якщо часу у вас не так багато, цілком можна обмежитися трьома - чотирма годинами.

Як зробити гарний і зручний щоденник?
[b] Обкладинка [/b]

Наступний етап - це обкладинка, до якого можна приступати, коли заготовки ретельно спрессовались. Для початку необхідно вирівняти листи. Для цього необхідно дістати папір з імпровізованого преса і постукати корінцем про стіл. Коли кожен листочок буде лежати ідеально рівно, всю стос знову слід обережно зафіксувати все тими ж канцелярськими кліпсами.
Робимо дірочки
Найкращий спосіб для палітурки в даному випадку - це обкладинка методом пропилювання. Для цього спочатку необхідно приготувати листочки, зробивши на них розмітку для майбутніх отворів. Їх повинно бути шість, причому розташованих на однаковій відстані один від одного. Для виконання цих отворів знадобиться зовсім мініатюрний напилок, за допомогою якого потрібно зробити невеликі дірочки на самому краю корінця. Після процедури пропилювання до корінця потрібно прикріпити пару тканинних стрічок, ширина яких повинна бути дорівнює відстані між зробленими пропилами.
Швейні роботи
Далі всі зошити ретельно зшиваються між собою. Для зшивання підійде спеціальна голка для шкіри і звичайні нитки для в'язання.

Перша зошит прошивається швом «вперед голка», при цьому використовується одинарна нитка, хвостик якої залишається зовні. Прикріплені стрічки з тканини не потрібно проколювати, слід просто обійти їх ниткою.

Потім на першу зошит укладається друга, і в її отвір акуратно вставляється голочка. Прошивати другу і все наступні зошити треба таким же способом, захоплюючи другою ниткою першу в місці, де вони огинають стрічку.

Як зробити гарний і зручний щоденник?Клеєм корінець
Процес зшивання тетрадочек триває, поки не будуть скріплені між собою всі заготовки.

Як зробити гарний і зручний щоденник?
Зшиті між собою зошити знову поміщають під прес. Потім слід ретельно проклеїти корінець. Краще використовувати прозорий клей, який наноситься на весь прошитий корінець і розмазується за допомогою губки таким чином, щоб проклеїти всі щілини. Для висихання необхідний, як мінімум, годину, але краще все ж почекати довше.

Як зробити гарний і зручний щоденник?
[b] Обкладинка і декор [/b]
Форзаци
І останній, фінальний етап - це створення обкладинки щоденника.

Поки проклеєний корінець сохне, можна зробити форзаци, які потім з'єднають паперовий блок із палітуркою. Ідеально підійде для форзаців папір для скрапбукінгу або ж звичайний картон.

Вибраний аркуш потрібно зігнути навпіл і, приклеїти до блоку додатковими паперовими вставками. До них слід приклеїти стрічки, а до форзацам - вже сам папір.

Як зробити гарний і зручний щоденник?Обкладинка
І ось наш щоденник майже готовий. Залишилося тільки зробити його обкладинку з цупкого картону. Обкладинка декорується за вашим смаком. Наприклад, можна обтягнути її красивою тканиною. Для більшої м'якості можна попередньо обернути картонну заготівлю тонким шаром синтепону або флісу.

Зверху за бажанням можна пришити або приклеїти різноманітні декоративніше елементи.

Обкладинка акуратно приклеюється до корінця і форзацам. При цьому можна прикріпити одну або кілька закладок, наприклад, у вигляді відрізів атласної стрічки.Як зробити гарний і зручний щоденник?
[b] Перетворюємо блокнот-щоденник [/b]

Отже, у нас вийшов добротний симпатичний блокнот, який залишилося лише перетворити в щоденник. Для цього можна проставити на сторінках дати, або якимось чином виділити для дат місце.

Непогано якимось чином поставити виділення на початку кожного місяця, вклеївши сторінки-роздільники. Не завадить в щоденнику та календарик, а також сторінки, відведені для запису контактів.

Також можна на форзацах розмістити невеликі паперові кишеньки. Їм завжди знайдеться застосування.

Разлиновку і проставляння дат можна робити вручну, або за допомогою спеціально придбаних штампів. Крім того, можна зробити це ще до складання листів заготівлі, роздрукувавши все необхідне на принтері. Дещо можна роздрукувати і наклеїти вже готовий блокнот-щоденник.

Для ще більшої зручності можете зробити спеціальний тримач для ручок з швейної резинки, закріпити на обкладинці простенький годинник і мініатюрний калькулятор. Це перетворить щоденник в повноцінний органайзер.

[b] Альтернативний шлях [/b]

Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, це ще не привід відмовлятися від створення авторського щоденника. Адже можна створити, щоденник своїми руками із зошита чи блокнота, купленого в магазині. При цьому не доведеться займатися зшиванням аркушів. Потрібно лише декорувати обкладинку і додати необхідні щоденнику атрибути.

Готовий ежедневничек може стати відмінним варіантом подарунка, а може служити вам помічником в організації вашого часу.