Корисні поради
на всі випадки життя
» » Порівняльний аналіз ПЗК і СНПЧ

Порівняльний аналіз ПЗК і СНПЧ

Додано: 09.09.14
Порівняльний аналіз ПЗК і СНПЧ
На сьогоднішній день в будь-якому магазині можна досить легко придбати недорогий принтер, що дозволяє друкувати вдома і в невеликому офісі, як текстові документи, так і непоганої якості кольорові фотографії. Принтери і МФУ давно перестали входити в список речей, на покупку яких необхідно довго і наполегливо збирати гроші.

А адже ще десять років тому все було інакше, і подібного роду техніку міг дозволити собі не кожен. Втім, низькі ціни радують далеко не всіх. А вся справа в тому, що комплект картриджів до недорогого струйного принтера, як правило, можна порівняти за вартістю з самим апаратом. Причому, якщо в техніці попереднього покоління стояли картриджі, які при бажанні можна було відносно легко заправити, то в сучасних принтерах та БФП в комплекті йдуть картриджі з «розумними» чіпами, які не дозволяють проводити дозаправку.

Ось і виходить, що купивши одного разу цілком недорогий принтер, користувач змушений регулярно віддавати круглу суму за витратні матеріали.

[b] Як знизити витрати на друк? [/b]

Оскільки витрачати досить великі витрати на чорнило нікого не радували, з часом були винайдено альтернативні варіанти, що дозволяють заощадити.

В якості альтернативи оригінальних картриджів в наші дні використовують:
підроблені картриджі;

перезаправні картриджі (ПЗК);

системи безперервної подачі чорнил (СНПЧ).
Перший варіант, як правило, найменш популярний в силу того, що дає не таку велику економію, як використання СНПЧ або ПЗК . Крім того, купуючи неоригінальні картриджі, всякий раз стикаєшся з «котом у мішку», так як досить часто на ринку виявляються низькоякісні підробки. А неякісні картриджі можуть не тільки вплинути на якість друку, але і привести до виходу з ладу принтера, що, погодьтеся, не дуже приємно, особливо з урахуванням відсутності гарантії на такі випадки.

Втім, у неоригінальних картриджів є і перевага в порівнянні з ПЗК та СНПЧ. Вони не вимагають особливих знань і умінь від користувача, використовують їх точно так само, як і оригінальні. При цьому є і деяка економія. Так що якщо ви не хочете вникати в тонкощі з заправкою чорнила в ПЗК або СНПЧ, але при цьому хочете здешевити друк, вам варто лише знайти сумлінного постачальника неоригінальних картріджів.

Набагато більш істотну різницю у витратах на друк можна відчути, придбавши один раз комплект перезаправних картриджів або систему безперервної подачі чорнила.

[b] Економія часу і грошей за допомогою ПЗК або СНПЧ [/b]

Система НПЧ, так само як і ПЗК, заправляється чорнилом. При цьому неодноразово витратившись на придбання обраного варіанту, далі доводиться витрачати гроші лише на придбання чорнила. Спробуємо визначити масштаби економії.

Як правило, ємність середньостатистичного картриджа в недорогому принтера або МФУ становить від 5 до 15 мл в залежності від моделі пристрою. Вистачає цього ресурсу приблизно на півсотні знімків. Далі потрібно йти в магазин за новими набоями, ціна яких може скласти більше половини вартості новенького принтера або МФУ.

У той же час, ціна півлітра чорнила для заправки ПЗК або СНПЧ приблизно дорівнює вартості одного-двох оригінальних картриджів. Шляхом найпростіших підрахунків нескладно визначити, що економія обчислюється в десятки разів.

Залишається лише визначити для себе, що краще ПЗК або СНПЧ. А для цього необхідно проаналізувати плюси і мінуси придбання того й іншого.

Порівняльний аналіз ПЗК і СНПЧ
[b] ПЗК: плюси і мінуси [/b]

Картриджі, які можна багаторазово заправляти, користуються цілком заслуженою популярністю. Це зовсім не смно, адже вони доступні за своєї вартості і досить легко встановлюються. За своєю конструкції вони схожі з оригінальними.

До основних переваг ПЗК варто віднести наступні:
відносно низька вартість;

простота установки в принтер або МФУ (ПЗК встановлюються точно також, як і картриджі, які йдуть в комплекті з друкуючим пристроєм);

легкість процесу заправки (дозаправки ПЗК можна за допомогою звичайного медичного шприца через спеціальний отвір для дозаправки).
Недоліками ПЗК можна вважати:
необхідність постійно відслідковувати рівень чорнила, щоб вони не закінчилися в самий невідповідний момент, привівши до поломки принтера;

необхідність виробляти заправку через кожні 5-15 мл (або приблизно через три-п'ять десятків віддрукованих фотознімків).
При відносно невеликих обсягах друку недоліки перезаправних картриджів можуть здатися несуттєвими.

Порівняльний аналіз ПЗК і СНПЧ
[b] СНПЧ: переваги і недоліки [/b]

Система безперервної подачі чорнила не менш популярна серед власників принтерів та МФУ. По суті, це ті ж картриджі, схожі з оригінальними, але до них приєднані досить великі за обсягом резервуари з чорнилами. СНПЧ так само, як і ПЗЯ має ряд переваг і недоліків.

До плюсів СНПЧ варто віднести наступне:
можливість витрачати на заправку в десятки разів менше часу;

відсутність необхідності контролювати рівень чорнил (адже резервуари з ними завжди на виду, так і часовий інтервал між заправками досить великий).
До мінусів системи відноситься:
відносно висока вартість;

необхідність володіти певними знаннями і вправністю для правильної установки;

складність у переміщенні принтера з місця на місце (адже ємності з чорнилом завжди повинні розташовуватися приблизно на одному рівні з друкуючої головкою);

не надто естетичний вигляд (адже принтер виявляється відкрито, з нього тягнеться шлейф, а поруч красуються кольорові судини).
Таким чином, установка системи безперервної подачі чорнила вимагає великих витрат і умінь, зате дозволяє в подальшому економити не тільки гроші, але і час користувача. До того ж, при використанні СНПЧ знижується відсоток браку при друці, який обумовлений раптово закінчилися чорнилом. Крім того, зменшується і ризик зіпсувати апарат, якщо закінчилися чорнило в невідповідний момент.

[b] Що вибрати? [/b]

Звичайно, кожен вибирає самостійно між ПЗЯ та СНПЧ, але кілька корисних порад, що дозволяють полегшити вибір, все-таки, можна дати.

Економія грошей на купівлю чорнила в обох випадках однакова, адже ви просто перестаєте платити кожен раз за картриджі, упаковку та ім'я на цій упаковці, а оплачуєте лише фарбу, яку витрачаєте.

Отже, принципова різниця лише у витратах часу, а також у одноразових витратах на покупку і в необхідності володіти тими чи іншими навичками для правильної заправки і установки.

Подумайте, наскільки важливу роль для вас грає економія часу? Чи готові ви заради неї витратити один раз трохи більше грошей і оволодіти деякими навичками?

Багато залежить і від передбачуваних обсягів друку. Адже якщо ви плануєте лише зрідка роздруковувати документи, та пару-трійку раз на рік друкувати фотографії з якогось святкового заходу, витрата чорнила буде не надто великим.

А це означає, що відстежувати їх рівень буде не так вже складно, та й економія часу буде невелика. Якщо ж ви збираєтеся друкувати набагато більше і значно частіше, і чорнило будуть використовуватися швидше, а значить доливати їх постійно буде не надто зручно. Так і встежити за тим, коли той чи інший картридж спорожніє, буде дещо складніше. А адже процедуру заправки не завжди вдається провести в ідеальній чистоті. Так що варто врахувати час на прибирання, а то і прання.

Простіше кажучи, чим частіше і більше ви пишете, тим вигідніше для вас буде придбання СНПЧ. При менших обсягах друку можна цілком обійтися перезаправних вручну картриджами.

Що б ви не вибрали, потрібно пам'ятати про деякі нюанси, пов'язані, як з використанням ПЗК, так і з встановленням СНПЧ:

Якість віддрукованих документів буде сильно залежати від того, наскільки якісними будуть придбані для заправки чорнилом. Так що до вибору продавця матеріалу варто підійти серйозно. Звичайно, в деяких випадках можна «навчити» принтер друкувати добре поганими чорнилом, і трохи виправити перенесення кольорів. Але все це вимагає часу і певного роду умінь.

Чорнило мають свій термін придатності. Причому, після розтину упаковки вони зберігаються набагато менше. Прострочені ж чорнило можуть стати причиною виходу з ладу техніки.

Принтерів, що працюють за струминної технології, шкідливі довгі перерви в роботі. Їм не рекомендується місяцями стояти без діла.

При використанні не оригінальних картриджів, а альтернативних варіантів на техніку не поширюється гарантія. Деяких це лякає. Але варто зауважити, що два-три комплекти оригінальних картриджів, як правило, перевищують за вартістю сам принтер. При використанні ПЗК або СНПЧ вже через півтори-дві сотні віддрукованих знімків, ви заощадите суму, достатню для покупки нового апарату. Тобто у разі непередбаченої поломки ви легко купіть собі новий принтер або МФУ.