Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно вибрати МФУ?

Як правильно вибрати МФУ?

Додано: 10.09.14
Як правильно вибрати МФУ?
Зіткнувшись з необхідністю придбання принтера або сканера додому або в офіс, людина нерідко замислюється про те, чи не вигідніше буде вибрати МФУ. Дійсно, заплативши всього на двадцять-тридцять відсотків більше, можна отримати пристрій, здатний виконувати не одну, а відразу кілька функцій.

[b] Що таке МФУ [/b]

Розберемося, що ж ховається під абревіатурою з трьох букв. Скороченням «МФУ» позначаються багатофункціональні офісні пристрої, які можуть виконувати функції принтера, а також деяких інших пристроїв.

Ось що здатне замінити МФУ:
принтер, за допомогою якого можна роздруковувати різного роду документи, а в деяких випадках навіть повноцінні фотографії;

сканер, який незамінний у випадках, коли вам потрібно оцифровка якогось текстового або графічного документа, представленого тільки на паперовому носії;

ксерокс, дозволяє робити копії з паперових документів;

факс, підключивши який до телефонної лінії ви зможете приймати і передавати факсимільні повідомлення.
У більш складних моделях до них додаються функції факс-модему, а також інші дуже корисні опції (автоподатчик оригіналів, плата мережевого друку і так далі).

Як правильно вибрати МФУ?


[b] У чому переваги МФУ? [/b]

Купівля МФУ замість декількох окремих пристроїв дає цілий ряд переваг:
можливість економії місця. Будь-які розміри не мало багатофункціональний пристрій, воно займе набагато менше місця у вашому будинку або офісі, ніж кілька апаратів, кожний з яких виконує лише одну функцію;

можливість економії коштів. Як правило, вартість МФУ лише на чверть перевищує вартість принтера, сканера або копіювального апарату того ж класу виробника;

рішення проблеми вільних розеток. На жаль, в сучасних офісах, і тим більше квартирах, не завжди є достатня кількість електричних розеток для підключення досить великої кількості різного роду пристроїв. У зв'язку з цим доводиться використовувати подовжувачі, перехідники, перевантажувати мережі, боротися зі сплутаним проводами. Коли замість двох-трьох більш апаратів використовується всього один, проблем стає менше;

простота установки. Під'єднати до комп'ютера один пристрій завжди простіше, ніж відразу декілька. До того ж, не завжди підключення большго кількості апаратури є можливим.
Найчастіше люди, які зважилися купити БФП, залишають про їх роботу позитивні відгуки. Але буває і так, що роботу пристроїв оцінюють негативно. Як правило, це пов'язано не стільки з якістю техніки, скільки з неправильним підходом до її вибору.

[b] Як вибрати МФУ для дому або офісу? [/b]

Розберемося, як вибрати МФУ для офісу або домашнього користування, щоб не розчаруватися в покупці.

Насамперед, потрібно визначитися з тим, яка з функцій пристрою вам важлива понад усе. Що ви збираєтеся робити частіше: знімати копії, відправляти факси, друкувати документи, сканувати?

Справа в тому, що БФП в залежності від типу переважаючого механізму можна умовно розділити на три види:
МФУ-копіри;

МФУ-факси;

МФУ принтери.
Таким чином, якщо вам потрібний копіювальний апарат, але ви б не відмовилися від невеликого бонус у вигляді можливості використання його і в якості принтера, то варто вибирати саме з пристроїв, в яких головною функцією є функція зняття копій з паперових носіїв. Це не означає, що, до фримеру, БФП-не факс зможе надрукувати декілька копій. Просто процес буде повільніше і менш зручним.
МФУ-копіри
МФУ, призначені в першу чергу для зняття копій, як правило, мають трохи більші габарити, ніж інші багатофункціональні апарати. А все тому, що у багатьох з них передбачено чимало додаткових опцій, полегшують роботу оператора, коли необхідно копіювати безліч документів. До них відносяться автоподатчики оригіналів, розділові лотки і фінішери, фальцовщики, дироколи та багато іншого.
МФУ-факси
Ці МФУ є одними з самих бюджетних серед багатофункціональних пристроїв. Їх відрізняє наявність телефонної трубки і наявності повного функціоналу, властивому будь-якому факсимильному апарату. Призначені вони більше для комунікації і не розраховані на те, щоб роздруковувати велику кількість документів або знімати безліч копій.
МФУ-принтери
МФУ-принтери, що виробляються на основі струменевих та лазерних технологій. Насамперед, ці пристрої призначені для роздруковування документів. Тому в них немає додаткових опцій у вигляді телефонної трубки, як у факсів, або додаткових лотків, як у копіювальних апаратів.

Як правильно вибрати МФУ?


[b] Лазерний або струменевий? [/b]

Головною перевагою лазерних БФП є можливість друкувати дуже великі обсяги. При цьому якість друку досить висока. Тонер у картриджах витрачається не так швидко, як рідкі чорнило в струминних апаратах. Крім того відбитки з текстом, роздрукованим на лазерному апараті, більш стійкі.

Струменеві МФУ дають не таку високу якість текстових документів, зате мають меншу вартість, що досить актуально при покупці апарату для домашнього користування, особливо, якщо користувачу потрібен кольоровий принтер з можливістю друку на фотопапері. Дуже зручно на таких МФУ знімати копії з віддрукованих фотознімків і відразу ж друкувати на фотобумаге.Также не можна не сказати про дуже гарному якості кольорового друку на таких апаратах, в принципі.

[b] А як же сканер? [/b]

Про сканерах у складі багатофункціональних апаратів варто сказати окремо. Саме вони забезпечують можливість копіювання документів і відправки факсів. На сьогоднішній день більшість МФУ мають дозвіл не менш 600х600 dpi, що дозволяє робити оцифровку більшості офісних документів і фотографій. Якщо ж вам потрібно більше, то таки доведеться придбати окремо хороший планшетний сканер.

[b] Чи є мінуси? [/b]

Деякі зі скепсисом говорять про багатофункціональних апаратах. Мовляв, хіба може пристрій «все в одному» працювати краще, ніж кілька повноцінних окремо взятих пристроїв. Подібні сумніви цілком зрозумілі, але безпідставні.

Згадайте про смартфони, які непогано справляються з функцією телефонів, але при цьому дозволяють своїм власникам виходити в інтернет, фотографувати, знімати відео-кліпи і виконувати безліч інших завдань.

Звичайно, не завжди МФУ здатні замінити всю офісну техніку. Бувають випадки, коли без придбання відразу декількох апаратів не обійтися. Але якщо користувачу потрібна лише одна функція, а рештою він збирається користуватися лише час від часу, БФП - самий підходящий варіант, що дозволяє заощадити гроші і місце.

Як правильно вибрати МФУ?


[b] Критерії відбору [/b]

Щоб зробити правильний вибір, слід визначитися з такими критеріями:
головна функція, яка вам потрібна;

які ще функції ви плануєте використовувати;

лазерний або струйний пристрій вам потрібно;

вид скануючого модуля: протяжливий або планшетний;

формат документів, з якими ви збираєтеся працювати;

чи потрібна вам можливість мережевого друку, і скільки користувачів імовірно буде мати доступ до пристрою;

швидкість друку.
Природно, це лише мінімум, який допоможе у відповіді на питання, який вибрати апарат. Комусь важливі будуть більш детальні характеристики, для деяких важливим є вартість, як самого пристрою, так і всіляких витратних матеріалів, а також можливість використання неоригінальних витратних матеріалів. Навіть періодичність сервісного обслуговування (у тому числі заміна картриджів) може мати значення. Крім того, має сенс дізнатися відгуки про торгову марку, назву якої красується на упаковці і на самій техніці.

[b] Офісний варіант або для домашнього використання? [/b]

Часто багатофункціональні пристрої виробники ділять на дві категорії:
для дому;

для офісів.
Є й більш дробові градації, наприклад, для великих, середніх і малих робочих груп.

Звичайно, ці характеристики мають значення, але купуючи МФУ додому, варто смитися не на фразу «для домашнього використання» в інструкції, а на конкретні обсяги, з якими пристрій здатний справлятися протягом місяця або іншого проміжку часу. Ці цифри слід співвіднести з планованої навантаженням на апарат.

Адже часто буває так, що вдома доводиться друкувати більше, ніж в офісі, а для офісу часом годиться пристрій, рекомендоване виробником для дому. Кількість користувачів в офісі теж не завжди є достатнім критерієм. Тому потрібно смитися на швидкість, продуктивність і ресурс роботи.

[b] Вартість друку [/b]

У випадках, коли друкувати ви плануєте багато, має сенс прикинути приблизну вартість однієї копії та річний витрата. Зробити це досить просто:
Для початку визначте місячний об'єм друку, рекомендований виробником.

Далі потрібно обчислити собівартість однієї копії. Для цього вартість одного картриджа розділіть на місячний обсяг, а потім додайте до отриманого результату вартість самого пристрою, поділену на щомісячний обсяг у розрахунку на три роки.

Потім до вартості МФУ додаєте собівартість копії, помножену на місячну навантаження і на 12 місяців.
Отримані цифри варто порівняти з аналогічними, посчитанними для різних МФУ, які підходять вам за іншими параметрами. Це може істотно полегшити вибір.