Корисні поради
на всі випадки життя

Що таке картриджі?

Додано: 10.09.14
Що таке картриджі?
Мабуть, кожному власнику принтера, копіювального апарату або МФУ знайоме слово «картридж».

[b] Що таке картридж [/b]

Що ховається під цією назвою? Картридж - це невід'ємна частина будь-якого друкувального пристрою. Він являє собою пристрій невеликого розміру, в якому є спеціальний відсік для барвника.

Спочатку всі картриджі, призначені для офісної та домашньої техніки, були заправлені чорним чорнилом, пізніше по мірі розвитку технологій з'явилися картриджі інших кольорів. Для отримання при друку безлічі різноманітних відтінків достатньо лише декількох основних кольорів. Кожен картридж заправлений одним кольором. В деяких випадках картриджі декількох різних кольорів об'єднують в єдине ціле.

Що таке картриджі?
У пристроях, що працюють за струминної технології, всередині картриджа знаходяться рідкі чорнило. У картриджах, призначених для лазерних принтерів, всередині знаходиться кольоровий тонер.

[b] Для струменевих принтерів [/b]

Картриджі, призначені для струменевих принтерів, бувають двох видів:
з друкуючої головкою;

без друкуючої головки.
Що таке картриджі?
Картридж без друкуючої головки влаштований досить просто. По суті це звичайний пластиковий контейнер, забезпечений кількома клапанами і перехідними камерами, всередині якого знаходяться рідкі чорнило.

У нижній частині такого картриджа розташовується отвір, яке закрита клапаном. Через цей отвір чорнило потрапляють в штуцер друкуючої головки. У верхній частині розташовано інший отвір - призначене для вирівнювання тиску.

Картриджі з друкуючої головкою бувають двох видів:
Перший вид є герметичний невеликого розміру контейнер з пружиною всередині. Стінки його досить пружні. Перед друкуючої головкою розташовується дрібнопористий фільтр.

Другий вид зустрічається набагато частіше. Він являє резервуар для фарби, як правило, заповнений поглинаючим матеріалом, що нагадує поролон, прилеглий до голівці. У нижній частині знаходиться друкуюча головка. Як у першій різновиди, у картриджі є фільтр, який не допускає попадання пилу іл чорнильних згустків до печатающему сайту.
[b]
Що таке картриджі?
Для лазерних принтерів [/b]

У картриджах для лазерних апаратів замість рідких чорнила використовується порошкова фарба. Самі ці картриджі влаштовані дещо складніше, ніж ті, що застосовуються в струменевих пристроях.

Картридж для лазерного принтера складається з барабана перенесення зображення, валу переносу заряду, ракельного ножа, а також тонерний секції, заправленої порошковим барвником - тонером.

По суті, тонер являє собою суміш, схожу на дрібний пил. До складу порошку входять дрібні частинки, здатні намагнічуватися. За рахунок цих частинок тонер прилипає до потрібних місць фотобарабана, а звідти переноситься на аркуш паперу. У деяких картриджах також є секція для відпрацьованого тонера. Є й такі, в яких передбачено механізм очищення порошку.

У деяких картриджах розташовується фотобарабан , утворюючи таким чином єдиний модуль з тонерний секцією.

[b]
Що таке картриджі?
Чіпи [/b]

Практично всі сучасні картриджі оснащені спеціальними чіпами, які відповідають за їх роботу, в тому числі за правильну передачу кольору і своєчасну заміну.

Крім іншого, саме «розумні» чіпи позбавляють користувачів можливості здійснювати заправку картриджів після того, як у них закінчується фарба.

Втім, чіпи для лазерних апаратів деякі фірми цілком успішно навчилися змінювати або перепрошивати. Для струменевих картриджів це не дуже актуально, але можна впоратися і з ними.

[b] Можливості для економії [/b]

Картриджі - це витратний матеріал. Виробники не залишають можливість для дозаправки відпрацьованих картриджів, тому купувати їх доводиться регулярно. У тих випадках, коли принтер використовується не дуже часто, це не становить великої проблеми. Коль скоро доводиться багато друкувати, витрати на придбання нових картриджів виявляються цілком істотними. Якщо мова йде про недорогий офісної техніки, вартість комплекту картриджів може становити більше половини вартості самого принтера.

Природно, багато щасливі власники принтерів шукають спобличчя економії. Варто зауважити, що існує чимало способів. Для лазерних та струменевих апаратів варіанти, що дозволяють зменшити витрати на друк, різняться.

Як заощадити на лазерного друку:
Купівля сумісних витратних матеріалів. Оскільки фірмові картриджі коштують дорого, найпростішим способом заощадити є купівля витратних матеріалів у сторонніх виробників. Коштують вони, як правило, дешевше, якість, як правило, теж досить гарний. Головним мінусом є велика ймовірність придбати бракований картридж, так як не всі фірми, що продають сумісні витратні матеріали, що мають відділи контролю якості. Часто оригінальніше і сумісні картриджі виробляються на одних і тих же заводах. Але фірми-виробники принтерів суворіше ставляться до перевірки готового продукту.

Повторна заправка. Як би не намагалися виробники оргтехніки захистити картриджі від можливості дозаправки, існують спобличчя боротьби з цією захистом. Втім, рано чи пізно, елементи картриджа зношуються, і його все одно доводиться міняти на новий.

Відновлення. При повторній заправці картриджі лише розбирають, чистять і діагностують. Однак, при зносі тих чи інших вузлів картриджа їх можна відновити або замінити на нові. Після цього можна заправляти картридж тонером ще кілька разів. Найчастіше заміні та відновленню підлягає фотобарабан.

Заправку відновлення краще всього довірити перевіреної фірмі. Вибрати її буває нелегко. Непогано в якості критерію звернути увагу на наявність гарантій. У середньому за рахунок використання відновлених заправлених повторно картриджів можна знизити витрати щонайменше в півтора-два рази, що становить цілком пристойні суми.
Як заощадити на струменевого друку
Купівля сумісних витратних матеріалів. Як і для лазерних принтерів, для струменевих можна знайти чимало неоригінальних картріджів. Вони мають аналогічний пристрій з оригінальними, тому прості у використанні. Основним мінусом є не завжди гарну якість чорнила.

Придбання перезаправних картриджів. Заощадити значні суми дозволяють ПЗК . Один раз купивши комплект картриджів, які можна перезаправляти, надалі можна платити лише за чорнило. Правда, при великих обсягах друку буває складно встежити за рівнем чорнила в картриджах. Пропустивши же момент, коли потрібно заправка, можна зіпсувати принтер.

Установка системи безперервної подачі чорнила. СНПЧ дозволяє нівелювати недоліки, пов'язані з необхідністю заправки картриджів. По суті, вона являє собою всі ті ж придатні для дозаправки картриджі, які з'єднані з досить місткими резервуарами для чорнила. Заправляти систему доводиться набагато рідше, ніж ПЗК.
Що таке картриджі?


Використання ПЗК і СНПЧ відкриває великі простори для економії. Справа в тому, що вартість одного оригінального комплекту картриджів дорівнює сумі, якої вистачить на придбання, як мінімум півлітра чорнила. Ресурс ж картриджа, тобто його обсяг, складає в середньому від п'яти до двадцяти мілілітрів. Порахувати економію в даному випадку не складає ніяких труднощів.

Ризики

Вибираючи спобличчя зниження витрат на друк, слід враховувати той факт, що при цьому ви втрачаєте можливості скористатися гарантійним обслуговуванням. Втім, коли мова йде про недорогих пристроях, двох-триразова заміна картриджів вимагає витрат, порівнянних з витратами на покупку нової апаратури. Скориставшись ж перезаправленними картриджами можна зекономити від 50 (якщо мова йде про лазерних принтерах) до 90 і більше (якщо мова йде про струменевого друку) відсотків коштів. Таким чином, вже через шість-вісім заправок можна буде заощадити достатньо грошей для того, щоб купити новий пристрій.

Звичайно, ризики при використанні неоригінальних витратних матеріалів теж потрібно враховувати. Саме тому варто ретельно підійти до вибору фірм, які здійснюють продаж сумісних картриджів, займається заправкою, відновленням і обслуговуванням.