Корисні поради
на всі випадки життя

Що таке IP-TV?

Додано: 10.09.14
Що таке IP-TV?
Не секрет, що саме телебачення є одним з головних досягнень 20 століття. Воно надає необмежені можливості для впливу на людину. Навряд чи хтось може уявити на сьогоднішній день своє життя без телебачення в тій чи іншій його формі. Воно невпинно розвивається, змінюється його формат, технології, можливість використання. В нашій країні останнім часом велику популярність придбало кабельне телебачення, але багато фахівців пророкують, що гряде ера IP TV. Це відбудеться в силу того, що цей вид телебачення надає користувачам абсолютно унікальні можливості.[b] Онлайн мовлення [/b]Вже багато знають про новий передовому термін IP TV, самі просунуті користувачі вже підключили послуги такого телебачення і користуються ними. Це телебачення нового покоління, за яким майбутнє.Жити, не відстаючи від всіх модних напрямків у галузі телебачення, допоможе IP TV. З ним можна смитися цифрове телебачення прямо на своєму комп'ютері, телевізорі або іншому пристроїв не тільки в чудовому якості, але і з використанням особливих інтерактивних можливостей.[b] IP TV: що це? [/b]Все частіше ми можемо зустріти абревіатуру «IP TV». Що таке ховається за цими чотирма літерами?

Internet Protocol television (скорочено IP TV) - нове слово у розвитку онлайн-телебачення, це цифрове телебачення, яке працює на підставі передачі відео даних через IP-протокол.IP TV ефективно і дає користувачеві унікальну можливість впливати на нього в реальному часі. Немає обмеження за кількістю каналів, немає обмеження по трансляціям. Мовлення відрізняється стабільністю, воно не залежить від погодних умов. Тільки цифровий Сигнал і залежить виключно від якості зв'язку провайдера.

Що таке IP-TV?
[b] У чому плюси? [/b]Зручність полягає в тому, що не потрібні антени і необов'язково мати вдома телевізор. IP-TV дозволяє підключати і ряд додаткових сервісів, наприклад, ігри і голосування. Інтерактивність такого телебачення є безперечним його гідністю. Наприклад, користувач може сам вибрати, що смитися, використавши послугу «відео за запитом». Можна заздалегідь замовити будь-яку передачу з трансляції, і її покажуть у зручний час. З IP TV існує можливість зберігати програми, а потім переглядати їх. IP TV можна використовувати як відео-телефон.Порівняно з кабельним телебаченням IP TV має ряд переваг: якість картинки і звуку набагато краще, у глядача є можливість посмитися і додаткову інформацію по показувалася передачі, пакет сервісних послуг набагато ширше.Найбільшою популярністю користується послуга "відео за запитом". За великим рахунком користувач IP TV отримує доступ до фільмотеки оператора і смиться, що хоче в будь-який час. У нашому швидкоплинному світі люди все більше починають цінувати свій час, дана послуга дозволяє заощадити час і зусилля.[b] Як підключитися? [/b]Для того, щоб стати глядачем такого телебачення знадобиться проміжне програмне забезпечення, підсистеми, обробні контент і захищають його, а також займаються моніторингом якості потоків. Для перегляду потрібен комп'ютер або приставка, можна смитися IP TV на плеєрі або телевізорі з технологією SMART TV.Таке телебачення працює за допомогою спеціальних протоколів, Кожен протокол виконує окремі функції. UDP займається передачею потокового відео і аудіо. HTTP здійснює організацію користувальницьких серверів, але також може виконувати ті функції, які виконує UDP. Управляє потоками RTSP, передає відео RTP, IGMP управляє мультикаст-потоками. Частіше всього для нормальної роботи IP TV використовуються протоколи UDP і HTTP. Безпосереднє отримання даних на комп'ютер або інший засіб перегляду телебачення може здійснюватися і через IP-мережу, і без прив'язки до неї.

З динамічним розвитком IP TV все більше провайдерів надають такі можливості своїм користувачам.

Що таке IP-TV?
[b] IP TV або інтернет-мовлення? [/b]Легко сплутати IP телебачення та інтернет-телебаченням. Але якщо розібратися в принципах роботи технологій, то стане зрозуміло, що це не одне і те ж. Для роботи IP TV зовсім не обов'язково потрібна інтернет-мережу, просто при його роботі для передачі даних використовується протокол IP.Підтримку і розвиток даного типу телебачення в першу чергу здійснює Microsoft, а також телекомунікаційні компанії. Вони постійно шукають більш дешевий аналог існуючих кабельних і цифрових телевізійних технологій. Таким аналогом є IP TV. Зручність IP TV для постачальників у тому, що воно дозволяє обмежити піратство, вести більш детальну статистику по перевагам користувачів, а в зв'язку з цим пропонувати їм відповідну рекламу.[b] Приставки і програвачі [/b]Для перегляду IP TV потрібно використовувати спеціальне програмне забезпечення. Наприклад, підійде IP TV Player. Їм зручно користуватися, він швидко встановлюється, в ньому є налаштування для каналів, можна управляти відео з клавіатури.Для того, щоб смитися IP TV на телевізорі потрібна буде спеціальна телевізійна приставка. Такого роду цифрові приставки, як правило, дорогі, але їх можна брати в оренду у своїх провайдерів, тоді не виходить так накладно. Існують і цифрові приставки міні, які дешевше звичайних, наприклад, такі як цифрова приставка MAG-245. Ці пристрої абсолютно відповідають всім вимогам мультимедіа-технологій, у них є інтернет-браузер та всі необхідні налаштування.У підключенні такі пристрої дуже прості - треба просто включити в розетку, а потім підключити до телевізора, після чого потрібно буде слідувати інструкціям системи. Деяка складність полягає у правильному налаштуванні каналів, але їх можна запитати у провайдера. Незважаючи на наявність приставки, сама відеотрансляція буде працювати за допомогою провайдера. Якість картинки, звуку, перебої з мовленням - всі ці питання потрібно буде вирішувати саме з ним. У нашій країні якість такого телебачення залежить від рівня та інтенсивності доставки сигналу.

Що таке IP-TV?


[b] Технології майбутнього [/b]IP TV пропонує користувачеві безліч каналів і можливостей без додаткових витрат і обмежень. Глядач може налаштувати IP TV виключно під свої потреби, а більш точна статистика дозволить в майбутньому виробляти саме ті програми і фільми, які будуть орієнтовані безпосередньо на зацікавленого глядача. Реклама в такому випадку також буде адресною, розрахована на конкретного користувача з його інтересами.

Споживач IPTV може безпосередньо брати участь у шоу, конкурсах і вікторинах, виставляти бали програмами, впливаючи на їх рейтинг. Це нова і цікава функція для російського споживача, перетворює телебачення крім усього іншого в забавну гру. Користувач також може вибрати тільки ті канали, які йому цікаві, і платити тільки за них.

IP TV - це не тільки передача телевізійних каналів, сенс саме в інтерактивності нового напрямку телебачення. Саме ця його особливість дозволяє конкурувати з іншими типами мовлення.

[b] IP TV у Україні [/b]У нашій країні технології IP TV використовуються не так широко, як за кордоном, але поступово починають завойовувати все більше і більше прихильників. Часто українське IPTV просто дублює кабельні та цифрові канали, але можна говорити про те, що це відбувається на етапі освоєння нових можливостей, які здаються безмежними. На даний момент ринок IP-TV стрімко оновлюється, так як це більш гнучка і змінюється технологія, що дозволяє розкрити більше можливостей і для постачальників послуг, і для їх споживачів.

Єдине, що поки гальмує розвиток IP TV у Україні - це природні психологічні особливості людини, наприклад, боязнь всього нового. Багатьох користувачів смує сама послуга, її низькі тарифи та безкоштовне підключення. Споживачам потрібен час, щоб до цього звикнути. Є деяка хлопотность в тому, щоб регулярно купувати програми телебачення, переглядати їх і вибирати, що хотілося б посмитися. З IP TV така проблема відсутня. Споживач завжди має доступ до програми передач, причому дуже докладною. Така програма включає не тільки опис, але і картинки.Сьогодні багатьма постачальниками інформаційних послуг IP TV поки розглядається в ролі додаткового сервісу, який дає можливість збільшити продаж основних послуг. IP-TV не є протиставленням звичайному телебаченню. Вони можуть існувати паралельно, доповнюючи один одного. Плюс IP TV перед звичайним телебаченням в тому, що воно дає клієнтові більше свободи вибору. В силу цього за кордоном IP TV має сотні тисяч передплатників і придбало велику популярність. У Україні ж просування IP TV тільки починається, з урахуванням розвитку інформаційних технологій в нашій країні можна очікувати, що бум на IPTV відбудеться років через три.