Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як пересаджувати малину: практичні поради садівникам

Як пересаджувати малину: практичні поради садівникам

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сад і город
Як пересаджувати малину: практичні поради садівникам
Напевно, немає такої людини, якій би не був відомий особливий смак малини. Вона всіма улюблена, і справа не тільки в солодкому смаку, а й у винятково корисних властивостях. Чого тільки варта малинове варення , яке взимку постійно присутній практично на кожному столі. Особливо пощастило городникам, адже малина у них в залежності від сорту буває і посеред літа або ранньої осені, і цілий сад стиглих ягід радує своїм виглядом і смаком. Хоча не завжди малинники можуть порадувати своїх господарів сильним великою кількістю плодів.

[b] Для чого пересаджувати [/b]Навіть при самому ретельному і уважному догляді врожайність малини помітно падає вже через кілька років. Таке явище нормально, адже рослина поступово вбирає в себе корисні компоненти грунту, в результаті чого з кожним роком малинник дає все менше і менше ягід. Зважаючи на це періодично потрібно пересаджувати малину. Однак варто визнати не кожен садівник зможе це правильно зробити, і як результат пересадка малини проблем не вирішить, а тільки погіршить урожай.

[b] Вибір часу [/b]

Пересадити малину можна в осінній період, навесні або влітку, взимку цього робити не рекомендується. Деякі фермери вважають, що найкраще для пересадки час період з кінця літа і до осені. Багато ж воліють займатися цим тільки по весні, бо в цей час року рослина не постраждає від холодів і порадує набагато великим урожаєм. Техніка посадки в різні місяці майже не відрізняється.

[b]
Як пересаджувати малину: практичні поради садівникам
Спобличчя посадки [/b]Всього є два спобличчя посадки малиннику - в траншею і в яму. Вибір методу залежить від інсмідуальних переваг і пріоритетів людини. Щоб посадити рослину в яму остання повинна бути шириною не менше 50 см і глибиною в 40 см. Траншея робиться приблизно такого ж розміру і розташовується в північно-південному напрямку. Цей невеликий нюанс забезпечить малині саму кращу освітленість на протязі всього дня.Між траншеями потрібно робити відстань у півтора метра, а дно її бажано заповнити живильним для рослин сумішшю. А якщо при пересадці внести ще і невелика кількість деревної золи, то ягоди стануть ще смачніше. Звичайно, можна обійтися і без всяких добрив якщо грунт і так родюча. Вся малина, неважливо якого вона сорти любить тепло і світло, тому потрібно намагатися розміщувати на сонячній частині саду, яка захищена від холодних і поривистих вітрів. Ті пагони, що знаходяться в тіні, швидко витягуються, а родючі нирки, що знаходяться на них здебільшого гинуть.

[b] Посадка за всіма правилами [/b]

Хоч малина любить тепло і світло, однак її грунт завжди повинна бути зволожена, але в міру. В разі надлишку вологи пагони знову-таки витягуються, що призводить до загибелі родючих нирок. Всі саджанці можна розсаджувати на відстані не ближче 60 см один від одного, по два куща в яму, в траншеях відстань скорочується до 30 см.

Як пересаджувати малину: практичні поради садівникам


Після пересадки малини в траншеї її можна посадити на шпалеру, як звичайний виноград. Це зручніше в плані догляду, так і в плані збору ягід. На обох кінцях траншеї забиваються стовпи, і натягується міцна мотузка або дріт. Поки саджанці ще невеликі мотузка розташовується в метрі над землею. До неї прив'язують зростаючі пагони і розташовують їх в десяти сантиметрах один від одного. Коли малина підростає, дріт треба натягнути вже на двох рівнях - 15 метри і 40 см. До нижньої планки прив'язуються невисокі пагони, а на верхню, відповідно, визначаються великі.Для успішного здійснення пересадки вибираються саджанці хоча б з трьома пагонами середньої товщини і здоровими корінням. Коли кущ опускається на дно траншеї або ями і його починають закопувати, рослина потрібно трусити, щоб відстань між корінням повністю заповнився землею. Щоб після посадки грунт не так швидко випаровувалася, її потрібно добре утрамбувати ногами і мульчувати. Для мульчі можна використовувати тирсу, торф або компост. В крайньому випадку, завжди є картон, він теж є засобом для збереження вологи.