Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно пасинкувати помідори: поради городникам

Як правильно пасинкувати помідори: поради городникам

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сад і город
Як правильно пасинкувати помідори: поради городникам
Люди, які не стикалися з городницькими справами, можуть не знати, навіщо томати необхідно пасинкувати. І для них є справжнім відкриттям те, що під цим мається на увазі лише видалення зайвих пагонів. Ця процедура робиться для отримання кращого, більш якісного і раннього врожаю. Поживні речовини не витрачаються на зайву зелень і розподіляються тільки між плодами.Пасинки видаляють, коли вони ще маленькі, не більше трьох, максимум п'яти сантиметрів. Якщо їх більше, то це вже не має сенсу, так як кущ вже «витратився» на них. Крім цього, на самому стеблі залишаться непотрібні ранки.Пасинкувати помідори якщо вони вирощуються на відкритій землі краще на початку серпня. В цей час на кущі встигають дозріти ті томати, що зав'язалися до цього часу, тоді як усі суцвіття і пагони що з'явилися вже пізніше, тільки даремно віднімають корисні вітаміни у плодів, які могли б швидше дозріти, стати більше і смачніше. Щоб такого не сталося, проводять процедуру пасинкування раз за весь цикл зростання томатів.

Як правильно пасинкувати помідори: поради городникам
На початку серпня або в кінці липня з кожної рослини потрібно видаляти всі пасинки залишивши лише два-три листки над вже завязавшимися плодами. Звичайно, завжди шкода зривати нові суцвіття, що недавно з'явилися, але це потрібно зробити, залишивши виключно великі пагони.Є й інший метод - позбуватися від непотрібних листів з періодичністю в десять днів. Якщо формування рослини йде в одне стебло, потрібно зберегти головний пагін, якщо два, то до нього важливо додати пасинок під першим суцвіттям, і якщо три, то ще один який йде наступним.

Городник повинен визначитися, скільки стебел йому потрібно зберегти на рослині: один, два або три. Щоб отримати ранні помідори залишають перших три суцвіття. У цьому випадку урожай томатів буде дещо більше, проте є ризик, що частина їх буде складатися тільки з недозрілих плодів. Всі суцвіття будуть дозрівати майже одночасно, однак плоди на них будуть розвиватися довше, ніж, якби на них був лише один стебло.Як правильно пасинкувати помідори: поради городникам
Щоб точно правильно пасинкувати помідори потрібно знати деякі моменти, наприклад, сорт помідорів. Зазвичай при посадці томатів, люди ще пам'ятають якого вони типу, проте через деякий час це забувається. Тому варто записати де-те, що потім підглянути.Детермінантний вид помідорів - це ті томати, що самостійно припиняють рости, в більшості своїй вони низькорослі і слабо гілкуються. Вони, як правило, зростають з одним великим стеблом. У них не можна видалити відразу всі пасинки, так як плід може взагалі перестати зростати, що призведе до того, що урожай буде більш ніж скромним. Тому бажано зробити по-іншому - залишити хоча б один пагін, що розташовується під самим верхнім суцвіттям.

Є ще один різновид такого типу детермінантних помідорів, вони називаються штамбові і до них не потрібно застосовувати пасинкування.А ось індетермінантні сорти і гібриди будуть рости і дозрівати до тих пір, поки для цього є всі умови. На них пасинки утворюють відразу з усіх листів, які потім треба прибирати протягом усього літа.