Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно пасинкувати огірки?

Як правильно пасинкувати огірки?

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сад і город
Як правильно пасинкувати огірки?
Розсада огірків висаджується в теплицю в середині квітня. У прижилися кущиків, коли стебло підросте, і з'являться перші листочки, стебло слід прив'язати до шпалери. Рослина за своєю будовою являє ліану, яка самостійно буде обвивати шпалеру і огірки підуть в стебло, при цьому не будуть стелитися по землі і розростатися в сторони, займаючи простір.

[b] Для чого видаляють пасинки [/b]

Огірки - невибагливі овочі, але при їх вирощуванні в теплицях потрібно врахувати деякі їх особливості. Наприклад, при нічних низьких температурах і гарної освітленості в плівкових теплицях пагони будуть рости швидко, а плоди наливатися повільно.Щоб домогтися гарного врожаю, крім елементарного догляду потрібно проводити такий захід як пасинкування. Багато проводять його при появі четвертого аркуша. Пасинкувати огірки можна і парникові, і ґрунтові. Але ніяких страшних наслідків не буде, якщо цю процедуру не проводитиме, так як вона рекомендована в тому випадку, якщо батіг хороша, а плодів у рослини немає.По суті пасинкування - це видалення зайвих пагонів і квіткових нирок, забирають у батоги сили, внаслідок чого плоди не розвиваються. Щоб правильно пасинкувати огірки необхідно мати практику, для того, щоб навчитися безпомилково відрізняти пасинків від основного стебла, це убезпечить рослину від пошкоджень. Цю роботу краще проводити в період, коли зайві пагони (пасинки) досягли 5 сантиметрів, і вони ще не встигли багато витягнути корисних речовин. Кращої ефективності від виконаної роботи можна досягти в тому випадку, якщо не дати пасинкам перерости. Якщо ж вони за розміром перевищують 15 см, це загрожує втратою врожаю (близько 2 кг з куща).

Як правильно пасинкувати огірки?
[b] Як і коли пасинкувати огурцчики [/b]Пасинків потрібно відщипувати добре заточеними ножицями біля самого стебла. Для їх видалення застосовується кілька способів. Можна видаляти всі пагони, що виникають у батоги в її вузловий частини. Можливо, видалення перших шести листя спільно з зав'яззю і пасинками. Ще одним способом є засліплення перших чотирьох вузлів. Його застосовують для гарного формування куща, не витрачає сили на перші плоди. Пасинкування огіркові рослини переносять безболісно, і зазвичай воно проводиться в першій половині липня.Сам процес пасинкування полягає в наступному. Коли у рослини з'явився четвертий листок, обрізаються всі пагони, бруньки та квітки до цього листа. Потім необхідно дочекатися появи сьомого листочка і тоді обрізати потрібно все з п'ятого по 7-ий лист, залишивши тільки один лист і одну зав'язь. При появі восьмого листа - залишається 2 зав'язі і 2 листочка. Після одинадцятого листа слід залишати по 3 штучки зав'язей і листочків на кожному пагоні.До цього часу батіг досягне стелі теплиці і її треба обмотати навколо шпалери. Верхівку батоги необхідно буде відщипнути, коли вона виросте ще на метр, але зав'язі у підстави стебла вже видаляти не потрібно. Вони відтворять, після відмирання основних, повноцінні стебла, що призведе до збільшення терміну збирання врожаю до осіннього періоду.Перевага пасинкування в тому, що воно не дає розростатися рослині. Занедбане розростання призводить до вогкості і гнилі, чому рослина жовтіє і швидко в'яне.Пасинкування, проведений вчасно, сприяє швидкому появи пагонів з жіночими квітками, які прискорюють дозрівання плодів.