Корисні поради
на всі випадки життя
» » Епілепсія у кішок: причини, симптоми, лікування

Епілепсія у кішок: причини, симптоми, лікування

Додано: 10.09.14
Рубрика: Різне
Епілепсія у кішок: причини, симптоми, лікування
Епілепсію прийнято називати функціональний розлад мозку, що супроводжується характерними конвульсіями. Подібні порушення бувають не тільки в людей, але й у дрібних ссавців. Епілепсія у котів є досить поширеною патологією, яку можуть викликати різні зовнішні і внутрішні фактори.[b] Види захворювання [/b]У ветеринарії розрізняють дві категорії епілепсії: справжню (ідіопатичну) і помилкову (симптоматичну). Справжня найчастіше пов'язана з генетичними патологіями мозку, які і призводять до конвульсій. Втім, не у всіх випадках можна точно встановити причини цього захворювання. А ось помилкова епілепсія у кішок - це завжди набутий синдром, і дуже часто його напади свідчать про наявність іншої хвороби. Якщо її точно діагностувати і вилікувати, то і конвульсії припиняться.[b] Симптоми епілепсії [/b]Помітити наближення нападу можна за кількома ознаками. В основному вони полягають у незвичайній поведінці тварини. Погляд стає нерухомим, кішка немов втрачає орієнтацію. У легких випадках симптоми практично непомітні, але у важких фаза може тривати 5-10 хвилин. В цей час господарі кішки повинні прийняти певні заходи, зокрема, переконатися, що тварина знаходиться у безпечному для нього місці (наприклад, на підлозі). Під час припадку кішка втрачає свідомість, падає, її лапи при цьому витягуються, а зупиняється дихання. Це триває недовго, зазвичай всього 10-30 секунд, а після чого починаються судоми. Лапи тварини при цьому рухаються так, як при бігу або плаванні. Щелепи кішки рухаються як при пережовуванні їжі. Існує безліч відео, дають уявлення про ці процеси.Епілепсія у кішок: причини, симптоми, лікування
Під час судом зіниці тваринного розширюються, відбувається слинотеча і мимовільне сечовипускання. Наприкінці нападу вздибліваются шерсть. Після припадку кішка може повернутися до нормального стану вже через кілька хвилин. Але у важких випадках тварина залишається в летаргічному заціпенінні до декількох годин.[b] Фактори ризику [/b]Сучасні дослідження показали, що всі дрібні тварини є потенційними жертвами епілепсії. Спровокувати захворювання можуть обмінні порушення, прийом медикаментозних препаратів, електричні впливу. І виникнення епілепсії у певних випадках залежить тільки від порога витривалості тварини. У кошенят епілепсія, як правило, є вродженим захворюванням. Але якщо вона вперше проявляється в дорослому віці, то в цьому разі є набутою (у результаті отруєнь, неправильного годування, як ускладнення після інфекційних захворювань або наслідок ішемічної енцефалопатії). На розвиток хвороби впливає тривале голодування або нестача вітамінів.[b] Лікування епілепсії [/b]Зрозуміло, при виявленні ознак захворювання, потрібно прийняти відповідні заходи. Адже навіть при істинної епілепсії, при правильному лікуванні прогноз може бути сприятливим. Найчастіше призначають антиконвульсивние та заспокійливі препарати. Перші треба застосовувати з обережністю, оскільки якщо один раз пропустити прийом ліків, припадки можуть поновитися з ще більшою силою. Заспокійливі засоби - це барбітал або бромистий натрій. Зазвичай курс лікування триває 10-14 днів.

При помилкової епілепсії призначають ліки, спрямовані проти захворювання, що стало причиною нападів.

Профілактика епілепсії спрямована на те, щоб обмежити або повністю виключити вплив зовнішніх подразників, які могли б викликати напад.