Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як боротися з колорадським жуком: практичні поради городникам

Як боротися з колорадським жуком: практичні поради городникам

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сад і город
Як боротися з колорадським жуком: практичні поради городникам
Як відомо, у завезеної до нас зі штату Колорадо напасті немає природних ворогів, тому боротися з колорадським жуком доводиться самостійно. Розрізняють принципово різні спобличчя боротьби з колорадським жуком на картоплі, які ми розглянемо в порядку зростання їх ефективності.[b] Ручна праця [/b]Найпростіший спосіб - ручний, який полягає в механічному видаленні жуків з кущів і подальшого їх знищення. Процес цей трудомісткий, однак, при невеликих територіях насаджень він може бути дуже ефективним. Для прискорення процесу жуків можна збирати не руками, а струшувати в ємність з водою, наприклад, відро. Якщо ємність досить велика, можна нахилити і потрясти над нею кущ за допомогою невеликої палиці/сучка і левова частка жуков впаде, прикидаючись мертвими. Тих, хто залишився, струсити по одному.Наступний спосіб полягає не стільки у знищенні, скільки у відлякування жуков. Ефективність його не дуже висока, однак його можна використовувати у якості допоміжного засобу на невеликих територіях, де жуков збирають вручну. Суть полягає в тому, що колорадський жук погано виносить сусідство із звичайною білою квасолею. Тому, якщо її посадити по периметру насаджень картоплі або ж безпосередньо, кидаючи кілька квасолин в лунку при посадці, є ймовірність того, що жуки втечуть з вашого городу на сусідню плантацію.[b] Народні засоби [/b]Має сенс спробувати боротися з колорадським жуком народними засобами. Їх суть полягає в обприскуванні кущів відварами з трав, які згубно впливають на жуків.

Можна виділити кілька найбільш ефективних рецептів:
Збирається піввідра листя тополі бальзамічного, заливається окропом і кип'ятити протягом 30 хвилин. Відвару дають настоятися 5 діб, потім проціджують і обприскують кущі за допомогою пульверизатора.

Збирається повне відро подрібненого листя і стебел кропиви звичайної, заливається водою і настояти 24 години. Отриманий настій перед обприскуванням розбавляється водою в співвідношенні 1:10.

Береться десяток стручків свіжого гіркого перцю, змішується зі 100 г тертого господарського мила і заливається відром окропу. Відвару дають настоятися протягом 6 годин, потім зціджують і кущі обробляють за допомогою пульверизатора.
Як боротися з колорадським жуком: практичні поради городникам


[b] Біологічна зброя в боротьбі з жуками [/b]Наступний по ефективності спосіб боротьби з смугастими шкідниками на городі - біологічний. Його суть полягає у використанні проти колорадських жуків мікроорганізмів, рідше - хижих і паразитичних комах і навіть спеціально навчених птахів. Тут можна виділити такий біологічний препарат, як бітоксибацилін, який є безпечним для корисних комах, зокрема для бджіл. Його дозволено застосовувати на дачних і присадибних ділянках. Застосовують цей препарат в період масової появи личинок.[b] Хімічні засоби [/b]Наостанок згадаємо хімічні засоби. В будь-якому спеціалізованому магазині сьогодні представлено велика кількість отрут проти колорадських жуків. Проте останнім часом жуки стали до них пристосовуватися, тому для ефективного використання класи препаратів потрібно міняти. У разі застосування отрут за ефективність доведеться розплачуватися підвищеним ризиком отримання шкоди як самою людиною, так і, наприклад, живуть поблизу бджолами. Тому цей спосіб потрібно розглядати як останній і у випадку застосування отрут чітко слідувати інструкціям щодо їх безпечного використання.