Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як визначити вагітність кішки: поради заводчикам

Як визначити вагітність кішки: поради заводчикам

Додано: 10.09.14
Рубрика: Різне
Як визначити вагітність кішки: поради заводчикам
Вагітність кішки - це стан, який вимагає від господаря підвищеної уваги до вихованки. Але як зрозуміти, що пухнаста улюблениця знаходиться в «цікавому положенні», адже струменевих тестів для тварин не існує? Звичайно, спеціаліст або досвідчений заводчик завжди знає, як визначити вагітність кішки. Але є симптоми, за якими і дилетантам допоможуть зрозуміти, що в житті їх вихованки відбуваються серйозні зміни.[b] Зовнішні ознаки [/b]Насамперед, змінюється поведінка тваринного. Деякі кішки під час вагітності стають більш агресивними, інші, навпаки, потребують ласки. Однак практично всі кішки в перші тижні вагітності стають менш активними, і у більшості з них знижується апетит. У деяких тварин спостерігаються і ознаки токсикозу - з'являється нудота.

Визначити вагітність кішки в домашніх умовах можна і за станом сосків. Вони збільшуються і набувають досить насичений рожевий відтінок. Це особливо помітно, якщо вагітність у кішки перша. Однак і такі зміни не можна вважати достовірними ознаками. Адже соски можуть збільшуватися і з інших причин, наприклад, якщо кішці жарко.На ранніх термінах, мабуть, інших методів діагностики немає. Однак приблизно на 30-й день можна зробити домашній тест, дія якого заснована на визначенні рівня релаксину.

Як визначити вагітність кішки: поради заводчикам
[b] Як працює тест? [/b]

Спочатку цей експрес-метод був розроблений для собак. Але для кішок він також підходить, оскільки релаксин - гормон, що виробляється у всіх ссавців. Він синтезується плацентою і яєчниками, а за своєю хімічною структурою нагадує інший гормон - інсулін. Релаксин потрібен для того, щоб підготувати організм до пологів. Він гальмує спонтанні скорочення матки і розслабляє тазові зв'язки. Це необхідно для нормального протікання вагітності і родової активності. Починаючи з 3-4 тижні, його рівень в організмі зростає. Визначити це можна за допомогою домашнього тесту, однак більш точні результати дає лабораторний аналіз крові. Таке дослідження може встановити факт істинною або помилковою вагітності зі 100%-вою точністю.

Як визначити вагітність кішки: поради заводчикам


[b] Професійна діагностика [/b]Ембріони постійно розвиваються, і вже на 4-5 тижні їх розмір стає досить значним. Вони добре пальпуються при ніжному натисканні на черевну порожнину. Але таку діагностику може проводити тільки фахівець, оскільки при необережному, занадто різкому або сильному натисканні, може статися викидень. Такий метод дозволяє визначити наявність ембріонів, але не їх кількість. При цьому достовірні результати він дає лише до шостого-сьомого тижня, коли ріст плодів відбувається дуже швидко, і окремо їх вже не вийде промацати. Зате в цей період вже відчувається рух кошенят.[b] Протягом вагітності [/b]Зазвичай від моменту зачаття до пологів проходить 58-67 днів (у деяких порід - 72 дня). В цей час, на третє або на шостому тижні можуть проявитися ознаки тічки. Таке явище обумовлено недостатнім виробленням гормону прогестерону, що блокує розвиток фолікул, з яких виходять яйцеклітини. Якщо в цей час у кішки будуть статеві контакти, то цілком може відбутися повторне запліднення, і тоді в її матці виявляться ембріони різного віку. Причому розвиток паралельної вагітності у більшості випадків проходить непомітно.

У такій ситуації є два варіанти: або другий послід народиться одночасно з першим, але кошенята з нього будуть недоношеними (вони можуть і не вижити), або другий послід народиться пізніше, ніж перший, але так буває досить рідко. У будь-якому випадку, якщо під час вагітності кішка вступала в статеві контакти, необхідно перевірити, чи відбулося повторне запліднення, і тримати ситуацію під контролем.