Корисні поради
на всі випадки життя
» » В якому віці і як привчати дитину до горщика?

В якому віці і як привчати дитину до горщика?

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сім'я і діти
В якому віці і як привчати дитину до горщика?


У якому віці слід привчати дитину до горщика? На це питання немає однозначної відповіді, так як у кожного малюка усвідомлення того, що потрібно сідати на горщик, приходить в різному віці.

На думку педіатрів, найсприятливіший період привчання до горщика - з 14 місяців. З півроку до року у дітей починається довільна затримка сечовипускання і дефекації, в цей період діти починають вивчати своє тіло, можуть поплескати долоньками по калюжі, уважно вивчити виділення зі свого організму.

В цей же час у дітей спостерігається "криза одного року" ( коли дитина може бунтувати проти заборон та примусу дорослих), у цей же період малюк може перестати ходити на горщик, якщо вмів до цього. З 14 місяців дитину можна привчати до горщика, коли "криза" закінчується.

Деякі батьки намагаються якомога раніше привчати малюка до горщика, але чим раніше дитина вчиться, він так само швидко може втратити всі навички. До року привчання займе кілька місяців, а від 15-2 років - одна, дві тижні.

Як привчити дитину до горщика, не заподіявши шкоди психіці малюка? Японські вчені спостерігали за двома сім'ями, в яких були маленькі діти, одна сім'я використовувала марлеві підгузники, друга - одноразові. У підсумку від підгузників діти з обох родин відмовилися у віці 27 місяців. З цього експерименту можна судити, що ні в якому разі не потрібно змушувати малюка "ходити" на горщик, якщо психічно він не готовий.

Найлегше домовитися з дворічними дітьми, ніж з зовсім маленькими, тому що дворічні розуміють багато і вже можуть пояснити чого вони хочуть.

[b] Щоб як можна швидше привчити малюка до горщика, намагайтеся слідувати наступним рекомендаціям: [/b]

- спостерігати за дитиною, як він веде себе перед сечовипусканням або дефекацією (затихає, крекче та пропонувати в цей момент горщик;

- одягати штанці, які малюк може зняти самостійно;

- горщик повинен бути в межах досяжності;

- горщик потрібно пропонувати зі словами: "давай пописаем або покакаем";

- якщо малюк "промахнувся", ні в якому разі не лаяти, а намагатися пояснити, куди потрібно це робити, щоб не виробилося відраза до горщика;

- у разі вдалого походу на горщик, обійняти, похвалити дитину, щоб у нього залишилися приємні емоції, пов'язані з горщиком;

- висаджувати на горщик після годування, після сну, перед прогулянкою і після неї;

- не використовуйте музичні горщики, щоб дитина не сприймав його як іграшку, горщик повинен бути зручним.

[b] Привчити дитину до горщика можна, якщо: [/b]

- він може залишатися сухим дві години і більше;

- висловлює бажання змінити мокрі штанці;

- залишається сухою після денного сну;

- знаками або словами намагається показати, що хоче в туалет;

- вміє знімати і надягати штанці.

Дитина після двох років починає проситися на горщик, а з 25-35 років вже перестають мочитися вночі. Якщо проблема залишається, то до п'яти років це вважається нормальним і причин для занепокоєння немає.

Якщо у вас довгий час не вдається привчити малюка до горщика, не засмучуйтеся, цей процес дуже складний, і успіх його залежить від терпіння і уважності батьків.