Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що значить любити свою дитину? Як любити дитину?

Що значить любити свою дитину? Як любити дитину?

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сім'я і діти
[b]
Що значить любити свою дитину? Як любити дитину?
«У чому питання?», - запитаєте ви. [/b] Як можна не любити дітей? Можна! Величезна кількість дітей страждають, не знаходячи любові у своїх батьків. Невимовне самотність, душевне страждання, внутрішня неспроможність, а в цілому, враслива обличчястість - ось портрет дитини, батьки якого нехтують коханням до нього.


[b] Неважко уявити [/b] майбутню перспективу розвитку такої людини. Величезна прірва між дитиною та її батьками призведе, зрештою, до замкнутості, відсутності довіри і перетвориться в справжній «сніжний ком» до підліткового періоду. Тоді дитина зазвичай припиняє спроби знайти задоволення своїх неподілених почуттів у батьків і вирушає в «великий світ» шукати «щастя». Ось тут один Бог знає, які шляхи судилося пройти бідоласі, перш ніж він задовольнить, нарешті, свою потребу в безумовній любові і зможе спокійно жити, розвиватися і творити свою долю.


[b] Чому ж відбувається так, [/b] що батьки не люблять своїх дітей? Психологи вважають, що багато батьків просто не вміють передати свою любов дитині. Як любити дитину? Як це зробити? Як в насправді любити і поважати дітей? Для початку необхідно усвідомити, що діти живуть в емоційному світі і тонко вловлюють настрої своїх найближчих людей - батьків. І ще: саме батьки є джерелом наповнення «емоційного резервуару» у дітей, який заповнюється при тісному контакті дитини і батьків, при їх взаємодії і спілкуванні, при наявності спільних інтересів і т.д.


[b] Існує кілька способів вираження любові: [/b] через очі, тактильний дотик, прояв уваги і організація дисципліни. Кожен із способів відіграє важливу роль у прояві любові, тому ні один з них не можна ігнорувати.


[b]
Що значить любити свою дитину? Як любити дитину?
Дивитися люблячим поглядом на дитину, [/b] дарувати йому при цьому свою відкриту і щиру посмішку, отримувати зворотний потік емоцій - ось, що значить виражати любов очима. Дослідники підтверджують - дитина найбільш уважно слухає батьків, смлячись їм в очі. А люблячий погляд - це найпотужніше джерело для наповнення «емоційного резервуару» дитини. Згадаємо тепер про те, коли насправді найчастіше батьки смляться в очі своїй дитині? Коли він завинив, і батьки хочуть закликати його до відповіді. Які при цьому емоції ми посилаємо? Відповідь не потребує коментарів. Ось тут непогано буде підвести риску і гарненько усвідомити, що поведінка малюка не пов'язано ніяк з поглядом батьків. А точніше сказати - незалежно від поведінки дитини, погляд батьків повинен завжди бути щиро люблячим і доброзичливим.


[b] Тактильні дотику необхідні дитині щодня, [/b] щоб він відчував себе коханим. Зрозуміло, мова йде про природні і ненав'ясливих дотиках. Іноді дитина раптом гаряче обійме батьків, висловлюючи свій захват, а іноді лише покладе руку на плече, смлячись в очі і пояснюючи що-то. В інший годину дотик буде виходити від батьків. Тут потрібно відзначити, що тактильний контакт батьків і синів особливо важливий в дошкільному і молодшому шкільному віці - до настання підліткового періоду. Дівчаткам, навпаки, необхідний фізичний контакт з батьками в складному підлітковому віці, коли потрібно відчувати впевненість, захищеність і спокій.


[b] Що таке прояв уваги дитині? [/b] Це, насамперед, люблячі думки про нього, про його сьогодення і майбутнє. Це ще уважне слухання того, що говорить дитина - по-справжньому рідкісне явище в спілкуванні - набагато частіше батьки хочуть, щоб діти тільки їх слухали. Слухати те, що говорить дитина - це означає розділяти його інтереси, потреби, проблеми. Прояв уваги до своєї дитини - це усамітнення з ним і щоденне посвята тільки йому якогось кількості часу. Щоденне прояв уваги по відношенню до дитини запевняє його в тому, що він дуже важливий і єдиний у своєму роді людина для батьків. У такі періоди дуже часто дитина відкриває батькам найпотаємніші таємниці, ділиться своїми мріями, а може бути розповідає те, що його по-справжньому турбує. Це час можна знайти перед сном або по дорозі зі школи (дитячого садка) додому, а може, навпаки, з будинку в школу (дитячий садок).


[b] Організація дисципліни дитини [/b] - це аж ніяк не тільки здійснення покарання або порядку. Організація дисципліни - це привчання дитини до самостійності, виховання в нього почуття власної гідності і самовладання шляхом власного прикладу, шляхом доброзичливого і довірчого спілкування або роз'яснення того, «що таке добре і що таке погано». Це забезпечення дитині свободи, щоб він мав можливість отримати обличчястий досвід, де-то, звичайно, це покарання (не тільки фізичне або моральне приниження). Це, у величезній мірі, повагу до його обличчястості і прав. Батькам слід подбати про власну спроможність і внутрішній комфорт (про самодисципліну), приступаючи до організації дисципліни дитини, щоб уникнути, наприклад, неконтрольованих нападів гніву щодо дитини.


[b] У висновку хочеться нагадати батькам, [/b] що висловлювати свою любов по відношенню до дитини - це батьківський борг, який потрібно віддати дітям, щоб вони виросли повноцінними, сильними обличчястостями, з готовністю творити свої власні життя, а не заповнювати прогалини недбалого (краще сказати зневажливого) виховання.