Корисні поради
на всі випадки життя
» » Зразкова дитина або ланцюг послуху

Зразкова дитина або ланцюг послуху

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сім'я і діти
[b]
Зразкова дитина або ланцюг послуху
Швидше за все, в голівці діток не виникає питання про те, чи потрібно робити ту чи іншу витівка [/b] вони просто роблять її чи ні. Дітей, які віддають перевагу витівок, ми називаємо шкодниками, а тих, які виконують волю батьків, називаємо тихонями і послушайками. Але може постати питання - що ж краще для діток, і як ці два різних типи характеру впливають на подальше життя? Спробуємо розібратися!


[b] Слухняна дитина чи шкодник [/b]

Як приклад можна взяти спостереження за дітьми на звичайному дитячому майданчику, за якою носитися, за словами матері, бувалий пустун. Стоячи в кутку за чергову витівку, хлопчик цілком розуміє, за що і чому він покараний. Але жага пізнати, те, що йому хочеться, а не те що дають йому батьки, бере верх у свідомості малюка. І знову відкриваються ящики столу, розгойдуються штори, на шпалерах з'являються нескладні малюнки та молоко росливається по підлозі красивими цівками під егідою випадковості або коли батьки не стежать. Адже це, на думку малюка, так цікаво! На тому ж майданчику грає до жаху слухняна однолітка цього маленького бешкетника, і з усіх сил намагається не порушити всі вчення своїх мами і тата. Психологія і життєве кредо цієї тіхоні - буду слухатися і мама з татом для мене все зроблять. Але спостерігаючи за подіями на майданчику видно, що шкодливий хлопчисько швидко знайшов собі однодумців і вже грає зі зграєю малюків, в той час як тиха послушайка всмляється в натовп діток і вибирає собі партнера для гри відштовхуючись від роздумів, заснованих на повчань батьків. Найчастіше знайомство тіхоні з однолітками починає зі слів «не бігай» і «так не можна» що відлякує активних дітей від маленької «виховательки». У той же час шкодник вже увійшов у коло постійних відвідувачів пісочниці. З цих спостережень видно, що тихоням важче у відносинах та спілкуванні з однолітками, але легше з батьками, а пустунам як раз навпаки. Як же це відбитися на дорослому житті?


Коли діти стають вже зовсім дорослими, об'єктом спостереження може стати робота. З'ясувавши хто був у дитинстві пустуном, а хто тихонею можна спостерігати і аналізувати вчинки тих і інших в неприємних ситуаціях. [b] Шкодник з дитинства, допустивши помилку на роботі, виходячи з досвіду дитячих покарань, відразу ж спробує виправити, замаскувати або спихнути вину на іншого співробітника. [/b] Допустивши подібну помилку, тихоня чесно покладе на стіл начальству доповідь про свою невдачу. І раптом суворе керівництво дізналося і про вини шкодника, але покарання не понесло для нього особливої моральної навантаження, тому що з дитинства звик до «стояння в куті» шкодник зміцнив в собі певний імунітет до вичитиваниям і моралям.


Після невеликого опитування серед дорослого населення також з'ясувалося, що шкодники з дитинства частіше займають посади лідерів,оскільки мають незвичайний підхід, що ґрунтується на життєвому досвіді, який активно збирали з пелюшок. [b] Також пустуни лідирують у рейтингу цікавих співрозмовників [/b] , оскільки при спілкуванні частіше приводять свої, часто незвичайні думки. Тіхоні ж при обговоренні чого-небудь часто користуються сторонніми джерелами оскільки привчені з дитинства до указів інших людей.


[b] Закінчивши спостереження можна прийти до висновку [/b] , що дитяча шкодливость позитивно позначається на житті людини як у дитинстві, так і в дорослому житті. Не варто, звичайно, заохочувати витівки і витівки свого чада, але і не варто будувати навколо дитини чіткі межі послуху.