Корисні поради
на всі випадки життя
» » Спи, моя радість, вже!

Спи, моя радість, вже!

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сім'я і діти
Спи, моя радість, вже!
Син (3 роки) дуже погано засинає іноді мені [b] доводиться укладати його кілька годин поспіль [/b] . Навіть коли у нього злипаються очі, він з усіх сил бореться з собою: крутиться, базікає і забороняє мені виходити з кімнати. Я вже ненавиджу ці наші вечора! Може бути, є якісь секрети «укладання» особливо впертих дітей?


Особливих секретів, звичайно, немає, але порадити вам дещо можна. Щоб малюк нормально засинав і спокійно відпочивав всю ніч, необхідно кожен вечір приділяти пару годин підготовки до «укладання». Відмовтеся на час від рухливих ігор, обмежте перегляд телепередач і читання книг, які можуть схвилювати вашого хлопчика. Наприклад, якщо він обожнює розповіді про бої супергероїв, читайте йому їх вдень, а ввечері запропонуйте послухати спокійну казку або увімкніть повільну неголосну музику. Кращими процедурами безпосередньо перед засипанням будуть купання, масаж і спокійна розмова з мамою або татом на сон прийдешній. Головне, щоб ваші дії повторювалися з вечора у вечір - діти дуже люблять ритуали, відчувають себе дорослими, коли вдається їм слідувати, а значить, і починають вести себе по-іншому.


Михайло Полуектов, лікар-сомнолог, к.м.н., віце-президент Національного товариства фахівців з дитячого сну, член експертної ради johnson's BABY