Корисні поради
на всі випадки життя
» » Виникнення дитячих страхів, як боротися з дитячими страхами?

Виникнення дитячих страхів, як боротися з дитячими страхами?

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сім'я і діти
Виникнення дитячих страхів, як боротися з дитячими страхами?


Страх є однією з найбільш небезпечних емоцій. Людина часто відчуває страхи в житті, і чим він старше, тим сильніше вони зміцнюються. Його лякають ті обставини або події, які коли-то потривожили душу і подіяли на свідомість. Виникнення дитячих страхів.


Згідно психоаналізу дитячих страхів реальної загрози не існує, їх виникнення супроводжується дуже багатим дитячою уявою. Оточення дитини - це джерело для його уяви. Нічні страхи можуть бути викликані фільмами жахів. Дитина може не смитися на екран і займатися своїми справами, але це враження оманливе, дитина як губка вбирає всю інформацію. Так як діти не можуть відрізнити вигадку від правди, тому і виникають дитячі страхи.


[b] Дитячі страхи. Як боротися? [/b]

- обговоріть з дитиною всі страхи. Допоможіть визначитися з діями, усвідомити, що відбувається.

- дайте зрозуміти дитині, що вона в повній безпеці. Він повинен бути впевнений, що мама і тато ніколи не дадуть його в образу.

- переконайте дитину, що ви йому вірите. Розкажіть про ваші дитячі страхи, нехай і він вам розповість все докладно.

- як можна частіше відволікайте дитину різними іграми, малюванням, іншими корисними і захоплюючими заняттями.

- не робіть дитини винним у його страхи. Між вами має бути довіра і розуміння.

- не йти на поводу у дитячих фобій. Намагайтеся не показувати, що ви щиро вірите в Бабу-Ягу або Бармалея, пояснюйте дитині, що це всього лише страх, що ці казкові персонажі.

- якщо дитячі страхи стають болючими( порушення сну, сльози без причини), краще звернутися за допомогою до дитячого психолога або психотерапевта.


Психологія дитячих страхів дуже непроста наука, так як дитячий розум і свідомість набагато більше закриті від вивчення, ніж мозок дорослої людини.


[b] Причини дитячих страхів [/b]

- у міських дітей страхів набагато більше, так як вони відчувають себе самотніми, втомленими від достатку непотрібної їм інформації, також вони страждають від гіперопіки з боку батьків, що робить дитину невпевненою у собі і боязким.

- на думку психологів, діти, які не отримують необхідну їх віку фізичне навантаження, стикаються з виникненням дитячих страхів.

- якщо в родині відбуваються часто сварки і конфлікти, це дуже позначається на дитячій психіці.

- коли мама є головною в сім'ї, і дозволяє собі негативне ставлення до членів сім'ї, дитячі страхи забезпечені.

- якщо дитині не вистачає спілкування, він замикається в собі, що теж може призвести до виникнення дитячих страхів.


[b] Для того, щоб ефективно боротися зі страхами [/b] батьки повинні завжди вислухати всі підозри дитини, його лякливість. Дати дитині відчути одночасно і свою силу, і стіну у вигляді батьківської любові, через яку жоден монстр не пройде.