Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити, якщо дитину в школі ображають ?

Що робити, якщо дитину в школі ображають ?

Додано: 10.09.14
Рубрика: Сім'я і діти
Що робити, якщо дитину в школі ображають ?


Більшість дітей у школі можуть піддаватися неповазі з боку однокласників, чи старших дітей, а також з боку викладачів.


Як бути батькам, якщо дитину кривдять в школі? Як поспілкуватися про проблеми з дитиною? Багато дітей не люблять розповідати про все батькам, бо вважають це принисливим, намагаються самі у всьому розібратися. [b] Існують деякі моменти, помітивши які батьки зрозуміють, що з дитиною щось не так: [/b]


- знижується успішність у школі, у щоденнику з'являються записи про запізнення на урок;

- на одязі або портфелі видно сліди бруду або вони порвані;

- зі школи дитина приходить сумний, пригнічений або озлоблений;

- часто пропадають його обличчясті речі, навіть дрібні, включаючи фломастери або стірательная гумка;

- дитина прикидається хворим і шукає інші причини, щоб не ходити в школу.


Жоден батько не хоче, щоб над його дитиною знущалися, тому перша реакція - піти в школу, самостійно поговорити з кривдником, і з класним керівником. Але це не тільки не вирішить проблему, а створить нові: вчитель, дізнавшись про скарзі, почне гірше ставитися до дитини, а кривдники ще більше будуть ображати і погрожувати побиттям, якщо він ще буде скаржитися.


[b] Дитину можуть ображати: [/b]

- за те, що він сам себе не любить, вважає себе гірше однокласників, наприклад, у навчанні, уміння модно одягатися, нічого не може протиставити глузуванням і приймає всі знущання як належне;

- бачать слабкість і нерішучість, це може бути і фізична і моральна слабкість, небажання і невміння дати відсіч. Тільки потім діти бачать зовнішні вади і манера поведінки дитини, і чіпляються до цим якостям.


[b] Якщо дитину кривдять в школі, постарайтеся перетворити слабкі сторони в сильні: [/b]

- успішність у школі допоможуть підвищити заняття з репетитором;

- якщо дитину дражнять за неохайний зовнішній вигляд або немодну одяг, спробуйте виділити з сімейного бюджету гроші на кілька нових речей, яких-небудь аксесуарів. Слідкуйте за його зовнішністю, змушуйте дотримувати обличчясту гігієну;

- дефекти мови в будь-якому віці може виправити лікар-логопед, з дитиною потрібно займатися риторикою, культурою мовлення, які допоможуть дитині гарно і зрозуміло висловлювати свої думки;

- можна записати дитину в спортивну секцію, якщо він комплексує з-за зайвої ваги або погану фізичну форму.

Для хлопчиків і дівчаток ідеально плавання. Хлопчиків можна записати в секції хокею, футболу, східних єдиноборств. Дівчаток - в гурток танцю або на гімнастику, що дуже добре покращує поставу.


- При наявності вади в зовнішності, які не подобаються дитині, краще виправляти їх у дитинстві, це може бути неправильний прикус або стирчать вуха.


З допомогою цих порад ви зможете допомогти дитині ставити свої достоїнства вище будь-яких недоліків. Для того, щоб його перестали дратувати і ображати в школі, спробуйте організувати виїзд усім класом разом з батьками на природу, де діти будуть захоплені заходом, а ваша дитина зможе показати всі найкращі якості в спокійній обстановці.


Також дуже важливо вплив педагогів на конфлікти між учнями, так як контроль за ситуацією в школі здійснюють тільки вони несуть величезну відповідальність. Дитяча жорстокість страшна тим, що не має меж. Завдання вчителів - припиняти такі дії учнів "на корені".


[b] Батьки, в свою чергу, повинні хвалити свою дитину, бачити тільки позитивні якості [/b] негативні виправляти в спокійній обстановці, тільки тоді дитина виросте сильною і самодостатньою обличчястістю.