Корисні поради
на всі випадки життя
» » Жіночі груди під час вигодовування: дбайливий догляд

Жіночі груди під час вигодовування: дбайливий догляд

Додано: 10.09.14
[b]
Жіночі груди під час вигодовування: дбайливий догляд
[/b]

[b] На чаші терезів: краса чи здоров'я? [/b]

Молочна залоза - орган, який створений Богом не тільки і не стільки для краси, скільки для вигодовування здорової дитини на першому році його життя!

Часто жінки роблять вибір: продовжувати годувати малюка груддю достатній час або рано відняти його від грудей або навіть не годувати зовсім, тим самим намагаючись зберегти зовнішні привабливі форми.

Для початку трохи інформації. Так влаштований жіночий організм, що під час вагітності молочна залоза збільшується обов'язково. Це необхідно для вироблення достатньої кількості молока. Хочемо ми того чи не хочемо, але при цьому ще розтягується шкіра грудей. А годування грудьми, в залежності від його тривалості, додає ще розтягування. І коли тканина не встигає розтягуватися слідом за зростанням обсягу молочної залози, можуть утворюватися розриви шкіри (розтяжки вагітних). Природно, відновити при цьому колишню красиву форму молочної залози практично неможливо!

Але і рішення зберегти красу, коли жінка відразу ж після пологів відмовляється годувати малюка, може не привести до бажаного результату. Адже найчастіше буває так, що обсяг молочної залози зменшується, а надлишок шкіри при цьому залишається. У дуже рідкісних випадках шкіра підтягується в тих же пропорціях, в яких зменшується сама молочна залоза. Це залежить від генетичної схильності: у кого-то форма грудей зберігається в меншій мірі, у когось-більшою.

Я не прагну вас налякати, я кажу це для того, щоб кожна жінка, знаючи про наслідки, могла зробити усвідомлений вибір. Я як професіонал і батько, дідусь раджу вам не впадати в крайнощі і віддати перевагу здоров'ю дитини. А для того щоб груди краще відновлювалася, за нею потрібно постійно доглядати.

[b] Догляд за грудьми після пологів [/b]

Давайте виділимо фактори, які призводять до змін форми або зовнішнього вигляду грудей, і визначимо основні напрямки догляду.

Молочні залози

Щоб молочна залоза не провисав, досить носити підтримуючі бюстгальтери під час вагітності та годування.

Відразу ж хочу попередити багатьох мам від поширених помилок: не варто носити тугі бюстгальтери або ужимающие топи в надії швидше відновити груди. Молочна залоза, щоб виробляти молоко, повинна бути абсолютно не здавленої. В іншому випадку молоко буде виділятися, а тиск ззовні не дозволить йому це робити. З-за цього молоко може «перегоріти» - перестане вироблятися або буде виділятися в меншій кількості. А для то го, щоб уникнути провисання, досить - повторюся - носити підтримуючі бюстгальтери.

[b] Недостатня еластичність [/b]

Молочна залоза за час вагітності збільшується в розмірах, потім починає зменшуватися - шкіра грудей при цьому може «не встигнути» розтягнутися і стиснутися відповідно.

Всі ті дії, які спрямовані на активізацію обмінних процесів в шкірі, будуть сприяти поліпшенню її зовнішнього вигляду, еластичних властивостей.

[b] Фізичні вправи [/b]

Молочна залоза забезпечується кров'ю, а значить, і поживними речовинами завдяки судинам, які проходять поряд з грудними м'язами. Тому будь навантаження на руки - а саме зведення зігнутих у ліктях рук вперед, вправи з легкими гантелями - викличе приплив крові до молочній залозі, а це в свою чергу сприятиме виробленню більшої кількості молока. Крім того, буде підтримуватися тургор шкіри, і обмінні процеси в ній покращаться.

Можна займатися неактивними видами спорту: наприклад, легкими пробіжками у нешвидкому темпі, заняття на велотренажерах - обов'язково підтримує бюстгальтері.

Нанесення крему Під час вагітності та годування можна наносити на шкіру грудей будь-які пом'якшувальні креми - підійде для цих цілей звичайний дитячий крем. Через його впливу шкіра стає більш еластичною, легше розтягується - відповідно, буде менше розривів (розтяжок).

Прийом контрастного душу При цьому головне не допускати переохолодження організму. Впливу прохолодною і гарячої води повинні бути короткочасними.

[b] Занесення інфекції [/b]

При розвитку маститу в результаті занесення інфекції, природно, ні про яку красу грудей і мови бути не може. Тому обов'язково потрібно дотримуватися правил гігієни.

До годування і після нього жінка повинна обробляти соски. Робіть це кип'яченою водою, з додаванням невеликої кількості марганцівки. Потім витріть сосок насухо.

Обов'язково обробляти соски і після прийняття душу. Людське тіло не стерильно, і вода, змивається з верхніх відділів тіла на груди, може занести інфекцію.

Якщо ви годуєте дитину, потрібно носити підтримуючий бюстгальтер, краще без кісточок, і обов'язково вкладайте в нього стерильну підкладку. В якості неї можуть виступати марля або спеціальні серветки. Їх можна купити в аптеці або в магазині.

Чим довше жінка годує грудьми, тим більше розтягується шкіра, тим самим провокує появу розтяжок. Але, думаю, ви для себе приймете правильне рішення! Якщо під час вагітності і після пологів все складається добре і молоко у матері виділяється в достатній кількості, то треба годувати малюка протягом хоча б 6 місяців. Адже це корисно не тільки для дитини, але і для матері!

[b] Користь для дитини [/b]

Ніякої продукт у світі, навіть найкращий і найкорисніший, не може замінити новонародженому материнське молоко. Ранній перехід на штучне годування може привести до виникнення у дітей алергічних реакцій, зокрема діатезів, а в старшому віці - алергічних хвороб (бронхіти з астматичним компонентом, бронхіальні астми і т. д.). Крім того, у таких малюків спочатку неправильно проходять обмінні процеси, вони можуть набрати надлишкову вагу.

[b] Користь для матері [/b]

Під час годування груддю відбуваються певні гормональні зміни, які допомагають відновити організм матері. А від того, що дитинка дратує губками соски, у мами виробляються гормони щастя, а ще - і це дуже важливо! - гормони, які знижують ризик розвитку пухлин грудей.

Статистика показує, що тривале - більше 6 місяців - годування грудьми знижує в 15 рази ризик виникнення раку молочної залози!

[b] Надлишкова маса тіла [/b]

Під час вагітності стежити за своєю вагою потрібно особливо трепетно. Можна набрати 2 - зайві кілограми - вони легко втрачаються, і форма грудей при цьому сильно не страждає. Але якщо жінка набирає 10-кілограмів - відповідно, це позначається на розмір грудей, на розтягуванні шкіри - і потім, коли жінка починає різко худнути після пологів, груди, природно, втрачає форму ще більше. Крім того, у деяких жінок жир перш за все відкладається в молочних залозах, від цього вони ще більше збільшуються в розмірах.

В результаті при схудненні груди починає сильно провисати.

[b] Ще одне актуальне питання [/b]

Багато жінок, зневірившись повернути грудей красиву форму, вирішуються на проведення пластичної операції. Крім того, такі операції можуть бути проведені на молочній залозі ще задовго до настання вагітності і призначені для поліпшення зовнішнього вигляду грудей. Як же це позначається на грудях?

Відразу обмовлюся: збільшити груди можна тільки хірургічним шляхом, найчастіше постановкою протеза під молочну залозу. При такому способі протез не впливає на годування груддю, тому що молочна залоза знаходиться зверху, над протезом, і вона продовжує добре функціонувати після народження дитини. Протез не впливає і на зціджування молока.

Але перш ніж збільшувати молочну залозу, жінка повинна визначитися, скільки дітей вона хоче мати. І тільки після народження всіх дітей ставити протез. Справа в тому, що після пологів груди може втратити свою форму навіть з протезом. А це значить - доведеться робити операцію знову.

Зменшити груди можна тільки хірургічним шляхом.

Тут все залежить від того, якого роду операція потрібно пацієнтці.

Якщо це просто висічення частини шкіри («підтяжка») для того, щоб поліпшити форму провислою грудей, тоді тканина молочної залози пошкоджується мало або зовсім не пошкоджується. У цьому випадку ніякого впливу на годування така операція не надає. Якщо, звичайно, після неї не виникли мастити.

Якщо ж зменшується обсяг тканин молочної залози, то, як правило, годувати груддю в цьому випадку або взагалі неможливо, або дуже проблемно. Така операція супроводжується розтином маси молочних протоків, судин, нервів і потім з того, що залишається, складається гарна груди у виграшній формі. Тому до вагітності цю операцію краще не проводити.