Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно виходити з дієти: раціон харчування, поради та рекомендації

Як правильно виходити з дієти: раціон харчування, поради та рекомендації

Додано: 10.09.14
Як правильно виходити з дієти: раціон харчування, поради та рекомендації


Витримати дієту важко, але ще важче після її закінчення не зірватися. Згідно зі статистичними даними, 90% людей, що сиділи на дієті і скинули кілька зайвих кілограмів, скоро після її завершення знову набирають вагу, іноді навіть більший, ніж був раніше.


Спробуємо спочатку визначити, чому так відбувається. Під час дієти організм звикає функціонувати в економному режимі, знижується рівень основного обміну, а температура тіла знижується на соті частки градуса. Нас супроводжує втому, сонливість, а організму потрібно економити енергію.


Після завершення дієти організм ще тривалий час зберігає який спрацював під час дієти режим економії енергії. При цьому, весь надлишок поживних елементів він відкладає "на запас" на випадок нових голодувань.


[b] Як правильно вийти з дієти [/b]

Вас мучить питання, як правильно виходити з дієти, щоб не зірватися і не зруйнувати досягнутий таким трудом результат? Для початку викиньте думки про те, що підходить кінець дієти і можна буде накинутися на смачну їжу, в якій ви раніше обмежували себе.


Після завершення дієти додавайте калорійність і кількість їжі поступово. Продовжуйте їсти ті продукти, які входили в основу вашої дієти, плавно збільшуючи їх обсяги. Якщо такі продукти страшенно набридли, то замініть їх на які-небудь інші близькі їм за складом. Але не всі одночасно, а по одному-двом продуктів в день. Нові продукти, заборонені вашої дієтою, так само вводите по одному-двом видам в день.


Насамперед, вводите в свій раціон корисні, збагачені вітамінами продукти. Це: фрукти, овочі, зелень, пісне м'ясо, кисломолочні продукти. А про борошняних виробах, макаронах, копченостях і приправах забудьте на деякий час.

В залежності від того чи іншого виду дієти, вихід з неї може дорівнювати 2-3 або 6-10 днів. Чим довше і важче була дієта, тим триваліше необхідно з неї виходити. У цей період ви повинні поступово вийти на повноцінне збалансоване харчування, якого слід дотримуватися і надалі.


Якщо ви зберегли хороший настрій і впевненість у собі під час своєї непростої дієти, то не дайте собі зірватися в кінці. Головне, щоб харчування завершувалося не почуттям, що більше нічого не влізе, а легким відчуттям втамування голоду. Пам'ятайте, що потрібно повільно пережовувати їжу, так ви будете наїдатися від меншого об'єму їжі. Пообіцяйте собі, що будете годувати своє тіло постійно, і йому не доведеться голодувати. Стримавши таку обіцянку, ви побачите, як ваше тіло незабаром зміниться.


[b] Правильне харчування після виходу з дієти [/b]

• Виберіть такий режим харчування, який вам найбільше підходить. Пам'ятайте, чим частіше їсти, тим краще. Не вживайте їжу менше, ніж за три години до сну.


• Побільше їжте овочів і фруктів. Банани, ківі, ананаси та інші заморські цитрусові не рекомендується включати в раціон, але їх невелику кількість для різноманітності не завадить.


• Взимку приймайте мультивітаміни, так як кількість вітамінів в овочах і фруктах в цей період значно знижується.


• Зменшіть кількість уживаних у їжу борошняних виробів. Якщо ви великий ласун, то їжте кондитерські вироби з низькою жирністю.


• Не втамовуйте голод будь-якими продуктами, які попадаються вам на очі. Раціон краще заздалегідь скласти і прорахувати, щоб не помилитися у кількості калорій.


• Вживаючи їжу, не відволікайтеся на інші справи. Читання, перегляд телевізора, комп'ютер відволікають уваги від трапези. Так, ви можете з'їсти значно більше, ніж того потрібно.