Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як виправити поставу? Комплекс ефективних вправ в домашніх умовах

Як виправити поставу? Комплекс ефективних вправ в домашніх умовах

Додано: 10.09.14
Як виправити поставу? Комплекс ефективних вправ в домашніх умовах
Красивою поставою в колишні часи надавали особливого значення. Якщо згадати історію, то в Інститутах шляхетних дівчат і пансіонах в першу чергу навчали саме тому, як тримати поставу - на балу, на званому вечорі і навіть вдома.

Сьогодні, до жаль, про це забули. А між тим, більшість людей страждає викривленням хребта, наслідком якого є порушення постави. При цьому питання, як виправити поставу, має не тільки естетичне, але і практичне значення. Справа в тому, що наслідком порушення можуть стати сколіози та інші неприємності, які доставляють больові відчуття і дискомфорт.

[b] Причини порушення постави [/b]

Причиною проблем з поставою завжди є зміни форми хребта. Зазвичай він має кілька вигинів, передбачених самою природою. Але під впливом певних факторів ці вигини можуть посилюватися або згладжуватися.

До таких факторів відносять:

- родові травми;

- так звані мікротравми, отримані в результаті падінь в дитинстві;

- парти або робочі столи неправильної конструкції;

- перевантажені підручниками шкільні сумки замість ергономічного ранця або рюкзака;

- неправильна хода.

Як бачимо, більшість причин порушення постави родом з дитинства. Власне, і виправляти її краще в ранньому віці, тобто безпосередньо в дитячому або підлітковому, коли м'язи спини ще еластичні, кістки досить міцні, але м'які, а хода не сформована до кінця.

У дорослому віці виправити поставу набагато складніше, але все ж можна. Найчастіше, для цього потрібно звернутися до фахівця. Він може проконсультувати, призначити певний комплекс вправ. Головне - не починати виправлення постави різко. Не потрібно насильно випрямляти спину і ходити так цілий день, повністю концентруючись. Починати потрібно з малого, тоді постава поступово прийде в норму.

[b] Як виправити поставу? [/b]

Не існує універсального способу впоратися з цією проблемою в лічені дні. Тим не менш, можна виправити поставу в домашніх умовах, причому, не витративши багато часу. Для цього необхідні щоденні фізичні вправи, які можна виділяти 15-30 хвилин кожен вечір. Така гімнастика має бути комплексною. Адже тренувати потрібно не тільки м'язи спини, але і черевного преса. Досягнутий ефект можна закріпити лікувальним масажем, однак сам по собі він бажаного результату не дасть.

[b] Вправи [/b]

[b] Дихальні [/b]

Почати комплекс можна з дихальних вправ. Для цього необхідно лягти на спину, ноги зігнути в колінах. Одну руку кладемо на живіт, іншу - на груди. Дихаємо животом, повільно, розмірено, вдих і видих слід з невеликою затримкою дихання. Потім переходимо до дихання на повні груди. На вдиху потрібно розвести руки в сторони, на видиху - обхопити ними грудну клітку.

[b] Для тренування спини [/b]

Для спини корисно робити наступну вправу. Лежачи на животі, необхідно відірвати від підлоги ноги, руки і голову і утримувати їх на вазі, не торкаючись підлоги.

Для другого вправи знадобиться спеціальна гімнастична палиця, вони продаються в будь-якому магазині спорттоварів. Лежачи на животі, потрібно за спиною взяти палицю за кінці. Прямими руками палицю піднімають вгору, потім плавно опускають до сідниць.

У комплекс вправ повинні входити класичні «ножиці» (лежачи на спині, ноги розводять в сторони, а руки притискають до стегон) і «велосипед» (ноги крутять уявні педалі, а у витягнутих руках тримаємо кермо - гімнастичну палицю).

Багато корисних вправ можна знайти в комплексах для занять йогою. Однак важливо, щоб такі тренування проходили під наглядом тренера, по-перше, для дисципліни, по-друге, щоб виключити помилки.

/div>