Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вагінальний кандидоз у жінок: профілактика і лікування

Вагінальний кандидоз у жінок: профілактика і лікування

Додано: 10.09.14
Вагінальний кандидоз у жінок: профілактика і лікування
Сучасна жінка зможе [b] пізнати кандидоз [/b] і позбутися від нього в найкоротші терміни. Вивчи інформацію про недугу, щоб зберегти своє здоров'я.

Згідно зі статистикою, кожна третя жінка в світі рано чи пізно стикається з таким захворюванням, як молочниця (у медичній термінології ця недуга носить назву вагінальний кандидоз). Чому? Вся справа в фізіології! Хвороба викликається дріжджоподібними грибками роду Candida albicans, які входять до складу нормальної мікрофлори піхви. До пори До часу ніякої шкоди організму грибки не завдають. Але як тільки виникає хоч найменший провокуючий фактор, вони відразу дають про себе знати!

[b] Чому з'являється? [/b]

На сьогоднішній день називають досить багато причин кандидозу. Основною вважається ослаблення загального і місцевого імунітету після перенесених захворювань. Але є й інші:

- постійне носіння щільно прилягає синтетичного нижньої білизни;

- порушення режиму харчування (надлишок солодкого);

- дисбактеріоз травного тракту;

- необґрунтоване застосування процедури спринцювання;

- сильний стрес;

- інфекція статевої системи;

- прийом антибактеріальних засобів, гормональних препаратів або оральних контрацептивів;

- ендокринні захворювання

Бережись! Будь-який з цих факторів може викликати у тебе вагінальний кандидоз. Готуєшся стати мамою? Щиро бажаємо тобі уникнути цієї хвороби, адже вона в твоєму становищі, на жаль, не рідкість. Фахівці відзначають: у майбутньої матусі поява кандидозу обумовлено порушенням гормонального фону. Під час вагітності організм жінки перебудовується, відповідно і рівень жіночих статевих гормонів підвищується. Піхвова середовище стає більш кислою. Всі ці зміни ведуть до місцевого зниження клітинного імунітету та активності лейкоцитів, що сприяє розмноженню грибка.

[b] Як розпізнати? [/b]

Вагінальний кандидоз у жінок не протікає безсимптомно. Ледь грибки починають розмножуватися, твоє самопочуття різко погіршується. Так починається захворювання. Свербіж, почервоніння, набряк статевих органів, біль при сечовипусканні і статевому акті, творожистие виділення білого кольору з кислуватим запахом - основні ознаки молочниці. Саме вони є тим тривожним сигналом, який повинен змусити тебе скоріше відвідати гінеколога. До чого такий поспіх? На те є причини! Справа в тому, що молочниця прогресує дуже швидко: роз'їдає тканини, робить їх крихкими і беззащитнимиперед інфекцією. Вагітній жінці ця недуга загрожує ще й тим, що в багато разів збільшує ймовірність внутрішніх і зовнішніх розривів під час пологів (тканини втрачають свою еластичність). До того ж він може стати причиною зараження новонародженого! А немовляті непросто позбутися від цієї напасті. Після огляду (обов'язково візьми з собою спеціальний гінекологічний набір) досвідчений лікар зможе поставити попередній діагноз. Однак його доведеться підтвердити лабораторними аналізами, адже іноді під молочницю маскуються інші захворювання.

[b] Мазок [/b]

Для такого мікроскопічного дослідження піхви і шийки матки матеріал беруть відразу, під час звичайного гінекологічного огляду. На склі під мікроскопом виявляються характерні для грибкової інфекції округлі і овальні клітини, багато з яких швидко розмножуються.

[b] Бакпосів [/b]

Щоб зробити це дослідження, взятий матеріал поміщають в спеціальну живильне середовище. Культура гриба зростає швидко, вже через три дні вдається точно виявити винуватця хвороби.

[b] Метод ПЛР [/b]

Іноді слід уточнити тип грибів, які викликали недуга, а також переконатися у відсутності інших, що приєдналися інфекцій. Лікар призначить метод полімеразної ланцюгової реакції. Результати досліджень виявили значне зростання грибка Candida albicans? Тепер діагноз не викликає жодних сумнівів. Значить, пора починати терапію!

[b] Чим лікуватися? [/b]

Найбільша помилка, що молочниця лікується антибіотиками, зустрічається досі. Хоча й відомо, що саме антибактеріальні препарати часто винні в появі кандидозу і при прийомі цих ліків недуга лише загострюється (вони вбивають і шкідливі, і корисні бактерії!). Так хіба не розумніше в цій ситуації піти іншим шляхом? На сьогоднішній день є безліч препаратів для лікування молочниці (протигрибкові засоби на основі клотримазолу, натаміцину, ністатину, флуконазолу). Одні з них застосовують місцево (креми, гелі, вагінальні таблетки, супозиторії), інші - всередину (таблетки, капсули). Однак, як і у всіх лікарських засобів, у протигрибкових теж є певні протипоказання і побічні дії. Перш ніж купувати що-небудь в аптеці, неодмінно прочитай інструкцію до рекомендованого препарату. Ще краще, попередити лікаря про свої проблеми зі здоров'ям (якщо такі є) до того, як він стане виписувати рецепт. Особливо якщо у тебе будь-які ендокринні захворювання, проблеми з нирками або інші серйозні хронічні хвороби. Це невідкладно слід зробити і тоді, коли чекаєш дитину. У всіх цих ситуаціях лікар порекомендує щадну терапію (наприклад, гомеопатичне лікування). Звичайно, результат її буде видно не так скоро, але і шкоди для організму вона не принесе!

Що робити партнеру? Вважається, що інфікована жінка може передати недуг чоловікові (наприклад, під час незахищеного статевого акту). Дізнавшись про те, що у тебе вагінальний кандидоз, потрібно близько 7-10 днів утриматися від статевої близькості. Це все ж сталося? Зовсім не обов'язково, що у партнера теж виявиться зростання грибків Candida (нерідко виникає алергія на зміну кислотного балансу піхви). Недуга дасть знати про себе лише в тому випадку, якщо у чоловіка значно знижений імунітет. Ось тут кандидоз і проявиться рядом симптомів. Набряклість в області голівки статевого члена, болю, печіння, свербіж, білий наліт на крайньої плоті говорять про те, що чоловік також хворий. Отже, при прояві всіх цих ознак чоловікові необхідно лікування! Його призначить уролог (зазвичай застосовують креми, таблетки). Нічого подібного не спостерігається? Консультація вузькопрофільного спеціаліста все одно не завадить, адже чоловік може стати переносником інфекції, і після лікування у тебе знову виникне молочниця.

[b] Є захист? [/b]

Одного разу зіткнувшись з вагінальним кандидозом, хочеться скоріше від нього позбутися і назавжди забути. І якщо перше практично неможливо без участі лікаря, друге повністю залежить від тебе самої. Дізнайся про заходи профілактики і чітко їм вслід!

- Дотримуйся правил обличчястої гігієни (регулярна зміна натільної і постільної білизни, окремий рушник).

- Своєчасно лікуй захворювання сечостатевої системи.

- Без гострої необхідності та призначення лікаря не вдавайся до процедури спринцювання так вимивається природний захисний шар піхви.

- Носи тільки натуральну білизну, оскільки синтетика ускладнює природну вентиляцію тіла і утворює середу з підвищеною вологістю таку, яка ідеальна для бактерій, грибків.

- Не варто часто експериментувати з інтимними дезодорантами, парфумованою милом, ароматизованими прокладками і тампонами. Користуйся товаром відомих, перевірених виробників. Інакше ризикуєш отримати недугу.

- Не зловживай солодким (на час хвороби тортики, тістечка взагалі рекомендують прибрати з раціону).

- Відчуваєш дискомфорт в області геніталій? Можливо, це і не молочниця, але краще перестрахуватися: хоча б кілька днів під час статевого контакту користуйся захисними методами контрацепції (презервативи).

- Дізнайся у доктора, як підтримувати імунітет на належному рівні. Не виключено, що він порекомендує полівітаміни, імуномодулятори. Приймай їх за схемою, курсами і навіть думати забудь про те, що колись страждала молочницею.