Корисні поради
на всі випадки життя
» » Основні прийоми масажу: техніка виконання

Основні прийоми масажу: техніка виконання

Додано: 10.09.14
Основні прийоми масажу: техніка виконання


Масаж - прекрасний засіб для релаксації і ефективна процедура для відточування фігури, струнких ніг, пружних форм, а також гладкою і молодої шкіри. Класичний масаж допомагає відновити сили після важкого дня, розслаблює напружені м'язи і створює відчуття комфорту.

[b] Основні прийоми масажу: [/b]

[b] Погладжування [/b]

Цей прийом виконується за допомогою долонь з невеликим тиском на тіло масажованого вами людини. Рухи легкі, погладжують. Такий прийом - підготовка перед основним масажем, благотворно впливає на кровообіг і загальний стан, очищає ороговілий шар шкіри і володіє прогрівальним ефектом. Ще одна властивість погладжування - заспокійливий і розслаблюючий.

[b] Розрізняють три основних виконання цього прийому: [/b]

- виконується однією рукою, рухи ідуть до лімфовузлів;

- виконується двома руками по черзі;

- кругове погладжування - кращий спосіб для масажу суглобів.

[b] Розтирання [/b]

Техніка цього прийому схожа на прийом погладжування, але руху більш швидкі й інтенсивні, спрямовані вгору. Застосовується для масажу спини, попереку і суглобів.

[b] Розтирання буває двох видів: глибоке і поверхневе [/b]

При виконанні поверхневого розтирання масаж проводиться подушечками пальців двох рук, рухи масажують і натискальні.

В глибокому розтиранні рухи виконуються підставою або ребром долоні по напрямку до лимфатокам.

Прийом іноді супроводжується підвищенням температури тіла пацієнта. Сприяє активізації лімфо - і кровообігу, прискорює розсмоктування рубців, зменшує прояв набряклості і болю, виводить рідину із тканин.

4 техніки розтирання.

- рухи прямолінійні і концентричні;

- руху по спіралі і прямолінійні;

- руху підставою долоні;

- руху граблевидние.

Інтенсивне розтирання проводиться за допомогою натисканні однієї руки на іншу. Великий палець виконує основні рухи, інші виступають в якості опори.

В даному прийомі руху можуть бути круговими і прямолінійними, що сприяє кращому проникненню в суглоб. При залученні підстави долоні руху нагадують зигзаг з напрямком вгору. Техніка «граблі» виконується стиснутої в кулак рукою. Вгору застосовується зусилля - вниз рух розслаблене.

[b] Розминання [/b]

Прийом відмінно впливає на стан м'язів. Виконується в двох техніках. У першому випадку м'яз опрацьовується великими пальцями і долонею. Далі масаж проводиться рухами разминающими. У другому варіанті долоню притискають до массируемому місцем, в цей же час пальцями розминаються м'язи. Другий випадок застосовується при неможливості застосування першого.

[b] Постукування або поплескування [/b]

Виконується ударами долоні або її ребром по зоні масажу. Удари різкі і швидкі, сильні, але м'які. Такий прийом добре підходить при роботі з стегнами, сідницями, м'язами литок. Підсилює кровообіг і підвищує тонус всього організму.

[b] Вібрація [/b]

Виконується вібруючими рухами на різних зонах масажу. Прийом допомагає нормалізувати роботу внутрішніх органів, наприклад, ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Прийоми масажу виконують різні функції. Одні готують тіло до подальших процедур, інші розслаблюють і заспокоюють, деякі навпаки, сприяють активізації роботи внутрішніх органів і систем організму. Для кращого ефекту рекомендується виконувати всі перераховані вище прийоми.